99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1420Nie polecam6

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

28.01.2023 - 77 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
28.01.2023 - 77 WYPRAWA Z WIKINGIEM
W sobotę, rusza drugi etap wędrówki Pojezierzem Drawskim, zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej https://wedrujznami.pl/P-Z-ZK/ZSZ/ZDR-010 . Wracamy do Łubowa, skąd ruszymy do ostatnio opuszczonego szlaku w Rakowskim Młynie. Następnie ruszymy do Rakowa. Stąd wędrówka nieopodal południowych brzegach jeziora Komorze. Mam nadzieję, że będą malownicze widoczki. Dochodzimy do Sikor i schodzimy z zielonego szlaku, na niebieski pieszy Szwajcarii Połczyńskiej https://wedrujznami.pl/P-N-ZSD/ZSZ/ZDR-072 . Dalej wędrówka wzdłuż brzegów jeziora Dołgie WIelkie, z Zamkową Górą i Diabelskim Kamieniem. Drugie jezioro na szlaku to Nątlino. Za nim wchodzimy do centrum Czaplinka. Potem już tylko dojście do przystanku PKP w Czaplinku. Jak widać będzie miło, fajnie i przyjemnie.Strona wydarzenia na Facebook-u.
21.01.2023 - 76 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
21.01.2023 - 76 WYPRAWA Z WIKINGIEM
Na 76 Wyprawie z Wikingiem ruszamy na pogranicze dwóch Pojezierzy; Szczecineckiego i Drawskiego. Ruszamy zielonym szlakiem pieszym, wzdłuż malowniczych jezior i lasów. Od Rakowskiego Młynu, wędrówka bez szlaku - zobaczymy co wyjdzie. Zapowiada się zacnie. Wyprawa krótka z powodu beznadziejnych połączeń kolejowych na linii Szczecin - Szczecinek (mamy 5,5h). Ale myślę, że warto powędrować. Jeśli się uda czasowo, to zmontujemy jakieś małe ognisko, przed Łubowem, nad jeziorem Lubicko Wielkie - stąd już tylko 20 minut do przystanku PKP. Wędrujemy zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZK/ZSZ/ZDR-010
 
TRASA do książeczek turystycznych; Silnowo PKP - szlak zielony - jezioro Pile/Piława - szlak zielony - Międzylesie - szlak zielony - Strzeszyn - szlak zielony - Rakowski Młyn - Łubowo. Ilość 18 km.
 
Start wyprawy o godzinie 11:30 na przystanku PKP w Silnowie. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:43. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:30, przy kasach. Sugeruję zakup minikarnetRegio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto.Meta w Łubowie - odjazd o 16:54. W Szczecinie o 19:18.
 
Strona wydarzenia na Facebook-u.
 
14.01.2023, 75 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Akcja Inwentaryzacja 0
14.01.2023, 75 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Akcja Inwentaryzacja
Jest to pierwsza z wypraw pod hasłem Akcja - Inwentaryzacja. Powędrujemy szlakiem pieszym, wykonując jednocześnie inwentaryzację ciekawych obiektów przy szlaku (GPS i zdjęcia). nie zabraknie widoków na jezioro, miasto Szczecinek, wyspy i wysepki, zabytki, bunkry, leśne ścieżki .... Po prostu moc atrakcji. Mamy mało czasu bo w sumie 4,5 godziny, pomiędzy pociągami. Więc musimy się sprężać. Tym bardziej, że nie znam szlaku. Wędrujemy szlakiem - żółty pieszy Dookoła Jeziora Trzesiecko - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZSZ-074
 
TRASA do książeczek turystycznych; Szczecinek PKP - szlak żółty - Świątki - szlak żółty - Trzesieka - Szczecinek Zamek - Szczecinek PKP - wpiszemy pewnie 16km. Ile wyjdzie sprawdzę po wyprawie.
 
Start wyprawy o godzinie 11:50 na dworcu PKP w Szczecinku. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:43. Więc spotykamy się na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie o godzinie 8:15. Jeśli nie macie zniżek, to warto zebrać się w 4 osoby i kupić bilety promocyjne Polregio Ty i raz, dwa, trzy. Wyjazd ze Szczecinka 16:30. W Szczecinie o 19:18. Oczywiście można się dosiadać do pociągu na trasie - zapraszam.  Strona wydarzenia na Facebook-u.
 
7.01.2023 - 74 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W poszukiwaniu ZIMY 0
7.01.2023 - 74 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W poszukiwaniu ZIMY
Kolejna piesza wyprawa. Tym razem ruszamy z Głębokiego, niebieskim szlakiem pieszym "Pokoju" - https://wedrujznami.pl/P-N-ZS/ZPL-036 . W Leśnie Górnym przechodzimy na czarny szlak "Komorzych Gór" - https://wedrujznami.pl/P-S-ZPL-034 . W Starym Leśnie zmiana szlaku na żółty "Policki" - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZPL-033 , którym docieramy do Bartoszewa. Tutaj ogrzejemy się i posilimy w Gospodzie Uroczysko. Ten etap ma około 13 km.
 
Kto nie będzie miał sił, może tu zakończyć wędrówkę i wrócić na Głębokie autobusem 103. Bardziej twardzi, ruszą czerwonym szlakiem "Puszczy Wkrzańskiej" - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZPL-005 do Szczecina Głębokie - dodatkowo 7km. W opisach szlaków znajdziecie szczegółowe przebiegi i opisy szlaków
 
Zapraszam również na podstronę Puszczy Wkrzańskiej - www.wedrujznami.pl/puszczawkrzanska - gdzie zebrałem wszystkie szlaki i przygotowałem mapkę szlaków on-line. Można również kupić nowiutką Mapę Turystyczną Puszczy Wkrzańskiej.
2022 BOX OKOLICE SZCZECINA - ZESTAW MAP; BUKOWA, WKRZAŃSKA, GOLENIOWSKA, DĄBIE 0

NOWY 2023 ROK WIĘC I NOWA PROPOZYCJA
 
Wydawnictwo Eko-Map, przygotowało BOX MAP OKOLICE SZCZECINA. W niższej cenie zakupicie mapy trzech szczecińskich puszcz + mapę jeziora Dąbie - umieszczone w foliowym etui. Zapraszamy do zakupów:
 
Tradycyjnie pełna oferta naszej Księgarni Turystycznej - www.ksiegarniaturystyczna.pl
 
1.01.2023 - 73 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Walka z Kacem Zabójcą 0
73 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Walka z Kacem Zabójcą
Kacowa wędrówka odbędzie się tym razem po morenowych wzniesieniach Puszczy Bukowej. Zaplanowałem trasę o długości 12-13 km, aby zniszczyć kaca. Na trasie planowane małe ognisko. Zabieramy kawałki drewna i żarełko. Wędrujemy szlakami:

1 - czarny Górski na Bukowiec - https://wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-053
2 - czerwony Nadodrzański - https://www.wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZGR-059
3 - czerwony Przez Słupi Głaz im. Lipniackiego - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZGR-054
4 - czarny VADAM - https://www.wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-055

TRASA do książeczek turystycznych; Szczecin Bukowe - szlak czarny - Głaz Grońskiego - szlak czarny - Głaz Serce - szlak czarny - Góra Bukowiec - szlak czerwony - Źródełko - Droga Dolinna - szlak czerwony - Brama Czwójdzińskiego - szlak czarny - Droga Górska - szlak czarny - Góra Niedźwiadek - Szlak czarny - głaz Błażej - Kijewko - szlak czarny - Szczecin Kijewo.
 
Start wyprawy o godzinie 10:05 na pętli autobusowej Szczecin Bukowe. Jadę autobusem B o 9:41, z przystanku Brama Portowa. Więcej informacji na stronie wydarzenia - facebook.
 

PO 30 LATACH MAPA PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ ZNOWU DOSTĘPNA 0
PO 30 LATACH MAPA PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ ZNOWU DOSTĘPNA
NO TO MAMY PREZENT ŚWIĄTECZNY I W SUMIE NOWOROCZNY !!!
 
Właśnie przyjechały z drukarni arkusze mapy turystycznej Puszczy Wkrzańskiej. Wydawnictwo Eko-Map - mapy turystyczne, przewodniki, plany batymetryczne właśnie robi skład map i niebawem ukażą się w sprzedaży. Czekaliśmy na tą mapę od ponad 30 lat.
 
Zapraszam do zakupów  - ilość nakładu jest ograniczona. Nasz sklep - https://wedrujznami.pl/wkrzanska
 
Będzie również punkt stacjonarny w Szczecinie, gdzie będzie można nabyć mapę, o czym poinformujemy. Z ciekawostek - na mapie w spisie szlaków jest QR_CODE, który przeniesie Was na podstronę z linkami do opisów szlaków z możliwością pobierania plików GPS (.gpx). No i mamy komplet map okolic Szczecina; Puszcza Bukowa, Puszcza Wkrzańska, Puszcza Goleniowska i Jezioro Dąbie. Będą one również sprzedawane w promocyjnych zestawach (boxy). Jeśli interesuje Ciebie hurtowa ilość map (minimum 10) zapraszam do kontaktu.
 
Życzymy udanych wędrówek.
czytaj całość »
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA GOLENIOWSKA 0
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA GOLENIOWSKA

No i mój mały projekcik zebrania opisanych szlaków wokół Szczecina w jedno miejsce pod nazwą Szczecińskie Puszcze - ZAKOŃCZONY. Właśnie zakończyłem prace nad szlakami przebiegającymi na terenie PUSZCZY GOLENIOWSKIEJ - https://wedrujznami.pl/puszczagoleniowska

Wprowadziłem szlaki piesze i rowerowe, przygotowałem mapę główną szlaków on-line, która będzie zawsze i pierwsza aktualizowana. Dodatkowo dodałem szlaki do Traseo.pl oraz Mapy.cz, abyście mogli spokojnie nawigować. Te dwie strony, niestety będę rzadziej aktualizował. Jeśli ktoś chce na swojej stronie umieścić wklejkę z Traseo, trzeba uważać, bo każdy dodany nowy szlak, będzie skutkował nowym adresem i nową wygenerowaną mapą. Dodatkowo, znajdziecie linki do Zielonego Punktu Kontrolnego w Nadleśnictwie Kliniska Wielkie.

Żeby nie było, że to koniec prac. Jest jeszcze sporo szlaków do uzupełnienia, ale trzeba je zinwentaryzować i mieć na to czas. Mam nadzieję, że użytkownicy wspomogą te działania. Życzę udanych wędrówek po Puszczy Goleniowskiej - Robert Filipski.

#puszczagoleniowska #szlakigoleniów #szlakiszczecin #szlakistepnica #szlakigolczewo #nadleśnictwogoleniów #nadleśnictwokliniska #szlakigolczewo #wędrujznami #szlakipiesze #szlakirowerowe #szlakiturystyczne

PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA WKRZAŃSKA 0
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA WKRZAŃSKA

Po Puszczy Bukowej on-line, nadszedł czas na drugi kompleks leśny. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy opis Puszczy Wkrzańskiej na naszej nowej podstronie serwisu szlaków. Podstrona zawiera podstawowe informacje o lesie, spis szlaków turystycznych wprowadzonych do naszego serwisu na jej terenie, linki do Zielonego Punktu Kontrolnego na Wzgórzu Kupały - zabawy na orientację, oraz co najważniejsze mapy on-line. Jest nasze rekomendowane i zawsze aktualizowane narzędzie mapowe, jako główny element pracy. Ale udostępniamy także zestawienie w Traseo.pl oraz Mapy.cz (te dwie pozycje rzadziej aktualizowane). Jak widać zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby ułatwić Wam wędrowanie po Szczecińskich Puszczach. 

Jako że niebawem będzie wydana mapa Puszczy Wkrzańskiej, będzie również na niej QR-code, do jej strony w naszym serwisie, co umożliwi Wam wędrowanie z opisem konkretnego szlaku i łatwe odnalezienie się w terenie. To nasza nowość. Zapraszamy - https://wedrujznami.pl/puszczawkrzanska .

#puszczawkrzanska #okoliceszczecina #gminadobraszczecińska #gminapolice #powiatpolicki #gminanowewarpno #nadleśnictwotrzebież #szlakipiesze #szlakirowerowe #szlakiturystyczne #wędrujznami #sklepturystyczny #szlakiszczecin

czytaj całość »
3.12.22 - 72 WYPRAWA Z WIKINGIEM - OD WIEŻY, DO WIEŻY 0
3.12.22 - 72 WYPRAWA Z WIKINGIEM - OD WIEŻY, DO WIEŻY
No to jak na razie pierwsza wyprawa w tym sezonie. Zapraszam na wędrówkę pieszą po Lasach Miejskich Szczecina - południowym krańcem Puszczy Wkrzańskiej. Nie wiem jak będzie z kolejnymi, więc zapraszam na wspólne spotkanie. Planowane jest ognisko, więc zabierzcie jakieś szczapki drewna i żarełko.
 
START 10:00 pętla Gocław
META 15:00 pętla Las Arkoński
 
Jadę o 9:21 tramwajem 6, z Bramy Portowej.
 
Pozdrawiam Robert Filipski
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl