99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1059Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

NOWOŚCI W SKLEPIE
NOWOŚCI W DOSTAWIE OD METEORA 0
NOWOŚCI W DOSTAWIE OD METEORA

Doszła do nas dostawa nowości od Meteora. Nowe wzory mat samopompujących o wymiarach; długość od 180 do 200 cm, szerokość od 50 do 66 cm, z zagłówkami i bez zagłówków. Grubość również dopasowana dla indywidualnych wymagań od  2,5 do 3,8cm. Jak widać dla każdego coś miłego. A do tego w ofercie ponownie śpiwory Dreamer !! Zapraszam do zakupów w dziale "Do Spania" - https://wedrujznami.pl/dospania . Wiking Szczecin, życzy udanych wędrówek i biwaków.

SPŁYWY INĄ - SPŁYWY INDYWIDUALNE, GRUPOWE, WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW 0
Spływy Iną

XIV SEZON KAJAKOWY WIKINGA SZCZECIN ROZPOCZĘTY - ZAPRASZAMY NA SZLAK KAJAKOWY MEANDRY INY, CZEKA NA CIEBIE - https://wycieczki.szczecin.pl/ina

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Iny, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Stargard - Goleniów, jest rzeką z małą ilością przeszkód stałych, jednak bobry czuwają i wiatr wieje, więc na pewno trafimy na jakieś zwalone drzewka. Szczególnie na odcinku leśnym bliżej Goleniowa (za Bącznikiem - tutaj większa ilość przeszkód w rzece). Do Waszej dyspozycji są kajaki dwuosobowe. Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na start i metę spływu. Najbardziej popularna trasa, to odcinek Łęsko (Bącznik) - Goleniów, idealny na niedzielną rekreację. Oczywiście będą również inne odcinki w sezonie.  CENA 95,00 ZA KAJAK
 
Oprócz zorganizowanych Mobilnych Punktów Wypożyczania Kajaków, obsługujemy również grupy zorganizowane na zlecenie. Jednorazowo, na przyczepie przewozimy 12 kajaków dwuosobowych.

 

NOWE SZLAKI W GMINIE BOLKÓW 0
NOWE SZLAKI W GMINIE BOLKÓW
W Gminie Bolków powstaje wiele ciekawych rzeczy; trasy spacerowe, punkt widokowy Józkowa Góra z małą architekturą, tablice informacyjne o obiektach i punkt węzłowy z parkingiem i małą architekturą w Mysłowie, skąd rozpoczynają się wszystkie szlaki spacerowe. Dodatkowo na trzech szczytach będą pieczątki do potwierdzania na trasie. Szlaki spacerowe w ramach projektu:
  1. zielony Szlak Lubrzy. Dość wymagający miejscami szlak, ale kilka fajnych punktów widokowych i oczywiście zdobywamy górę Lubrza. Do tego fajne skałki; Lubrzańska Ambona, Karczmisko .... .
  2. niebieski szlak Wapienników, prosta trasa na której są wapienniki (piece do wypalania wapna), punkt widokowy z małą architekturą oraz malownicze kamieniołomy.
  3. czerwony Starej Góry, gdzie powędrujemy pasmem Żeleźniaka (wschodniego grzbietu Gór Kaczawskich) i możemy zobaczyć stare sztolnie. A w Radzimowicach Dom Chleba i Szklana Manufaktura. Oznakowane dojście do Żeleźniaka, należącego do odznaki Korony Kaczawskiej - https://www.gorykaczawskie.pl/korona-kaczawska/
My również przyczyniamy się do realizacji tego projektu, wykonując oznakowanie malowane szlaków (rok temu pracowaliśmy nad ich koncepcją).
NOWA MAPA W OFERCIE - ŚLADAMI HISTORII POMORZA ZACHODNIEGO 0
MAPA HISTORYCZNA POMORZA ZACHODNIEGO -

W marcu 2023 r. rozpoczął się druk i skład, zapowiadanej wcześniej pozycji wydawniczej, długo wyczekiwanej przez miłośników dawnych dziejów północno-zachodnich regionów Polski. Mapa "Śladami Historii Pomorza Zachodniego" to tytuł, który powinien znaleźć się na półce (a może raczej w plecaku) każdego fascynata historycznych eksploracji. Wydanie publikacji poprzedziły szczegółowe analizy dokumentacji i ewidencji, związanych z zachodniopomorskimi zabytkami, materiałów fotograficznych i przedwojennej kartografii, jak również kwerendy terenowe, mające na celu weryfikację zebranych danych oraz dokumentację obecnego stanu wielu z zabytków, wyszczególnionych w opracowaniu.

O skali i wszechstronności opracowania najlepiej świadczą liczby. Na mapie znajdziemy lokalizacje 4715 obiektów. Są to m. in.: 872 kościoły, 733 zabytkowe cmentarze, 505 dworów i pałaców, 728 parków, 301 pomników upamiętniających I wojnę światową, 124 pomniki z II wojny światowej, 355 bunkrów i 204 grodziska. Pozostałe obiekty to: średniowieczne bramy miejskie, cmentarze jenieckie i wojenne, elektrownie wodne, forty, grupy warowne, jazy forteczne, kamienie graniczne, kaplice, miejsca katastrof lotniczych, klasztory, lapidaria, latarnie morskie, zabytkowe leśniczówki, miejsca kultu, kurhany, historyczne militaria i skanseny plenerowe, młyny, mosty, mury miejskie, muzea, lokalizacje obozów jenieckich i obozów pracy przymusowej, pola bitew, pomniki samolotów, miejsca pamięci zesłańców, ratusze miejskie, ruiny zabytkowych budowli, wiatraki, wieże i zamki - co daje niemal 900 kolejnych lokalizacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć przebiegów planowanej niemieckiej autostrady Berlinki, która choć nigdy nie została ukończona, do dziś stanowi cel wycieczek lokalnych miłośników przedwojennych budowli.

ZAMÓW JUŻ TERAZ !!!

czytaj całość »
LUBUSKIE - RENOWACJA SZLAKÓW W LUBIENICACH 0
LUBUSKIE - RENOWACJA SZLAKÓW W LUBIENICACH

Podsumowanie ostatnich dni pracy znakarskiej w Województwo Lubuskie, Powiat Sulęciński, Gmina Lubniewice. Na zlecenie Klubu Sportowego "Active Life", organizatora Zachodniej Liga MTB , który pozyskał środki finansowe, zrealizowałem renowację szlaków turystycznych. Szlaki są często uczęszczane przez turystów, biegaczy i miłośników jazdy terenowej.

Pierwszym poddanym renowacji był czerwony szlak pieszy Lubniewice Urząd Miejski - Szosa Jarnatów (jez. Lubniewsko), o długości 9,8km. Bardzo fajny szlak z trudniejszym odcinkiem nad jeziorem Krzywym, ale bardzo malowniczy. Szczegółowy opis szlaku znajdziecie pod linkiem https://wedrujznami.pl/P-C-FSU-134 . Drugim był szlak wokół jeziora Krajnik o długości 4,1km. Opis pod linkiem https://wedrujznami.pl/P-S-FSU-135 . Dodatkowo, aby pętla była pełna, oznakowałem blisko 3 kilometrowy odcinek żółtego szlaku pieszego E11 na odcinku Szosa Jarnatów (jez. Lubniewsko - Lubniewice Urząd Miejski. Tym samym zrobiła się fajna pętla pieszo-rowerowa o długości lekko ponad 13km.

Do tego odnowiono wspólne przebiegi z innymi szlakami pieszymi. W sumie wyszło prawie 20 kilometrow. Mam nadzieję, że kilka dni pracy od rana do nocy, miało swój sens, i wraz z Klubem przyczyniliśmy się do aktywnego poznawania okolic Lubniewic.


Zapraszam na moja mapę szlaków on-line, gdzie szlaki są już wprowadzone - bezpośredni link https://umap.openstreetmap.fr/pl/map/wwwwedrujznamipl-serwis-szlakow-turystycznych-i-sk_841598#14/52.5195/15.2365

Oczywiście są również w aplikacji mapa-turystyczna.pl wraz z innymi szlakami pieszymi Lubniewic i Sulęcina - https://mapa-turystyczna.pl/#52.51616/15.23469/14

18.02.2023 - 80 WYPRAWA Z WIKINGIEM ŚLADAMI WAŁU POMORSKIEGO 0
18.02.2023 - 80 WYPRAWA Z WIKINGIEM
UWAGA !!! ZAPOWIADANE SĄ SILNE WIATRY, JEŚLI KTOŚ CHCE MI TOWARZYSZYĆ NIECH SOBIE MOCNO PRZEMYŚLI SPRAWĘ !!!
 
80 Wyprawa z Wikingiem to istna, turystyczno-historyczna petarda !!!! Do tego w sumie dzienno-nocna i prawie w całości lasami Pojezierza Wałeckiego. Jak zwykle, celem wyprawy jest promocja znakowanych szlaków turystycznych, połączona z inwentaryzacją szlaku, którym wędrujemy. Start Wałcz PKP godzina 9:35.
 
Z Wałcza ruszymy czerwonym szlakiem pieszym im. IV Dywizji Piechoty, aż do Przemyku Śmierci w okolicach Zdbic. Odcinek mocno bunkrowy, w leśnej otoczce. Pierwszym obiektem będzie Grupa Warowna Cegielnia. Następnie ruszamy dawną linią kolejową. Zaliczamy Grupę Warowną Marianowo, wraz z pojedynczymi schronami bojowymi pomiędzy jeziorami; Chmiel Duży, Chmiel Mały. Na wysokości mostu, czerwonym szlakiem przebijamy się w kierunku Jeziora Łubianka - po drodze również pojedyncze bunkierki oraz malownicze doliny rzek leśnych. Wzdłuż brzegu jeziora i lasem docieramy do Przesmyku Śmierci. Znowu zwiedzanko. Powrót zaplanowałem prostym szlakiem żółtym do Wałcza PKP. Jak widzicie obowiązkowo zabieramy LATARKI !!!! Oj szykuje się zacna wyprawa. Sama trasa jakieś 27km, ale doliczam 2km na eksplorację i błędy GPS. Aktualności, ZASADY i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
 
Wędrujemy szlakami:
1 - czerwony szlak pieszy im. IV Dywizji Piechoty (inwentaryzowany)
2 - żółty szlak pieszy Wałcz - Ostrowiec https://wedrujznami.pl/P-Y-ZWA-085
79 WYPRAWA Z WIKINGIEM - LASAMI KALISZA POMORSKIEGO 0
79 WYPRAWA Z WIKINGIEM - LASAMI KALISZA POMORSKIEGO

Tym razem zmieniam kierunek wypraw, z Pojezierza Drawskiego, bardziej na południe. Co nas czeka ? Fajna wyprawa zielonym szlakiem pieszym Wokół Kalisza Pomorskiego, oraz niebieskim pieszym (mocno zapomnianym) wzdłuż Drawy. Koniec trasy w Prostyni - przy Drawie jest punkt wodowania kajaków więc może się uda zmontować jakieś ognicho, w oczekiwaniu na pociąg ? A może gdzieś po drodze, jak będzie fajne miejsce. A może poszukamy jeszcze jakiś dodatkowych obiektów w okolicy szlaku.

Wędrujemy szlakami:

  1. zielony szlak pieszy Wokół Kalisza Pomorskiego
  2. zapomniany niebieski szlak pieszy Miradz/most na Płocicznej - Prostynia
TRASA do książeczek turystycznych; Biały Zdrój Południowy PKP - szlak zielony - Jez Szerokie - Jez. Krzywe Dębsko - szlak zielony - Dębsko - Mąkowary - szlak zielony - rz. Mąkowarka - szlak niebieski - Prostynia PKP . Ilość 22km.
 
Start wyprawy o godzinie 10:53 na przystanku PKP w Białym Zdroju Południowym.
Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:53. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:30, przy kasach. Sugeruję zakup karnetu mikroRegio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto. Meta w Prostyni na przystanku PKP - odjazd o 16:51. W Szczecinie o 18:30. Pociąg z przesiadką w Stargardzie, mamy 7 minut na przejście do pociągu relacji Słupsk - Szczecin. Aktualności i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
4.02.2023 - 78 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
4.02.2023 - 78 WYPRAWA Z WIKINGIEM

W sobotę, rusza trzeci i ostatni etap wędrówki Pojezierzem Drawskim, zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej. Startujemy o godzinie 10:50 z Rzęśnicy i ruszamy do jeziora Lubie (w tych okolicach wędrowaliśmy rok temu). Tutaj zaliczymy Grodzisko Gudowo, którego nie udało się nam zdobyć rok temu podczas wędrówki czarnym szlakiem pieszym Drawskich Grodzisk Wczesnośredniowiecznych. Po powrocie na szlak, powędrujemy, wzdłuż jeziora do Drawy. Potem już prosta droga do Drawska Pomorskiego. Jak zwykle, podczas wypraw, inwentaryzuję szlaki.

Wędrujemy szlakami:
1 - zielony szlak pieszy Jezior Drawskich - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZDR/ZLO-0010
2 - niebieski szlak pieszy I Warszawskiej Dywizji Kawalerii - https://wedrujznami.pl/P-N-ZDR/ZWA-075
3 - czarny (żółte dojścia) szlak pieszy Drawskich Grodzisk Wczesnośredniowiecznych - https://wedrujznami.pl/P-S-ZDR/ZLO/ZST-O47
 
Start wyprawy o godzinie 10:50 na przystanku PKP w Rzęśnicy. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:43. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:30, przy kasach. Sugeruję zakup karnetu Regio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto. Meta w Drawsku Pomorskim na PKP - odjazd o 17:35. W Szczecinie o 19:18. Aktualności i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
 

 

28.01.2023 - 77 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
28.01.2023 - 77 WYPRAWA Z WIKINGIEM
W sobotę, rusza drugi etap wędrówki Pojezierzem Drawskim, zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej https://wedrujznami.pl/P-Z-ZK/ZSZ/ZDR-010 . Wracamy do Łubowa, skąd ruszymy do ostatnio opuszczonego szlaku w Rakowskim Młynie. Następnie ruszymy do Rakowa. Stąd wędrówka nieopodal południowych brzegach jeziora Komorze. Mam nadzieję, że będą malownicze widoczki. Dochodzimy do Sikor i schodzimy z zielonego szlaku, na niebieski pieszy Szwajcarii Połczyńskiej https://wedrujznami.pl/P-N-ZSD/ZSZ/ZDR-072 . Dalej wędrówka wzdłuż brzegów jeziora Dołgie WIelkie, z Zamkową Górą i Diabelskim Kamieniem. Drugie jezioro na szlaku to Nątlino. Za nim wchodzimy do centrum Czaplinka. Potem już tylko dojście do przystanku PKP w Czaplinku. Jak widać będzie miło, fajnie i przyjemnie.Strona wydarzenia na Facebook-u.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl