DOSTAWA KOMPASÓW OD METEORA 0
DOSTAWA KOMPASÓW OD METEORA

Po kilku latach niedostępności, Meteor skusił się na zamówienie kompasów do swojej oferty. Cieszy nas to, gdyż kompasy dają radę. Znajdą się dla grzybiarzy, początkujących uczestników turystycznych imprez na orientację w różnych formach, turystów wędrujących po bezdrożach, a nawet dla sportowców, uprawiających biegi na orientację.

Jak widać mamy tu kompasy na sznurku, płytkowe do pracy z mapą, oraz kciukowy dla biegaczy. Wiemy, że jest epoka GPS, ale warto mieć coś analogowego, gdy padnie nam bateria w urządzeniu, czy też zwyczajnie zniknie sygnał GPS.

Cała oferta dostępna jest w dziale https://wedrujznami.pl/kompasy

PRZEWODNIKI HISTORYCZNE WOKÓŁ WAŁU POMORSKIEGO 0
PRZEWODNIKI HISTORYCZNE WOKÓŁ WAŁU POMORSKIEGO

Do naszej internetowej Księgarni Turystycznej trafił 2 i 3 tom, przewodnika historycznego Wokół Wału Pomorskiego, historia, legendy, ciekawostki. Autorem przewodników jest Jarosław Leszczełowski, znany i ceniony regionalista i miłośnik historii. Treść przewodników zawiera wiele bogatych ilustracji, schematów umocnień i bunkrów, opisów, map dojściowych do obiektów, zdjęć, ciekawostek historycznych i turystycznych. Ciężko było to wcisnąć w jeden tom - musiałby mieć ponad 600 stron !!

  1. Tom 2 zawiera informacje z gmin; Jastrowie, Mirosławiec, Tuczno i Człopy (w tym częściowo tereny Drawieńskiego Patku Narodowego). 
  2. Tom 3 zawiera informacje z gmin; Biały Bór, Miasto Szczecinek oraz Bornego Sulinowa.

Zapraszamy do zakupów przewodników w naszym sklepie - https://wedrujznami.pl/wal-pomorski .

Na pewno warto je połączyć z wydawnictwami Eko-Mapu; Śladami Historii Pomorza Zachodniego oraz Borne Sulinowo + Poligon Radziecki.

MAPA LAMINOWANA - SZCZECIŃSKIE PUSZCZE 0
MAPA LAMINOWANA - SZCZECIŃSKIE PUSZCZE

NOWOŚĆ NA LATO 2023 ‼️‼️‼️‼️

Dwustronna, laminowana mapa Szczecińskich Puszcz:

➡️Puszcza Bukowa 1:25 000
➡️Puszcza Wkrzańska 1:70 000
➡️Puszcza Goleniowska 1:80 000

Idealna w połączeniu z bardziej szczegółowymi mapami. A wszystko z najlepszego, regionalnego WydawnictwA Eko-Map.

czytaj całość »
NOWOŚCI W DOSTAWIE OD METEORA 0
NOWOŚCI W DOSTAWIE OD METEORA

Doszła do nas dostawa nowości od Meteora. Nowe wzory mat samopompujących o wymiarach; długość od 180 do 200 cm, szerokość od 50 do 66 cm, z zagłówkami i bez zagłówków. Grubość również dopasowana dla indywidualnych wymagań od  2,5 do 3,8cm. Jak widać dla każdego coś miłego. A do tego w ofercie ponownie śpiwory Dreamer !! Zapraszam do zakupów w dziale "Do Spania" - https://wedrujznami.pl/dospania . Wiking Szczecin, życzy udanych wędrówek i biwaków.

NOWA MAPA W OFERCIE - ŚLADAMI HISTORII POMORZA ZACHODNIEGO 0
MAPA HISTORYCZNA POMORZA ZACHODNIEGO -

W marcu 2023 r. rozpoczął się druk i skład, zapowiadanej wcześniej pozycji wydawniczej, długo wyczekiwanej przez miłośników dawnych dziejów północno-zachodnich regionów Polski. Mapa "Śladami Historii Pomorza Zachodniego" to tytuł, który powinien znaleźć się na półce (a może raczej w plecaku) każdego fascynata historycznych eksploracji. Wydanie publikacji poprzedziły szczegółowe analizy dokumentacji i ewidencji, związanych z zachodniopomorskimi zabytkami, materiałów fotograficznych i przedwojennej kartografii, jak również kwerendy terenowe, mające na celu weryfikację zebranych danych oraz dokumentację obecnego stanu wielu z zabytków, wyszczególnionych w opracowaniu.

O skali i wszechstronności opracowania najlepiej świadczą liczby. Na mapie znajdziemy lokalizacje 4715 obiektów. Są to m. in.: 872 kościoły, 733 zabytkowe cmentarze, 505 dworów i pałaców, 728 parków, 301 pomników upamiętniających I wojnę światową, 124 pomniki z II wojny światowej, 355 bunkrów i 204 grodziska. Pozostałe obiekty to: średniowieczne bramy miejskie, cmentarze jenieckie i wojenne, elektrownie wodne, forty, grupy warowne, jazy forteczne, kamienie graniczne, kaplice, miejsca katastrof lotniczych, klasztory, lapidaria, latarnie morskie, zabytkowe leśniczówki, miejsca kultu, kurhany, historyczne militaria i skanseny plenerowe, młyny, mosty, mury miejskie, muzea, lokalizacje obozów jenieckich i obozów pracy przymusowej, pola bitew, pomniki samolotów, miejsca pamięci zesłańców, ratusze miejskie, ruiny zabytkowych budowli, wiatraki, wieże i zamki - co daje niemal 900 kolejnych lokalizacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć przebiegów planowanej niemieckiej autostrady Berlinki, która choć nigdy nie została ukończona, do dziś stanowi cel wycieczek lokalnych miłośników przedwojennych budowli.

ZAMÓW JUŻ TERAZ !!!

czytaj całość »
2022 BOX OKOLICE SZCZECINA - ZESTAW MAP; BUKOWA, WKRZAŃSKA, GOLENIOWSKA, DĄBIE 0

NOWY 2023 ROK WIĘC I NOWA PROPOZYCJA
 
Wydawnictwo Eko-Map, przygotowało BOX MAP OKOLICE SZCZECINA. W niższej cenie zakupicie mapy trzech szczecińskich puszcz + mapę jeziora Dąbie - umieszczone w foliowym etui. Zapraszamy do zakupów:
 
Tradycyjnie pełna oferta naszej Księgarni Turystycznej - www.ksiegarniaturystyczna.pl
 
PO 30 LATACH MAPA PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ ZNOWU DOSTĘPNA 0
PO 30 LATACH MAPA PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ ZNOWU DOSTĘPNA
NO TO MAMY PREZENT ŚWIĄTECZNY I W SUMIE NOWOROCZNY !!!
 
Właśnie przyjechały z drukarni arkusze mapy turystycznej Puszczy Wkrzańskiej. Wydawnictwo Eko-Map - mapy turystyczne, przewodniki, plany batymetryczne właśnie robi skład map i niebawem ukażą się w sprzedaży. Czekaliśmy na tą mapę od ponad 30 lat.
 
Zapraszam do zakupów  - ilość nakładu jest ograniczona. Nasz sklep - https://wedrujznami.pl/wkrzanska
 
Będzie również punkt stacjonarny w Szczecinie, gdzie będzie można nabyć mapę, o czym poinformujemy. Z ciekawostek - na mapie w spisie szlaków jest QR_CODE, który przeniesie Was na podstronę z linkami do opisów szlaków z możliwością pobierania plików GPS (.gpx). No i mamy komplet map okolic Szczecina; Puszcza Bukowa, Puszcza Wkrzańska, Puszcza Goleniowska i Jezioro Dąbie. Będą one również sprzedawane w promocyjnych zestawach (boxy). Jeśli interesuje Ciebie hurtowa ilość map (minimum 10) zapraszam do kontaktu.
 
Życzymy udanych wędrówek.
czytaj całość »
MEGA DOSTAWA ROCKLAND OUTDOOR 0
MEGA DOSTAWA ROCKLAND OUTDOOR

Mega uzupełnienie stanów, jak i trochę nowości marki turystycznej Rockland. Nie zabraknie nam towaru chyba do przyszłych wakacji :) .

Z nowości w ofercie:

  1. Butelki termiczne (termosy bidonowe) Solaris 0,5 i 0,7 litra
  2. Termosy obiadowe Meteor 500ml w trzech kolorach (niebawem będą wprowadzone)
  3. Termosy turystyczne Polaris 0,75 i 1 litr
  4. Kije trekkingowe Access i Access Lite o długości 120 i 135 cm
  5. Kije trekkingowe i biegowe aluminiowe Distance - 110,115,120,125,130 cm
  6. Kije trekkingowe i biegowe karbonowe Booster - 110,115,120,125,130 cm
  7. Peleryna/Tarp - (niebawem będą wprowadzona)
  8. Namiot turystyczno-wyprawowy Trail, 2-3 osobowy

I będzie jeszcze kilka produktów - czekamy na kolejne uzupełnienia, które cały czas przychodzą do magazynu. Zapoznaj się z nowościamihttps://wedrujznami.pl/pl/new/1/phot

Pełna oferta marki Rockland - https://wedrujznami.pl/rockland

PONOWNIE W SPRZEDAŻY 0
PONOWNIE W SPRZEDAŻY

Ponownie w sprzedaży kultowe kuchenki wielopaliwowe Optimusa - POLARIS OPTIFUEL. W wersji z kanistrem i bez kanistra. Ilość niewielka, jak i sama dostawa. Ta swoista kuchenka łączy użytkowanie kuchenek gazowych i paliwowych. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie każdego prawdziwego turysty - trampa. Sprawdzi się w każdych warunkach i z każdym paliwem. Potrzebujesz tylko podłączyć kartusz gazowy lub paliwowy, i masz gotowy ciepły posiłek w górach, na żaglach, wyprawie, ekspedycji czy trekingu. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Niezawodność gwarantuje świetnej jakości palnik, samoczyszcząca aluminiowa pompka i wbudowana magnetyczna igła, która pozwala na czyszczenie palnika nawet podczas gotowania. Używając gazu można dostosować moc palnika do tego, co się gotuje. Dodatkowo kuchenka świetnie sprawdzi się zimą, gdyż istnieje możliwość zmiany trybu gotowania na całoroczny (do użycia w niskich temperaturach) poprzez otwarcie dołączonych nóżek, zapewniających stabilność i obrócenie kartusza z gazem do góry nogami. Jednym palnikiem można spalać: propan/butan/izobutan, naftę,olej napędowy,paliwo lotnicze white gas.
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW - NASZ SKLEP lub jak kto woli drożej na Allegro.

czytaj całość »
KOLEKCJA MAP KAJAKOWYCH POMORZA ŚRODKOWEGO 0
KOLEKCJA MAP KAJAKOWYCH POMORZA ŚRODKOWEGO
Kolejna nowość w naszej Księgarni Turystycznej - tym razem KOLEKCJA 6 MAP LAMINOWANYCH - SZLAKI KAJAKOWE POMORZA ŚRODKOWEGO - https://wedrujznami.pl/szlakikajakowe-pomsrodkowe
 
RZEKI: Drawa, Gwda, Piława, Parsęta, Radew, Rega
 
W treści kartograficznej zawarto szereg informacji istotnych z punktu widzenia uczestników spływów, m. in.: odległości między charakterystycznymi punktami na rzekach, miejsca przenoszenia kajaków i wodowania sprzętu wodnego, parkingi, miejsca postoju z wiatami, obiekty noclegowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Zapraszamy do zakupów map i przewodników turystycznych Pomorza Środkowego i Zachodniego.
 
Nasz sklep (można zakupić wymienione mapy oddzielnie) - www.ksiegarnia-turystyczna.pl
Allegro (zawsze drożej) - Wędrujznami.pl na Allegro
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl