MAPY SZLAKÓW ON-LINE
Nasza mapa Szlaków Pomorza Zachodniego
Aplikacja szlaków mapa-turystyczna.pl
Mapa umocnień Wału Pomorskiego
Pomorska Droga Świętego Jakuba
Europejski Szlak Gotyku Ceglanego
Szlakiem Mapy Lubinusa
Szlaki Pomorskie
Szlaki Lubelszczyzny
Szlaki Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Szlaki Dolnego Śląska
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza Kolejowa
Archiwum Map Zachodniej Polski
Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik Turystyczny
CIEKAWE LINKI
Architektura Sakralna Pomorza
Architektura Pomorza
Serwis Zabytek.pl
West is the best - przewodnik
Pomniki Poległych z Pomorza Środkowego
Kościoły drewniane w Polsce
Chatki i Bazy Akademickie
PROGNOZA POGODY
Niemiecka pogoda
Burzowo.info
Windy.com
ICM Polska
WSPÓŁPRACA
P-Z-ZGR-127, szlak pieszy zielony, Banie - Trzcińsko Zdrój, 29,9km
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....
Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla
- NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Z-ZGR-127
- NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1144-z
- PRZEBIEG SZLAKU: Banie - Karpiniki - jez. Długie - jez. Górne - Swobnica - most Tywa - Leśniczówka Długie - jez. Strzeszowskie - jez. Małe Węglino - jez. Miejskie - Trzcińsko Zdrój
- NAZWA SZLAKU: Szlak Pojezierza Trzcińskiego
- POWIAT: Gryfiński
- GMINA: Banie, Trzcińsko Zdrój
- NAWIERZCHNIE: wszystkie rodzaje dróg
- KOLOR: zielony pasek, pomiędzy dwoma białymi w poziomie
- ROK POWSTANIA: 2008
- ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2008-2011
- ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2008
- DŁUGOŚĆ: 29,9 km (według pomiaru GPS) - ze względu na różne urządzenia pomiarowe, należy brać pod uwagę różnice w długości szlaku od 1 do 3%.
- WAŻNE UWAGI: Szlak ma charakter liniowy. W 2008 roku ostatnio poddawany renowacji. Generalnie oznakowanie oceniamy jako niedostateczne (uwagi użytkowników). Szlak do pilnej renowacji.
- LINKI ZEWNĘTRZNE:
Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.
CHARAKTERYSTYKA SZLAKU
Na szlaku łączy się historia z przyrodą, chaszczing z rekreacją. A warto ruszyć na wędrówkę. Powiedzie nas lasami, polami i wzdłuż jezior do ciekawych atrakcji Ziemi Bańskiej i Trzcińskiej. Banie zachwycą malowniczym położeniem nad rzeką Tywą i między dwoma jeziorami. Warto chwilę poeksplorować dawne miasto - obecnie wieś, które ma bardzo bogaty rodowód średniowieczny. Zwiedzimy Basztę Prochową z XIV wieku, XIII wieczny kościół z ciosów granitowych, gotycką kaplicę z 1417 roku, oraz XVIII wieczną zabudowę ryglową (szachulcową). Po za tym spora ilośc zabudowy z przełomu XIX i XX wieku oraz pomniki przyrody; dąb szypułkowy „Jagiełło” albo Pokoju (rynek, obwód ok. 400 cm), lipa drobnolistna „Maria” (obwód 595 cm, ul. Brzozowa). Po wyjściu z Bań, wchodzimy w klimat lasów, jezior i .... historii. Możemy zobaczyć grodzisko kultury łużyckiej nad jeziorem Górnym i niewątpliwą perełkę - zamek w Swobnicy. Był on siedzibą Zakonu Joannitów, wzniesioną w XIV wieku. Obok ciekawy kościół z granitowej kostki z XIII wieku, a we wsi zabytkowa zabudowa z walorami architektonicznymi. Gdy dotrzemy do Trzcińska-Zdroju, wkroczymy w świat małego, ciekawego i trochę omijanego podczas wędrówek, miasteczka. Piękne jezioro i fajna plaża to nie wszystko. Warto powędrować wzdłuż średniowiecznych murów obronnych, z basztami, półbasztami i bramami miejskimi z XIV wieku, otaczających stare miasto i wczesnogotycki kościół z XIII stuleci a i XVIII wieczny ratusz. Wszystko na fajnym szlaku miejskim. Jak widać atrakcji nie zabraknie i wynagrodzą nam trudy wędrówki po zdziczałych miejscami drogach leśnych i polnych. Proponuję marszrutę weekendową z noclegiem w Baniach i Trzcińsku, aby wykorzystać w pełni ofertę szlaku i atrakcji na nim. Do zobaczenia na szlaku.
Na szlaku węzły ze szlakami turystycznymi, umożliwiające przygotowanie wielu wariantów wędrówek:
- Niebieski pieszy Równiny Wełtyńskiej i Pojezierza Myśliborskiego, Szczecin Szmaragdowe - Lipiany
- Wojewódzka Trasa Rowerowa - Blue Velo 3
- Szlak kajakowy rzeką Tywa (trudny)
Warto skorzystać z bardzo przyjaznej informacji turystycznej w Trzcińsku Zdroju, prowadzoną przez regionalistę i przewodnika Jarka Płotkowskiego - www.facebook.com/CIT.Trzcinsko , przy ulicy ul 9 Maja 25B w Trzcinsku Zdroju.
OPIS SZLAKU
POMÓŻ MI GO STWORZYĆ
OBIEKTY NA SZLAKU
CZEKAM NA WASZĄ POMOC
SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 2
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 3
SKALA TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 2
1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka
Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie