Przetłumacz stronę

Sklep turystyczny
Internetowy Sklep Działań Aktywnych WIKNG Szczecin
Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
P-S-ZWA/ZDR-088 (PTT...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.

GMINA STEPNICA - ZAKOŃCZENIE PRAC
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Jest tam niezmiernie miło poinformować, że 99% prac znakarskichna szlakach pieszych i rowerowych Gminy Stepnica, zostało zakończonych. Łącznie przybyło prawie 85km nowych szlaków w zachodniopomorskim. Jako, że trwa remont ulic w Stepnicy, kilkaset metrów szlaków rowerowych, zostanie oznakowanych zaraz po jego zaończeniu. W punkcie Informacji Turystycznej, dostępne będą też nowe mapy turystyczne Gminy Stepnica, które ułatwią Wam wędrówki.

Zapraszamy na szlak i wysyłanie ewentualnych uwag na naszego mejla biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl . Pliki GPS i nie tylko.

NOWE SZLAKI W STEPNICY
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Początek kwietnia, stanął pod hasłem nowych szlaków pieszych i rowerowych na terenie Gminy Stepnica. Po ubiegłorocznych pracach projektowych, sieć znakowanych szlaków Pomorza Zachodniego, wzbogaci się o 84 kilometrych nowych tras.

Ważnym elementem zlecenia jest jego kompleksowość, co ukazuje Stepnicę w bardzo pozytywnym świetle. W ubiegłym roku przygotowano projekty nowych oraz dokumentację istniejących szlaków, wystąpiono o zgody i podpisano porozumienia, przygotowano materiały do nowej mapy turystycznej i przystąpiono do oznakowania szlaków. I tak już w połowie maja, będzie można wędrować po Ziemii Stepnickiej.

ZMIANA PRZEBIEGU SZLAKU !
Szlaki piesze niebieskie

Informujemy o zmianie na niebieskim szlaku pieszym ZP-108n Międzyzdroje - Dziwnówek (nasza baza szlaków P-N-ZSW/ZKA-108 - http://szlaki-zachodniopomorskie.pl/articles.php?article_id=80). W wyniku ustanowienia kilka lat temu ostoi zwierząt szlak zmienił znacząco swój przebieg pomiędzy Dargobądzem a Mokrzycą. Obecnie okrąża on tzw. Las na Zamku i nie dojdziemy już nim do pozostałości (mizernych) Zamku Żurawice i starego cmentarza w okolicy. Ale za to rekompensują nam to ładne panoramy na wschodniej części "Lasu na Zamku", które możemy podziwiać wędrując pieszo szlakiem. Zmiana dotyczy odcinków 6 i 7, naszego opisu.

KONIEC PRAC W ŚWINOUJŚCIU
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Jest nam miło poinformowac turystów, że prace renowacyjne szlaków rowerowych na terenie Świnoujścia zostały zakończone (pozostało kilka znaków). Tak też możecie prawie swobodnie jeździć po szlakach, spędzając czas w tym pieknym mieście. Zdjęcia na naszym Fappage :) Ważne jest to, że wszystkie prace zrealizowalismy, aż trzy miesiące przed deklarowanym terminem !

Renowacja - Nadleśnictwo Międzyzdroje
Szlaki rowerowe niebieskie

Ucieszyła nas decyzja Nadleśnictwa Międzyzdroje o renowacji na swoim terenie niebieskiego szlaku rowerowego "Orła Bielika". Fajnie się to zgrało z pracami nad tym szlakiem w Świnoujsciu. Niestety gmina Międzyzdroje i Wolin, to dalej staaaaaaare oznakowanie szlaku :( I tak kolejne prawie 6km szlaku zostało odświeżone.

PRACE W ŚWINOUJŚCIU
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Dzień dobry. Przez najbliższe 1,5 miesiąca, wszystkich wędrujących szlakami rowerowymi miasta Świnoujscie, informujemy że rozpoczęły się prace renowacyjne oznakowania. Tym samym warto posiadać mapkę z informacji turystycznej aby nie zabłądzić. Planowane zakończenie prac Wielkanoc 2017. Ale jest to termin wstępny i zależny od pogody.

RENOWACJA ŚWINOUJŚCIE
Szlaki rowerowe międzynarodowe

Czekamy na ocieplenie, kończymy formalności i ruszamy do Miasta Świnoujście. Renowacji zostaną poddane wszystkie szlaki rowerowe, aby turyści mogli bezpiecznie poznawać uroki Krainy 44 Wysp. http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/86/43 . Jest to drugi etap prac na wyspach Wolin i Uznam. Rok temu została wykonana dokładna dokumentacja szlaków.

PRACE NA TERENIE NADLEŚNICTWA ŚWIDWIN
Szlaki Konne

Zachodniopomorskie wzbogaci się o nową ponad 50 kilometrową, sieć znakowanych szlaków konnych na terenach leśnych Nadleśnictwa Świdwin. Oznakowano drogi i dukty leśne, oraz kilka ciekawych przejść bezdrożami w dolinie Rego i nie tylko. Zaprojektowane przez leśników szlaki, oznakowane zostaną przez nas do końca października 2016.

RENOWACJA SZLAKU, ZMIANY, PROBLEMY ...
Święty Jakub

Od 1 lipca 2016 roku, Wiking Szczecin prowadzi prace renowacyjne na Pomorskiej Drodze Świetego Jakuba. Pracom poddano odcinek Szczecin - Wolin. Wymianie podlegają znaki malowane. Dodatkowo, wymienione są uszkodzone naklejki na znakach metalowych, te najbardziej brudne, są myte ... . Po prostu pełna renowacja. Pracując w terenie spostrzegliśmy kilka problemów na tym odcinku:

 1. W Szczecinie prowadzone są prace remontowe ulicy Szybowcowej. Znikło nam troszkę oznakowania
 2. W Szczecinie prowadzone są prace remontowe na ulicy Wiosennej. Znikło oznakowanie, ale na punktach początkowych ulicy, poddalismy je uzupełnieniu.
 3. W Goleniowie planuje się remont ulicy Wojska Polskiego. Oznakowanie w przyszłości może zniknąć.
 4. Najważniejsza zmiana - W Szczecinie zamknięto Most Clowy z powodu jego awarii. Tym samym przebieg szlaku został zmieniony, co widać na poniższej grafice.

Zmiana przebiegu w Szczecinie

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist