

Polecam | ![]() | Nie polecam | ![]() |
Zgodność z opisem | 5 | |
Koszt wysyłki | 5 | |
Obsługa kupującego | 5 |
Witamy serdecznie na stronie Wikinga Szczecin, poświęconej naszej działalności. Nie jest to zwykły sklep turystyczny. Oprócz produktów na swoje wyjazdy, docelowo znajdziesz również opisy i schematy szlaków turystycznych oraz możliwości wędrowania. To również szereg wydarzeń i imprez turystycznych, a także nasza oferta prac na szlakach turystycznych. Jesteśmy grupą "zawodowych" turystów, dlatego też polecimy Wam produkty, sprawdzone podczas naszej, codziennej działalności. Naszą stronę podzieliśmy na dwie główne części: sklep ze sprzętem turystycznym i militariami oraz serwis poświęcony szlakom turystycznym zarówno w części opisowej, jak i usług związanych z ich powstawaniem i renowacją. Nasza działalność to:
WYCIECZKI I SPŁYWY KAJAKOWE. Zapraszamy na wspólne turystyczno-krajoznawcze wycieczki i spływy kajakowe, piesze, rowerowe, a i czasami autokarowe. Zawsze aktualna oferta programowa, oraz rezerwacje i płatności w naszym oddzielnym serwisie www.wycieczki.szczecin.pl . Szczecin, Pomorze Zachodnie i nie tylko czekają na odkrycie.
SZLAKI TURYSTYCZNE - INFORMACJA, RENOWACJA, ZNAKOWANIE. Od 2008 roku, wykonaliśmy oznakowanie na 3422km szlaków. Przygotowaliśmy projekty dla 2560km szlaków. Zinwentaryzowaliśmy 6857km szlaków, ustawiliśmy 373 drogowskazy. Tymczasowo zapraszamy na naszą starą stronę szlakową - www.szlaki-zachodniopomorskie.pl .
WYPRAWY Z WIKINGIEM W NIEZNANE. A gdy mamy odrobinę wolnego czasu, głównie w sezonie jesienno-wiosennym, zapraszamy na weekendowe wyprawy piesze po znakowanych szlakach Pomorza. Informacje zawsze na bieżąco - www.WyprawyzWikingiem.pl .
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO SZCZECIN GŁĘBOKIE. To kolejny kierunek działa Grupy Wiking Szczecin. Na kąpielisku miejskim nad jeziorem Głębokie, w okresie letnim prowadzimy wypożyczalnię sprzęt wodnego. Jesteś w Szczecinie ? Chcesz aktywnie odpocząć ? Zapraszamy - szczegóły www.kajakiglebokie.pl .
MAPY SZLAKÓW ON-LINE
Pomorska Droga Świętego Jakuba
Europejski Szlak Gotyku Ceglanego
Szlakiem Mapy Lubinusa
Mapa szlaków Województwa Pomorskiego
Szlaki Pomorskie
Szlaki ok. Lublina
Szlaki Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
Mapa Turystyczna Polskich Gór
Chatki i bazy studenckie
PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza Kolejowa
Archiwum Map Zachodniej Polski
Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik Turystyczny
CIEKAWE LINKI
Architektura Sakralna Pomorza
Architektura Pomorza
Serwis Zabytek.pl
Pomniki Poległych z Pomorza Środkowego
PROGNOZA POGODY
Niemiecka pogoda
Burzowo.info
Windy.com
ICM Polska
WSPÓŁPRACA
Mapa obejmuje gminę Świdwin, oraz sąsiadujące z nią tereny. Oprócz standardowych tras pieszych i rowerowych, naniesiono również znakowane szlaki konne, wytyczone w ostatnich latach przez nadleśnictwo Świdwin, ścieżki edukacyjne oraz szlaki nordic walking. W treści opisowej ujęto Szlak Kotła Świdwińskiego prowadzącego przez tereny walk z niemiecką armią w marcu 1945 r. oraz atrakcje Świdwina. Wędkarzy ucieszy z pewnością fakt, że na mapie umieszczono m. in. bardzo dokładne plany batymetryczne jezior: Klęcie, Bukowiec, Brzeźno Bystrzyno Małe i Wielkie wraz z podstawowymi danymi. Znalazło się też miejsce na plan miasta w skali 1:10.000.
Po ponad roku, wrócił do naszej oferty zgrabny czajniczek turystyczny Rockland Travel Kettle o pojemności 800ml. Wykonany został z aluminium, które w procesie twardego anodyzowania zostało oczyszczone ze szkodliwych dla zdrowia substancji. Materiał bazowy został dodatkowo utwardzony, co przekłada się na mechaniczną wytrzymałość czajnika. Użytkowanie ułatwia składana rączka wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, ze względów praktycznych pokryta silikonem. Idealny dla podróżników, w bazach, w górach, czy podczas obozów wędrownych. CAŁOŚĆ WAŻY TYLKO 144 GRAMY !
Zapraszamy do zakupów !! W tej dostawie również śledzie i szpilki do namiotów, zarówno stalowe, jak i aluminiowe. Wędruj z Nami po turystycznych szlakach.
Po trzech wyprawach po Pojezierzu Drawskim, obieram kierunek północny, łącząc przyjemność z inwentaryzacją szlaków. Zapraszam na wspólne wędrowanie, niebieskim szlakiem pieszym Nad Zalewem Szczecińskim, w miłym towarzystwie Wolińskiego Parku Narodowego i Zalewu Szczecińskiego - opis szlaku https://wedrujznami.pl/P-N-ZSW/ZKA-007 . Pokonamy około 30 kilometrowy odcinek Międzyzdroje - Wolin. Na pewno czeka nas moc przyrody, podejść i zejść, a i ładne widoczki się również ukażą. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 4-5 km/h . Do tego będzie pewnie trochę postojów.
Start wyprawy o godzinie 6:50 na przystanku PKP Międzyzdroje. Niestety nie ma najwygodniejszego pociągu w okolicy 8:00.
Koniec dworzec PKP w Wolinie. Odjazd pociągu na Szczecin o godzinie 16:40. W razie "W", mamy pociąg 18:46. Przyjeżdżający samochodami proponujemy zostawić je w Wolinie przy dworcu i wsiąść w nasz pociąg o 6:31 .
Dojeżdżający ze mną ze Szczecina, zapraszam na zbiórkę o godzinie 4:59 na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie. Odjazd pociągu 5:18. Można kupić bilet promocyjny TY i 1,2,3 . Zawsze kilka złotych w kieszeni.
Ostatnie Wyprawy z Wikingiem, poskutkowały wprowadzeniem do naszej bazy szlaków nowej propozycji wędrówek pieszych i rowerowych - Szlaku Drawskich Grodzisk Wczesnośredniowiecznych. Szlak powstał około 2017 roku i łączy ze sobą grodziska wokół Drawska Pomorskiego. Prowadzi nas po terenach gmin; Drawsko Pomorskie, Węgorzyno oraz Ińsko. Trudno było znaleźć w sieci, jakieś pełne informacje, więc przygotowałem dla Was przebieg szlaku z podstawowym opisem. Długość całkowita szlaku to 75,9km, z czego 58,3 to szlak główny oznakowany kolorem czarnym, zaś 17,6km to szlaki dojściowe do grodzisk, oznakowane w terenie na żółto. Zapraszamy do wspólnej wędrówki. Opis szlaku - https://wedrujznami.pl/P-S-ZDR/ZLO/ZST-O47
Czeka na nas prawdziwe poszukiwanie duchów przeszłości. Wyjątkowo trasa nie idzie tylko i wyłącznie szlakami. Ponownie Pojezierze Drawskie i ponownie Wiewiecko. Ruszamy na Brzeźniak, zahaczając o pozostałości "chociwelki" - przebiegiem budowanej przed wojną niemieckiej autostrady. Krótki postój na plaży nad jeziorem Brzeźno. Zwiedzamy Brzeżniak skąd ruszamy czarnym szlakiem pieszym Drawskich Wczesnośredniowiecznych Grodzisk. Po przejściu nad Brzeźnicką Węgorzą wchodzimy na zielony szlak pieszy Jezior Drawskich ( https://wedrujznami.pl/P-Z-ZDR-001 ). Wędrując na południe dochodzimy do linii kolejowej. Po drugiej stronie czeka na nas Brzeźnica - opuszczona wiec z ciekawym XVIII wiecznym kościołem. Tutaj pobawimy się urbex i eksplorujemy osadę szukając duchów przeszłości. Po zaglądaniu w pokoje, piwnice i inne dziury, ruszamy dalej na południe. Dochodzimy do ruin młynu Kołatka - w tej okolice znajdowała si ęprzed laty spora osada młyńska. Przeprawiamy się przez Brzeźnicką Węgorzę i ruszamy starym traktem w kierunku Ginawy i jeziora Dubie. Może być ciekawie, gdyż droga często zamienia się w rwący potok. Docieramy do zabudowań leśniczówki, gdzie nad jeziorem Dubie jest miejsce odpoczynku. Ale wpierw zdobędziemy wczesnośredniowieczne grodzisko, leżące nieopodal. A gdy wrócimy - OGNISKO. Po dłuższym odpoczynku ruszamy na północ. Ponownie szwendamy się czarnym szlakiem grodzisk, jednak odbijamy do ruin dawnej osady leśnej Łobzów. Po krótkiej eksploracji wracamy na czarny szlak pieszy. Tutaj krótka decyzja czy wydłużamy szlak o Wiewiecko wieś z kilkoma zabytkami, czy też wbijamy się na szlak grodzisk i wracamy na PKP od północy, odcinkiem leśnym z zaliczeniem grodziska Wiewiecko. Trasa od 16 do 19 kilometrów, więc praktycznie dla każdego. Jednak może się okazać że nie pokonamy rzeki przy Kołatce (zasięgałem wiedzy i powinno być OK), co doda nam kilka ładnych km.
Szukam cały czas fajnych, ale i nieznanych szlaków. I znalazłem ! Kolejna propozycja to około 28 kilometrowa wędrówka Szlakiem Drawskich Wczesnośredniowiecznych Grodzisk, który powstał około 7 lat temu. Nie znam szlaku w ogóle, nie wiem jaki jest poziom oznakowania, więc będzie ciekawie. Jest to pierwszy etap - planuję pokonanie drugiej połowy szlaku. A wszystko to w otoczce średniowiecznych grodzisk, Słowian, pradawnych cmentarzy, a nawet jak niektórzy powiadają Wikingów. A do tego smaczek - szlak prowadzi również drawskim poligonem wojskowym (oby nie było ćwiczeń, bo wówczas mały zonk). Zaliczymy oczywiście grodziska w Wiewiecku, okolicach Ginawy, Oleszna .... kto wie co jeszcze. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 4-4,5 km/h . Musimy zdążyć na pociąg powrotny.
Start wyprawy o godzinie 10:00 na przystanku PKP Wiewiecko. Koniec dworzec PKP Drawsko Pomorskie. Odjazd pociągu na Szczecin o godzinie 17:22. Przyjeżdżający samochodami mogą zostawić je przy przystanku kolejowym w Wiewiecku i wrócić z nami pociągiem do aut. Proszę o informację !!! Abym mógł poinformować w przypadku odwołania wydarzenia.
Dojeżdżający ze mną ze Szczecina, zapraszam na zbiórkę o godzinie 7:56 na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie. Odjazd pociągu 8:17. Możemy kupić bilet promocyjny TY i 1,2,3. Zawsze kilka złotych w kieszeni.
Więcej informacji i zasady :
Wędrujemy trzema szlakami pieszymi:
W związku z okresem świątecznym, oraz okresem inwentaryzacji, poniżej przedstawiamy harmonogram wysyłek:
Zapraszamy na kolejną wędrówką trasą, którą z powodu znakowania szlaków, musieliśmy odwołać. 57 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na na granicach województw; Lubuskiego i Zachodniopomorskiego. Czeka na nas około 21 kilometrowa trasa z historią w tle. Jest to wyprawa organizowana corocznie z niewielkimi modyfikacjami. Ruszamy z Kostrzyna do Fortu pod Sarbinowem. Tutaj postój i .... . Następnie ruszamy na tereny dawnej prochowni i odwiedzamy ćwiczebny panzerwerk z okresu II WŚ. Lasem przebijamy się do sarbinowskich pól i dojdziemy do miejsca najkrwawszych walk wojny siedmioletniej. Stąd wkraczamy w okres średniowiecza, gdyż podążymy do kaplicy Templariuszy w Chwarszczanach i tutaj postój w karczmie (jeśli będzie czynna). W położonym niedaleko sklepie spożywczym, można zaopatrzyć się w pitne miody Piwowarów. Z Chwarszczan, kierujemy się do Namyślina, mijając zabytkowe elektrownie wodne. Warto zabrać latareczkę. Koszty to przejazd koleją tam i z powrotem. Tempo marszu 4 km/h.
Pod koniec listopada, realizowaliśmy prace znakarskie na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Oznakowaliśmy 5 ścieżek poznawczych „Fortyfikacje Pozycji Pomorskiej” na terenie DPN. Oprócz naszego oznakowania malowanego, ustawione będą drogowskazy (co jest ważne przy odejściach od szlaku), tabliczki i tablice informacyjne. Również same obiekty na szlaku będą oczyszczane i uporządkowane. Być może uda się to już za dwa tygodnie.
Na naszym fanpage, wrzucamy po kolei ścieżki - https://www.facebook.com/szlakipomorza
Film promocyjny - https://www.youtube.com/watch?v=5u-SmsaY9n0
#bunkry #fortyfikacje #wycieczkipiesze #szlakipiesze #szlakiturystyczne #wędrujznami #dpn #drawieńskiparknarodowy #głusko
Szanowni Państwo. W związku z realizacją znakowania szlaku turystycznego, wyjeżdżamy na kilka dni, a tym samym wydłużamy realizację zamówień. Wszystkie zamówienia złożone 18.11.2021 roku do godziny 18:00, zostaną zrealizowane w piątek. Kolejna wysyłka zamówień, gdy zakończymy prace na szlaku - najpóźniej 29 listopada. Zależy jak ułoży się pogoda.
W związku z tym że jesteśmy na miejscu, prawdopodobnie do końca lutego, w sklepie został włączony odbiór osobisty zamówień w godzinach 9:00-15:00 . Ważne - należy wcześniej umówić się telefonicznie, gdyż odbiory są z prywatnego adresu. Nie ma sklepu stacjonarnego i nigdy nie będzie. Dlatego nie udostępniamy oglądania i macania towaru. Tylko odbiory złożonych zamówień.
Nowa dostawa z działu "Kuchnia Turystyczna". Po latach wróciła do naszej oferty podwójna menażka turystyczna, składająca się z większego i mniejszego zestawu naczyń (garnek + przykrywka). Razem cztery części do naszej kuchni turystycznej. W zależności od potrzeby, zabierasz ze sobą na wędrówkę czy biwak mniejszą, lub mniejszą menażkę. A jeśli jedziecie w dwie osoby - to idealny zestaw dla Was. KUP W NASZYM SKLEPIE (taniej) -https://wedrujznami.pl/DS-201
Jeśli jednak nam nie ufasz z różnych przyczyn - kup na naszym koncie Allegro (drożej) - https://allegro.pl/oferta/podwojna-menazka-turystyczna-aluminiowa-ds-201-11386153656
Życzymy udanych wędrówek i biwaków, z naszym szpejem. Pozdrawiamy Ekipa Wędruj z Nami :)
Tak jestem zapracowany, że nie zauważyłem 11 listopada - dnia wolnego. Tym samym idę na spacer żółtym szlakiem pieszym "Ireny i Karola" - i tu psuje się numeracja porządkowa Wypraw. Czeka nas spacer 9,5km trasą po Puszczy Wkrzańskiej. Szlak dość fajny i myślę, że da nam trochę frajdy z wędrówki. A do tego piękna jesień. Jeśli zechcecie, na Polanie Harcerskiej można zrobić ognisko. Nic dłuższego nie planuję, gdyż już w kolejny dzień mamy wieczorną wyprawę, a w niedzielę wędrujemy szlakiem do Mścięcina. Szczegółowy opis i przebieg szlaku - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZS-037 . Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych.
54 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na terenach Wysoczyzny Łobeskiej. Czeka na nas około 21 kilometrowa trasa, żółtym szlakiem pieszym, który powstał w 2016 roku. Szlak jest mi całkowicie nieznany, ale warto poznawać nowe. Trasa ma charakter liniowy - początek w Łobzie przy dworcu PKP, koniec w Radowie Małym przy wiacie rekreacyjnej nad jeziorem. Planujemy ognisko (choć nie wiem jak będzie z czasem i miejscem na mecie), można więc zabrać wiktuały i kilka kawałków drewna Szlak prowadzi Wysoczyzną Łobeską, przez powiat łobeski – gminę Łobez i Radowo Małe. Teren Nadleśnictwa Łobez. Trasa łatwa, krajobrazowo urozmaicona, wiedzie terenem pagórkowatym, polami, lasami, łąkami, wśród zadrzewień z miejscami widokowymi, starymi drogami, ścieżkami nad jeziorami, przez wsie o rodowodzie średniowiecznym z wiekowymi budowlami i zabytkami. Start godzina 9:00 z przed dworca PKP w Łobzie. Dla jadących ze Szczecina, zbiórka o g. 6:15 na dworcu PKP w Szczecinie przy poczcie. Dobieramy się w grupki aby skorzystać z biletu promocyjnego Regio - Ty i 1,2,3 . Odjazd pociągu 6:45.
53 Wyprawa z Wikingiem - Puszczą Bukową w jesiennych barwach, odbędzie się 30 października 2021 roku, na terenach Puszczy Bukowej. Czeka na nas około 14 kilometrowa trasa, mixem szlaków. Start godzina 10:00 - zakończenie 15:00. Trasa ma charakter okrężny - początek i koniec przy Jeziorze Szmaragdowe, więc swobodnie można podjechać również autami. Planujemy również ognisko, więc zabrać wiktuały i kilka kawałków drewna :)
Na wspólne wędrowanie nie ma zapisów i odpłatności.
OPIS TRASY:
Jezioro Szmaragdowe - szlak zielony - Skórcza Góra - węzeł szlaków pod Grodziskiem Chojna - szlak niebieski - Głaz Grońskiego - szlak czarny - szlak czerwony -Szwedzki Kamień - szlak żółty - Psia Polana/Dąb Myśliwych - szlak niebieski - Wzgórze Artylerzystów - szlak żółty - Jezioro Szmaragdowe. Długość około 14km.
Kolejna, jesienna dostawa uzupełniająca zapasy Składnicy Turystycznej. Tym razem dotarł do nas Optimus. To szwedzka firma, która zajmuje się produkcją kuchenek i akcesoriów turystycznych już od ponad 100 lat. Pod koniec 2007 roku stał się częścią Katadyn Group. Od momentu powstania, w 1899 roku, w Sztokholmie, firma kładzie szczególnie duży nacisk, zarówno na ulepszanie istniejących produktów jak i ciągłe poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań. W ofercie Optimus of Sweden znajdziecie kuchenki turystyczne i palniki wielopaliwowe, naczynia biwakowe, akcesoria biwakowe itp..
Pełna oferta w Składnicy Turystycznej - https://wedrujznami.pl/pl/producer/Optimus/788559
Chcesz przepłacać na Allegro, korzystając z ich ochrony ? - https://allegro.pl/uzytkownik/wiking-turystyka?string=optimus&order=p
Do WędrujznNami.pl, dotarła pierwsza jesienna dostawa marki amerykańskiej GSI OUTDOOR. GSI Outdoors korzysta z ogromnej wiedzy, którą posiadają kanadyjscy i francuscy traperzy przemierzający Kolumbię Brytyjską. W oparciu o ich doświadczenie, wymagania sprzętowe i uwagi, GSI stworzył kolekcję naczyń i akcesoriów „na ognisko”. Od tego czasu firma bardzo się rozwinęła. Don, Ian i Kathy Scott przenieśli siedzibę z San Diego do Spokane w stanie Waszyngton. Postawili na nowatorskie pomysły, najnowsze, innowacyjne technologie, wciąż jednak oparte na doświadczeniach traperów z Kolumbii Brytyjskiej, wsparte opiniami klientów i entuzjastów outdooru. Dzięki temu cieszą się ogromnym powodzeniem i zaufaniem nie tylko na rynku amerykańskim. Produkty GSI Outdoors można znaleźć niemal wszędzie – w Europie, Azji czy Australii. Czyli wszędzie tam, gdzie szczególnie liczy się niezawodność i innowacyjność – po prostu bardzo dobry produkt.
Pełna lista dostępnych artykułów w sklepie - https://wedrujznami.pl/pl/producer/GSI-OUTDOOR/798482
Chyba nikt z Was nie lubi spać na wilgotnym sprzęcie i chodzić w mokrym ubraniu. Dlatego też zapraszamy do zakupu wodoodpornego pokrowca na plecak, jednej z czołowych marek outdoorowych ROCKLAND. Pokrowce na pewno przydadzą się nie tylko podczas wędrówek pieszych i górskich, jak i podczas wypraw rowerowych i kajakowych. Jak wiemy nie ma nieprzemakalnych plecaków. Dlatego też nasz sprzęt i ubranie warto dodatkowo zabezpieczyć pokrowcami lub workami wodoszczelnymi. Wykonany z lekkiego poliestru z podklejanymi szwami, na obwodzie posiada gumkę oraz sznurek ze stoperem pozwalający dokładnie dopasować do kształtu plecaka. A najważniejsze że zajmuje bardzo mało miejsca, jest ultralekki i w komplecie ma pokrowiec. Zapraszamy do działu NOWOŚCI .
Fenix HP16R to profesjonalna czołówka o sumarycznym strumieniu 1700 lumenów, wyposażona w 3 diody emitujące światło skupione, rozproszone i czerwone, system szybkiego ładowania USB-C, oraz dwa przyciski sterujące. Latarka ma zewnętrzny pojemnik na akumulator, pozwalający na zamienne stosowanie baterii AA. CZOŁÓWKA SKŁADA SIĘ Z 3 GŁÓWNYCH ELEMENTÓW; MODUŁU ŚWIECĄCEGO, ODDZIELNEGO POJEMNIKA ZASILAJĄCEGO ORAZ ELASTYCZNEJ OPASKI. Dzięki takiej konstrukcji Fenix HP16R świetnie sprawdzi się podczas eksploracji jaskiń, kempingu, nocnego marszu, akcji poszukiwawczo-ratunkowych, a także aktywności sportowej, w której konieczne będzie długotrwałe korzystanie z czołówki. Zapraszamy do zakupów - https://www.wedrujznami.pl/HP16R
Fenix HL18R-T to lekka czołówka sportowa z możliwością ładowania przez port micro-USB, emitująca 2 rodzaje światła o maksymalnym strumieniu 500 lumenów. Latarka wyposażona w podwójny włącznik, wymienny akumulator o pojemności 1300 mAh oraz regulowaną opaskę Sport Fit System obsługiwaną jedną ręką.
To zmodernizowana wersja popularnej czołówki HL18R-T, która oferuje mocniejszy strumień światła, większy zasięg oraz wygodną regulację opaski. Model stworzono z myślą o osobach szukających lekkiej i niezawodnej czołówki do joggingu, nordic walkingu, trekkingu oraz innych form aktywności outdoorowej gdzie każdy gram sprzętu jest istotny. Fenix HL18R-T to wszechstronna czołówka sportowa, której zalety docenią pasjonacie joggingu, nordic walkingu, a także osoby szukające lekkiej i niezawodnej latarki outdoorowej. Zapraszamy do zakupów - https://www.wedrujznami.pl/HL18R-T .
Żeby nie było, że zapraszamy na szlaki tylko na zachodniej granicy Województwa Zachodniopomorskiego, tym razem proponujemy zielony pieszy Szlak Kotła Świdwińskiego To lokalny szlak turystyczny, przebiegający przez Wysoczyznę Łobeską oraz północne krańce Pojezierza Drawskiego. Tworzy pętlę - zaczyna się i kończy, w dwóch punktach Świdwina (PKP-Zamek). Jego nazwa upamiętnia krwawe walki z marca 1945 roku, kiedy to oddziały I Armii Wojska Polskiego okrążyły pod Świdwinem X Korpus Armijny SS pod dowództwem Guntera von Krappe. Niemcy przez kilka dni bezskutecznie usiłowali się wydostać z mokradeł pomiędzy Rzepczynem, Bierzwnicą i Karsibiorem. Polscy żołnierze w kotle świdwińskim, wzięli łącznie do niewoli około 9 tysięcy jeńców, zdobyli i zniszczyli wielkie ilości ciężkiego i lekkiego. Poległo około 2,5 tysiąca Niemców. Okupiono to ciężkimi stratami po stronie polskiej - 861 zabitych, 627 zaginionych i 2452 rannych. Pozostałości po walkach są znajdowane do dziś. Po drodze węzły z lokalnymi szlakami konnymi i rowerowym niebieskim Wzniesień Moreny Czołowej. Dla bardzo wytrawnych piechurów, szlak na jeden dzień. Mniej zaawansowani, powinni podzielić go na 2-3 dni. Szlak należy do łatwych, aczkolwiek w kilku miejscach zła nawierzchnia dróg. W okolicy rzeki Rega (Bierzwnica-Cieszeniewo), trudny odcinek po zanikającej drodze.
Szczegółowy opis - https://www.wedrujznami.pl/P-Z-ZSD/ZDR-070
Każdy kto chce wyżyć się po pracy, może ruszyć na czarny szlak pieszy "Górski na Bukowiec". Trasa ma około 4km długości. Powrót drugie tyle. Więc jakieś 2-3 godzinki intensywnego spaceru, po urozmaiconym terenie Puszczy Bukowej, na pewno pozwoli się Wam wyszaleć i dotlenić. Szlak jest naprawdę cudowny. Serdecznie zapraszamy do wędrówek. Opis szlaku - https://www.wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-053
Pierwszy w internecie, tak kompleksowy opis czerwonego szlaku pieszego Nadodrzańskiego, tylko w naszym serwisie. Kilka dni pracy przed komputerem, na bazie wypraw oraz inwentaryzacji szlaku w 2008 roku. Jest to regionalny szlak turystyczny, przebiegający przez zachodnią część Pojezierza Myśliborskiego i Równiny Wełtyńskiej oraz przez centralną część Wzgórz Bukowych. Łączy ciekawe pod względem przyrodniczym i krajobrazowym obszary Cedyńskiego Parku Krajobrazowego, Puszczy Piaskowej oraz Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszczy Bukowej”. Trasa szlaku bardzo urozmaicona – liczne punkty widokowe i panoramy, wzniesienia, doliny rzek, jeziora, głazy narzutowe oraz moc zabytków i przyrody. Nie ma również problemów z noclegami na trasie, szczególnie w sezonie turystycznym. Odwiedzimy również Rejon Pamięci Narodowej Cedynia–Siekierki-Gozdowice. Na całości przebiegu, liczne węzły z pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Szlak można pokonać w ciągu kilku dni, lub odcinkami z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury szlaków i linii kolejowej. Od 2007 roku w związku z powstaniem węzła drogowego Szczecin-Klucz dla autostrady A6 i drogi ekspresowej S3, zmieniono przebieg szlaku.
https://www.wedrujznami.pl/pl/p/2021-POWIAT-DRAWSKI-PRZEWODNIK-TURYSTYCZNY-ATLAS/23101663
Na początku 2021 roku ukazało się kolejne wznowienie przewodnika turystycznego o powiecie drawskim. Publikacja została wydana w oparciu o materiały zebrane w ciągu wieloletnich prac terenowych na Pojezierzu Drawskim, które w znacznej części znajduje się w granicach powiatu. Na 120 stronach przewodnika zawarto informacje na temat atrakcji przyrodniczych, obiektów historycznych, cyklicznych wydarzeń i ciekawostek przyrodniczych. Szczególną uwagę poświęcono turystyce wodnej (żeglowaniu, wędkarstwu i szlakom kajakowym) oraz pozostałym formom aktywnego zwiedzania, dla którego warto wykorzystać sieć szlaków rowerowych, pieszych, edukacyjnych i nordic walking. Oprócz niezliczonych współczesnych i historycznych zdjęć, przewodnik zawiera również 4 plany miast i kilkanaście map batymetrycznych. Dodatkowo do książki dołączono składaną mapę powiatu drawskiego wraz ze skróconym informatorem turystycznym.
Serdecznie zapraszamy na wędrówkę po szlakach Parku Leśnego Zdroje. Tym razem proponujemy Szlak Familijny o długości niecałych 3km, idealny dla rodzinnych spacerów z maluchami. Wiele ciekawostek, punkty widokowe, ciekawostki na szlaku. A wszystko na urozmaiconym terenie, wśród drzew, na świeży powietrzu. Istnieje możliwość przedłużenia spaceru nawet do 5 kilometrów. Szlak czeka na Was - https://www.wedrujznami.pl/P-Y-ZS-052 . A na mecie kwaka lub gorąca czekolada, z rowerowej kawiarni lub odwiedzenie Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej - https://www.facebook.com/SzmaragdoweZdroje
Kolejny szlak wprowadzony w naszym serwisie - P-Z-ZS/ZGR/ZST-048 (PTTK ZP-1061-z), zielony, SZCZECIN KLĘSKOWO – KĘPA BUKOWA k/ CISEWA, 33,3 km . Bardzo fajny pieszy szlak turystyczny, którego patronem jest Bolesław Czwójdziński. Meandruje drogami Puszczy Bukowej, oraz Równiny Stargardzkiej. Po drodze nie zabraknie cudownych widoków, zabytków, ciekawostek flory i fauny. Możemy tylko serdecznie zaprosić do pokonania szlaku, choć jego długość jest spora. Zapraszamy również do pomocy w stworzeniu opisu szczegółowego.
Pierwsze kilkadziesiąt szlaków turystycznych z terenu Województwa Zachodniopomorskiego, udało nam się wprowadzić na stronę. Jest fajnie, ale zostało nam jeszcze kilka ładnych tysięcy kilometrów tras. Szlaki podzielone są na dwie grupy; województwo/powiaty oraz poprzez ogólny spis wszystkich szlaków w danej formie turystyki kwalifikowanej. Zapraszamy https://wiking.istore.pl/szlakiturystyczne - pozycje od 001 do 023, oraz Pomorską Drogę Świętego Jakuba wraz z nitkami bocznymi szlaku https://wiking.istore.pl/szlakijakubowe .
Jednak najwięcej informacji o szlakach znajdziecie na naszej starej stronie - www.szlaki-zachodniopomorskie.pl .