99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam986Nie polecam3

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

WYPRAWY Z WIKINGIEM - SEZON 2023-2024 0

Ruszył kolejny sezon Wypraw z Wikingiem. Jest to cykl rajdów pieszych po znakowanych szlakach turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego, w okresie grudzień-marzec, o ile nie mam żadnych zleceń w terenie. Wędrówki są bezpłatne - należy stosować się do zasad w regulaminie Wypraw. Zapraszam do wspólnego pokonywania przygotowanych tras. Szczegółowe informacje na fejsbukowym Fanpage .

czytaj całość »
PRZEWODNIKI HISTORYCZNE WOKÓŁ WAŁU POMORSKIEGO 0
PRZEWODNIKI HISTORYCZNE WOKÓŁ WAŁU POMORSKIEGO

Do naszej internetowej Księgarni Turystycznej trafił 2 i 3 tom, przewodnika historycznego Wokół Wału Pomorskiego, historia, legendy, ciekawostki. Autorem przewodników jest Jarosław Leszczełowski, znany i ceniony regionalista i miłośnik historii. Treść przewodników zawiera wiele bogatych ilustracji, schematów umocnień i bunkrów, opisów, map dojściowych do obiektów, zdjęć, ciekawostek historycznych i turystycznych. Ciężko było to wcisnąć w jeden tom - musiałby mieć ponad 600 stron !!

  1. Tom 2 zawiera informacje z gmin; Jastrowie, Mirosławiec, Tuczno i Człopy (w tym częściowo tereny Drawieńskiego Patku Narodowego). 
  2. Tom 3 zawiera informacje z gmin; Biały Bór, Miasto Szczecinek oraz Bornego Sulinowa.

Zapraszamy do zakupów przewodników w naszym sklepie - https://wedrujznami.pl/wal-pomorski .

Na pewno warto je połączyć z wydawnictwami Eko-Mapu; Śladami Historii Pomorza Zachodniego oraz Borne Sulinowo + Poligon Radziecki.

MAPA LAMINOWANA - SZCZECIŃSKIE PUSZCZE 0
MAPA LAMINOWANA - SZCZECIŃSKIE PUSZCZE

NOWOŚĆ NA LATO 2023 ‼️‼️‼️‼️

Dwustronna, laminowana mapa Szczecińskich Puszcz:

➡️Puszcza Bukowa 1:25 000
➡️Puszcza Wkrzańska 1:70 000
➡️Puszcza Goleniowska 1:80 000

Idealna w połączeniu z bardziej szczegółowymi mapami. A wszystko z najlepszego, regionalnego WydawnictwA Eko-Map.

czytaj całość »
NOWOŚCI W DOSTAWIE OD METEORA 0
NOWOŚCI W DOSTAWIE OD METEORA

Doszła do nas dostawa nowości od Meteora. Nowe wzory mat samopompujących o wymiarach; długość od 180 do 200 cm, szerokość od 50 do 66 cm, z zagłówkami i bez zagłówków. Grubość również dopasowana dla indywidualnych wymagań od  2,5 do 3,8cm. Jak widać dla każdego coś miłego. A do tego w ofercie ponownie śpiwory Dreamer !! Zapraszam do zakupów w dziale "Do Spania" - https://wedrujznami.pl/dospania . Wiking Szczecin, życzy udanych wędrówek i biwaków.

SPŁYWY INĄ - SPŁYWY INDYWIDUALNE, GRUPOWE, WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW 0
Spływy Iną

XIV SEZON KAJAKOWY WIKINGA SZCZECIN ROZPOCZĘTY - ZAPRASZAMY NA SZLAK KAJAKOWY MEANDRY INY, CZEKA NA CIEBIE - https://wycieczki.szczecin.pl/ina

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Iny, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Stargard - Goleniów, jest rzeką z małą ilością przeszkód stałych, jednak bobry czuwają i wiatr wieje, więc na pewno trafimy na jakieś zwalone drzewka. Szczególnie na odcinku leśnym bliżej Goleniowa (za Bącznikiem - tutaj większa ilość przeszkód w rzece). Do Waszej dyspozycji są kajaki dwuosobowe. Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na start i metę spływu. Najbardziej popularna trasa, to odcinek Łęsko (Bącznik) - Goleniów, idealny na niedzielną rekreację. Oczywiście będą również inne odcinki w sezonie.  CENA 95,00 ZA KAJAK
 
Oprócz zorganizowanych Mobilnych Punktów Wypożyczania Kajaków, obsługujemy również grupy zorganizowane na zlecenie. Jednorazowo, na przyczepie przewozimy 12 kajaków dwuosobowych.

 

NOWE SZLAKI W GMINIE BOLKÓW 0
NOWE SZLAKI W GMINIE BOLKÓW
W Gminie Bolków powstaje wiele ciekawych rzeczy; trasy spacerowe, punkt widokowy Józkowa Góra z małą architekturą, tablice informacyjne o obiektach i punkt węzłowy z parkingiem i małą architekturą w Mysłowie, skąd rozpoczynają się wszystkie szlaki spacerowe. Dodatkowo na trzech szczytach będą pieczątki do potwierdzania na trasie. Szlaki spacerowe w ramach projektu:
  1. zielony Szlak Lubrzy. Dość wymagający miejscami szlak, ale kilka fajnych punktów widokowych i oczywiście zdobywamy górę Lubrza. Do tego fajne skałki; Lubrzańska Ambona, Karczmisko .... .
  2. niebieski szlak Wapienników, prosta trasa na której są wapienniki (piece do wypalania wapna), punkt widokowy z małą architekturą oraz malownicze kamieniołomy.
  3. czerwony Starej Góry, gdzie powędrujemy pasmem Żeleźniaka (wschodniego grzbietu Gór Kaczawskich) i możemy zobaczyć stare sztolnie. A w Radzimowicach Dom Chleba i Szklana Manufaktura. Oznakowane dojście do Żeleźniaka, należącego do odznaki Korony Kaczawskiej - https://www.gorykaczawskie.pl/korona-kaczawska/
My również przyczyniamy się do realizacji tego projektu, wykonując oznakowanie malowane szlaków (rok temu pracowaliśmy nad ich koncepcją).
NOWA MAPA W OFERCIE - ŚLADAMI HISTORII POMORZA ZACHODNIEGO 0
MAPA HISTORYCZNA POMORZA ZACHODNIEGO -

W marcu 2023 r. rozpoczął się druk i skład, zapowiadanej wcześniej pozycji wydawniczej, długo wyczekiwanej przez miłośników dawnych dziejów północno-zachodnich regionów Polski. Mapa "Śladami Historii Pomorza Zachodniego" to tytuł, który powinien znaleźć się na półce (a może raczej w plecaku) każdego fascynata historycznych eksploracji. Wydanie publikacji poprzedziły szczegółowe analizy dokumentacji i ewidencji, związanych z zachodniopomorskimi zabytkami, materiałów fotograficznych i przedwojennej kartografii, jak również kwerendy terenowe, mające na celu weryfikację zebranych danych oraz dokumentację obecnego stanu wielu z zabytków, wyszczególnionych w opracowaniu.

O skali i wszechstronności opracowania najlepiej świadczą liczby. Na mapie znajdziemy lokalizacje 4715 obiektów. Są to m. in.: 872 kościoły, 733 zabytkowe cmentarze, 505 dworów i pałaców, 728 parków, 301 pomników upamiętniających I wojnę światową, 124 pomniki z II wojny światowej, 355 bunkrów i 204 grodziska. Pozostałe obiekty to: średniowieczne bramy miejskie, cmentarze jenieckie i wojenne, elektrownie wodne, forty, grupy warowne, jazy forteczne, kamienie graniczne, kaplice, miejsca katastrof lotniczych, klasztory, lapidaria, latarnie morskie, zabytkowe leśniczówki, miejsca kultu, kurhany, historyczne militaria i skanseny plenerowe, młyny, mosty, mury miejskie, muzea, lokalizacje obozów jenieckich i obozów pracy przymusowej, pola bitew, pomniki samolotów, miejsca pamięci zesłańców, ratusze miejskie, ruiny zabytkowych budowli, wiatraki, wieże i zamki - co daje niemal 900 kolejnych lokalizacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć przebiegów planowanej niemieckiej autostrady Berlinki, która choć nigdy nie została ukończona, do dziś stanowi cel wycieczek lokalnych miłośników przedwojennych budowli.

ZAMÓW JUŻ TERAZ !!!

czytaj całość »
LUBUSKIE - RENOWACJA SZLAKÓW W LUBIENICACH 0
LUBUSKIE - RENOWACJA SZLAKÓW W LUBIENICACH

Podsumowanie ostatnich dni pracy znakarskiej w Województwo Lubuskie, Powiat Sulęciński, Gmina Lubniewice. Na zlecenie Klubu Sportowego "Active Life", organizatora Zachodniej Liga MTB , który pozyskał środki finansowe, zrealizowałem renowację szlaków turystycznych. Szlaki są często uczęszczane przez turystów, biegaczy i miłośników jazdy terenowej.

Pierwszym poddanym renowacji był czerwony szlak pieszy Lubniewice Urząd Miejski - Szosa Jarnatów (jez. Lubniewsko), o długości 9,8km. Bardzo fajny szlak z trudniejszym odcinkiem nad jeziorem Krzywym, ale bardzo malowniczy. Szczegółowy opis szlaku znajdziecie pod linkiem https://wedrujznami.pl/P-C-FSU-134 . Drugim był szlak wokół jeziora Krajnik o długości 4,1km. Opis pod linkiem https://wedrujznami.pl/P-S-FSU-135 . Dodatkowo, aby pętla była pełna, oznakowałem blisko 3 kilometrowy odcinek żółtego szlaku pieszego E11 na odcinku Szosa Jarnatów (jez. Lubniewsko - Lubniewice Urząd Miejski. Tym samym zrobiła się fajna pętla pieszo-rowerowa o długości lekko ponad 13km.

Do tego odnowiono wspólne przebiegi z innymi szlakami pieszymi. W sumie wyszło prawie 20 kilometrow. Mam nadzieję, że kilka dni pracy od rana do nocy, miało swój sens, i wraz z Klubem przyczyniliśmy się do aktywnego poznawania okolic Lubniewic.


Zapraszam na moja mapę szlaków on-line, gdzie szlaki są już wprowadzone - bezpośredni link https://umap.openstreetmap.fr/pl/map/wwwwedrujznamipl-serwis-szlakow-turystycznych-i-sk_841598#14/52.5195/15.2365

Oczywiście są również w aplikacji mapa-turystyczna.pl wraz z innymi szlakami pieszymi Lubniewic i Sulęcina - https://mapa-turystyczna.pl/#52.51616/15.23469/14

18.02.2023 - 80 WYPRAWA Z WIKINGIEM ŚLADAMI WAŁU POMORSKIEGO 0
18.02.2023 - 80 WYPRAWA Z WIKINGIEM
UWAGA !!! ZAPOWIADANE SĄ SILNE WIATRY, JEŚLI KTOŚ CHCE MI TOWARZYSZYĆ NIECH SOBIE MOCNO PRZEMYŚLI SPRAWĘ !!!
 
80 Wyprawa z Wikingiem to istna, turystyczno-historyczna petarda !!!! Do tego w sumie dzienno-nocna i prawie w całości lasami Pojezierza Wałeckiego. Jak zwykle, celem wyprawy jest promocja znakowanych szlaków turystycznych, połączona z inwentaryzacją szlaku, którym wędrujemy. Start Wałcz PKP godzina 9:35.
 
Z Wałcza ruszymy czerwonym szlakiem pieszym im. IV Dywizji Piechoty, aż do Przemyku Śmierci w okolicach Zdbic. Odcinek mocno bunkrowy, w leśnej otoczce. Pierwszym obiektem będzie Grupa Warowna Cegielnia. Następnie ruszamy dawną linią kolejową. Zaliczamy Grupę Warowną Marianowo, wraz z pojedynczymi schronami bojowymi pomiędzy jeziorami; Chmiel Duży, Chmiel Mały. Na wysokości mostu, czerwonym szlakiem przebijamy się w kierunku Jeziora Łubianka - po drodze również pojedyncze bunkierki oraz malownicze doliny rzek leśnych. Wzdłuż brzegu jeziora i lasem docieramy do Przesmyku Śmierci. Znowu zwiedzanko. Powrót zaplanowałem prostym szlakiem żółtym do Wałcza PKP. Jak widzicie obowiązkowo zabieramy LATARKI !!!! Oj szykuje się zacna wyprawa. Sama trasa jakieś 27km, ale doliczam 2km na eksplorację i błędy GPS. Aktualności, ZASADY i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
 
Wędrujemy szlakami:
1 - czerwony szlak pieszy im. IV Dywizji Piechoty (inwentaryzowany)
2 - żółty szlak pieszy Wałcz - Ostrowiec https://wedrujznami.pl/P-Y-ZWA-085
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl