99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam972Nie polecam3

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

P-Y-ZSD-071, szlak pieszy żółty, Połczyn Zdój PKS - Połczyn Zdrój PKS, 15,4km

Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,50 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
0.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-Y-ZSD-071

Opis

Cena, to koszt pobrania plików GPS - dochód przeznaczamy na rozwój części szlakowej strony, za co dziękuję. Stan aktualności plików GPS jest zgodny z datami podanymi w punkcie 10 lub 11.

Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.


  1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-S-ZSD-071
  2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1091-y
  3. PRZEBIEG SZLAKU: Połczyn Zdrój PKS - Piwna - Szczecinecka - Mieszka I - droga polna - Sportowa - Szczecinecka - drogi gruntowe - Polna - Traugutta - rz. Wogra - Łężek -  drogi gruntowe - Młyńska - rz. Wogra - Koszalińska - Kołobrzeska - Chrobrego - drogi gruntowe - Park Zdrojowy - Solankowa - Warszawska - Zdrojowa - Kościuszki - deptak - Grunwaldzka - Reymonta - Wojska Polskiego - Tysiąclecia Państwa Polskiego - Połczyn Zdrój PKS.
  4. NAZWA SZLAKU: Szlak Spacerowy Wokół Połczyna Zdroju
  5. POWIAT: Świdwin
  6. GMINA: Połczyn Zdrój
  7. NAWIERZCHNIA: asfalt, chodnik, bruk, drogi utwardzone, drogi polne, kładki
  8. KOLOR: żółty pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
  9. ROK POWSTANIA: nieznany
  10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2006
  11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2011
  12. DŁUGOŚĆ:  15,4 km
  13. WAŻNE UWAGI: Szlak ma charakter okrężny. Na trasie wiele węzłów ze szlakami pieszymi o rowerowymi, co pozwala na pełną wariantowość naszych wędrówek. Typowy szlak spacerowy. W 2011 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na niedostateczne. Oznaczenia są w większości stare, a wielu miejscach w ogóle ich brakuje. Na odcinku wspólnego przebiegu z innymi szlakami, odnowione. Polne drogi po deszczach (zimie), dość błotniste i miejscami koleiny.

SZLAK ZNAJDZIESZ NA NA NASZEJ MAPIE OGÓLNEJ ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH (zawsze aktualizowana pełna mapa)



Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.

POWIĄZANE SZLAKI I MAPY: aby sprawdzić z jakimi szlakami turystycznymi, krzyżujemy naszą wędrówkę, kliknij w zakładkę "produkty powiązane". Znajdziesz tam również mapy, na których znajduje się szlak, a mamy je w sprzedaży. Zakładka w ciągłej rozbudowie, w miarę wprowadzania szlaków i wydawnictw do bazy.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Jedyne utrudnienia występują na odcinkach polnych - wskazane w opisie. Szlak przebiega również po mieście, co umożliwia nam poznanie tej ciekawej miejscowości. Zapraszamy do spaceru, gdyż naprawdę warto, szczególnie gdyby został odnowiony na całej długości. Szlak wielokrotnie krzyżuje się, lub wspólnie przebiega ze szlakami pieszymi i rowerowymi:

  • Pieszy niebieski "Szwajcaria Połczyńska" (Połczyn Zdrój - Czaplinek)
  • Pieszy czerwony "Solny" (Kołobrzeg - Czaplinek)
  • Pieszy czarny "Przyrodniczy DPK" (Połczyn Zdrój - Lubieszewo)
  • Rowerowy czerwony "Szwajcarii Połczyńskiej" (Połczyńska Pętla)
  • Rowerowy niebieski "Pradolina Dębicy" (Połczyńska Pętla)
  • Rowerowy zielony "Zwiniętych Torów (Połczyn Zdrój - Złocieniec)
  • Wojewódzka trasa rowerowa nr 15 "Stary Szlak Kolejowy etap II (Białogard - Złocieniec)

Odcinek pierwszy, Połczyn Zdrój PKS - węzeł szlaków, 5,40 km (5,40) - (1,2,1)

Odcinek bardzo łatwy. Poruszamy się ulicami miasta Połczyn Zdrój, drogą wyjazdową oraz drogami utwardzonymi i polnymi. Na nich sporo nierówności co może troszkę utrudnić przejazd rowerem..

Początek/koniec szlaku przy dworcu PKS w Połczynie. Tu również początek pozostałych szlaków pieszych - niebieski "Szwajcaria Połczyńska", czarny "Przyrodniczy DPK" oraz przechodzi czerwony "Solny". Ruszamy z Placu Tysiąclecia - tutaj umiejscowiony jest pomnik poświęcony poległym w walkach żołnierzom. Poruszamy się ulicą Piwną. Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo - szlakiem piesze czarny i czerwony w prawo. Po około 100 metrach, przed budynkiem nadleśnictwa, skręcamy w prawo w ulicę Mieszka I. Mijamy budynek szkoły i dochodzimy do skrzyżowania z którego widać budynek straży pożarnej. Skręcamy  lewo i idziemy wzdłuż ogrodzenia. Nasza droga zmienia się w drogę polną. Na drugim skrzyżowaniu na wysokości większego oczka wodnego, skręcamy w lewo - ulica Sportowa. Dochodzimy do stadionu sportowego i ulicy 15 Grudnia (droga wojewódzka nr 172) i skręcamy w prawo. Ponownie idziemy asfaltem, jednak pamiętajmy o lewej stronie ulicy i marszu poboczem - ruchliwa droga. Wychodzimy z miasta i skręcamy w drogę gruntową. Kilkadziesiąt metrów od zejścia, przechodzimy nieczynną linię kolejową i skręcamy w prawo. Od tego miejsca drogą polną, miejscami nierówną, poruszamy się w kierunku północnym, mając po prawej stronie sady. Po około 700 metrach skręcamy w lewo, przechodzimy przez niewielki strumyczek, mając po lewej stronie stawik. Wchodzimy do osiedla domków jednorodzinnych. Skręcamy w prawo i ulicą Polną dochodzimy do ulicy Traugutta. Tutaj łączymy się ze szlakami; pieszym czerwonym "Solny" i niebieskim rowerowym "Pradolina Dębnicy". Skręcamy w prawo dobrą drogą utwardzoną docieramy do skraju lasu, mijając po obydwu stronach małe jeziorka i budynki. Tutaj koniec naszego odcinka. Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek drugi, węzeł szlaków - droga 152, 8,80 km (3,40) - (2,3,3)

Odcinek na terenach polnych trudny. Poruszamy się drogami polnymi, ścieżkami i ulicami Połczyna -asfalt i bruk.

Tutaj mamy małą propozycję zmiany przebiegu naszej trasy. Zgodnie ze znakami powinniśmy iść około 250 metrów i skręcić w lewo w mocno zarośnięta drogą w młodym lesie - tutaj na północ odchodzi szlak pieszy czerwony "Solny" i niebieski rowerowy "Pradolina Dębnicy". My zaś proponujemy skręcić w lewo w pierwszą drogę. Po chwili skręcamy 90 stopni w prawo i po 100 metrach wchodzimy na szlak o wiele lepszą drogą. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Dość dobrą drogą leśną poruszamy się w kierunku wschodnim - ciekawostka po lewej mijamy łąki borowinowe. Mijamy dukt z prawej i na rozwidleniu skręcamy w lewo skos a po chwili ponownie w lewo. Na rozwidleniu przed jeziorkiem skręcamy w prawo skos. Wyjeżdżamy na pole. Tutaj niestety nasza droga polna staje się nierówna i zarastająca. Pierwotnie idzie zarośniętym wąwozikiem. Jednak rowerzyści muszą poruszać się skrajem pola, najlepiej z lewej strony zarośniętej drogi. Dochodzimy do brukowej drogi - ulica Młyńska i skręcamy w lewo.( opcja - po wyjściu z lasy skręcamy w pierwszą drogę polną w prawo. Po 120 metrach skręcamy łukiem w lewo i schodzimy do ulicy Młyńskiej. Skręcamy w lewo by po chwili brukiem dotrzeć do szlaku). Młyńską dochodzimy do zabudowań i skręcamy w prawo w drogę pomiędzy nimi. Poruszamy sie w kierunku wschodnim. po około 600 metrach skręcamy w drogę w lewo i idziemy na południe. Przechodzimy rzekę Wogrę oraz po chwili tory kolejowe. Następnie drogą w lekkim wąwozie idziemy pod górę. Po lewej mijamy zakład i wychodzimy na drogę wojewódzką nr 152. Odcinek drugi w kilku miejscach jest troszkę męczący szczególnie dla rowerzystów. Nierówna miejscami droga utrudnia też marsz nordic walking.

Odcinek trzeci, droga 152 - Połczyn Zdrój PKS, 15,10 km (6,30) - (1,2,2)

Odcinek z miejscowymi utrudnieniami dla rowerzystów. Poruszamy się ulicami Połczyna, ścieżkami i drogami parku zdrojowego, ścieżki.

Skręcamy w lewo i ruchliwą drogą asfaltową (ul. Koszalińska) idziemy w kierunku Połczyna - uwaga ruch lewostronny, poboczem! Po około 450 metrach skręcamy w prawo - ulica Kołobrzeska. Mijamy domki jednorodzinne. Kończy się dobra drogą i wchodzimy w ścieżkę na małej grobli mając po lewej płynącą Wogrę. Przechodzimy mały strumyk po kładce. Wracam z powrotem na lepsza drogę i wchodzimy w osiedle domków jednorodzinnych. Dochodzimy do ulicy Chrobrego i skręcamy w prawo. Ponownie wychodzimy z miasta idąc w kierunku zachodnim. Przed sadami skręcamy w lewo i drogą polną idziemy aż do drogi asfaltowej. Skręcamy w prawo a po 50 metrach w lewo. Dróżka polną a potem ścieżką poruszamy się wzdłuż strumienia wpadającego do Wogry. Docieramy do ulicy Sobieskiego - tutaj węzeł szlaków pieszych; czarny "Przyrodniczy DPK" i czerwony "Solny" oraz rowerowych; czerwony "Szwajcaria Połczyńska" i zielony "Szlak Zwiniętych Torów"/Greenway. Sobieskiego poruszamy się kilkadziesiąt metrów i skręcamy w lewo. Schodzimy do rzeki Wogry i kierujemy się drogą na wschód. Wychodzimy z parku na pole i po 450 metrach dochodzimy do drogi nr 173 - ulica Solankowa. Skręcamy w lewo i po chwili w prawo ponownie w drogę polną miejscami nierówną. Po lewej stronie mijamy stację benzynową i wychodzimy na ulicę Warszawska - droga nr 163. Skręcamy w lewo i asfaltem idziemy w kierunku Połczyna Zdroju. Na skrzyżowaniu ze strażacką węzeł szlaków, pieszego niebieskiego "Szwajcaria Połczyńska" z którym nasz szlak jest zblokowany aż do samego PKS oraz rowerowe czerwony "Szwajcaria Połczyńska", niebieski "Pradolina Dębnicy" i zielony "Zwiniętych Torów"/Greenway. Dochodzimy do ronda i skręcamy w lewo w ulicę Zdrojową. Po lewej mijamy zabytkowe budynki uzdrowisk i Park Zdrojowy. Po raz kolejny spotykamy się ze szlakiem pieszym czerwonym "Solnym" oraz czarnym "Przyrodniczym DPK". Na drugim skrzyżowaniu wraz z niebieskim szlakiem pieszym skręcamy w prawo w ulicę Kościuszki, przechodzącą później w Grunwaldzką. Wchodzimy w deptak. Zaczynamy poruszać się wzdłuż pięknie wyremontowanych kamieniczek. Po lewej widoczna bryła kościoła z 1343 roku. Tam też urokliwy rynek miejski  - znajduje się tutaj informacja turystyczna. Idąc deptakiem mijamy sklepy, kawiarenki i bary. Warto skorzystać z oferty po 15 kilometrowym marszu. Dochodzimy do Policji i za budynkiem skręcamy w prawo. Po chwili jesteśmy na ulicy Wojska Polskiego i ponownie skręcamy w prawo. Po minięciu placu Tysiąclecia po lewej stronie przechodzimy w lewo przez ulicę i dochodzimy do początku/końca szlaku przy dworcu PKS. Odcinek z miejscowymi utrudnieniami na drogach polnych i ścieżkach - utrudnienie dla rowerzystów.

 


NA SZLAKU

 


OPIS CAŁOŚCI SZLAKU

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 1

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe


Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl