99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam974Nie polecam3

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

68 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W POSZUKIWANIU DUCHÓW PRZESZŁOŚCI 0
68 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W POSZUKIWANIU DUCHÓW PRZESZŁOŚCI

Czeka na nas prawdziwe poszukiwanie duchów przeszłości. Wyjątkowo trasa nie idzie tylko i wyłącznie szlakami. Ponownie Pojezierze Drawskie i ponownie Wiewiecko. Ruszamy na Brzeźniak, zahaczając o pozostałości "chociwelki" - przebiegiem budowanej przed wojną niemieckiej autostrady. Krótki postój na plaży nad jeziorem Brzeźno. Zwiedzamy Brzeżniak skąd ruszamy czarnym szlakiem pieszym Drawskich Wczesnośredniowiecznych Grodzisk. Po przejściu nad Brzeźnicką Węgorzą wchodzimy na zielony szlak pieszy Jezior Drawskich ( https://wedrujznami.pl/P-Z-ZDR-001 ). Wędrując na południe dochodzimy do linii kolejowej. Po drugiej stronie czeka na nas Brzeźnica - opuszczona wiec z ciekawym XVIII wiecznym kościołem. Tutaj pobawimy się urbex i eksplorujemy osadę szukając duchów przeszłości. Po zaglądaniu w pokoje, piwnice i inne dziury, ruszamy dalej na południe. Dochodzimy do ruin młynu Kołatka - w tej okolice znajdowała si ęprzed laty spora osada młyńska. Przeprawiamy się przez Brzeźnicką Węgorzę i ruszamy starym traktem w kierunku Ginawy i jeziora Dubie. Może być ciekawie, gdyż droga często zamienia się w rwący potok. Docieramy do zabudowań leśniczówki, gdzie nad jeziorem Dubie jest miejsce odpoczynku. Ale wpierw zdobędziemy wczesnośredniowieczne grodzisko, leżące nieopodal. A gdy wrócimy - OGNISKO. Po dłuższym odpoczynku ruszamy na północ. Ponownie szwendamy się czarnym szlakiem grodzisk, jednak odbijamy do ruin dawnej osady leśnej Łobzów. Po krótkiej eksploracji wracamy na czarny szlak pieszy. Tutaj krótka decyzja czy wydłużamy szlak o Wiewiecko wieś z kilkoma zabytkami, czy też wbijamy się na szlak grodzisk i wracamy na PKP od północy, odcinkiem leśnym z zaliczeniem grodziska Wiewiecko. Trasa od 16 do 19 kilometrów, więc praktycznie dla każdego. Jednak może się okazać że nie pokonamy rzeki przy Kołatce (zasięgałem wiedzy i powinno być OK), co doda nam kilka ładnych km.

Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 3,5-4 km/h . Musimy zdążyć na pociąg powrotny.
Start wyprawy o godzinie 10:00 na przystanku PKP Wiewiecko. Koniec dworzec PKP Drawsko Pomorskie. Odjazd pociągu na Szczecin o godzinie 17:22. Przyjeżdżający samochodami mogą zostawić je przy przystanku kolejowym w Wiewiecku i wrócić z nami pociągiem do aut. Proszę o informację !!! Abym mógł poinformować w przypadku odwołania wydarzenia.
 
Dojeżdżający zemną ze Szczecina, zapraszam na zbiórkę o godzinie 7:56 na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie. Odjazd pociągu 8:17. Możemy kupić bilet promocyjny TY i 1,2,3. Zawsze kilka złotych w kieszeni.
REKLAMA
Zapraszamy na zakupy w naszym internetowym sklepie ze sprzętem turystyczny, pod adresem www.wedrujznami.pl . Uczestnicy wypraw mają 10% rabat po wpisaniu kodu "WYPRAWYZWIKINGIEM". Zapraszamy również na naszą stronę kajakową - www.wycieczki.szczecin.pl

GARŚĆ INFORMACJI FORMALNYCH
  1. Wyprawa ma charakter niezorganizowany. Wyprawy z Wikingiem, to opcja wspólnego pokonania proponowanej, trasy w tempie średnim 3,5-4km/h. WYPRAWY Z WIKINGIEM TO NIE WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM !
  2. Każdy wędruje samodzielnie - towarzyszy mi dobrowolnie na proponowanej trasie. Spacer nie ma organizatora formalnego. Każdy może w dowolnej chwili odłączyć się ode mnie i pokonywać trasę swoim tempem, jak i ją dowolnie zmienić.
  3. Każdy wędrujący ze mną ma świadomość tempa marszu. Jeśli nie widzę osoby, oznacza to że postąpiła jak w punkcie 2, jednak warto mi to wcześniej powiedzieć. Tym samym wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nie przyjmowane !
  4. Każdy ubezpiecza się indywidualnie i sam ponosi koszty związane ze szkodami, które spowodował i nie rości sobie pretensji w przypadku spowodowania jemu szkody przez osoby trzecie
  5. Każdy zabezpiecza się samodzielnie w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe, oświetlenie w przypadku marszu nocnego, bilety na dojazdy oraz bilety wstępu.
  6. Za wyprawę, nie jest pobierana opłata.
  7. Na wyprawie wykonywane są zdjęcia, które następnie są publikowane i używane do promocji wydarzeń turystycznych Wikinga Szczecin. Uczestnicząc wyrażasz zgodę na publikację fotorelacji i użycie w tym celu swojego wizerunku.

Mam nadzieję, że każdy rozumie moje zasady. Po prostu chcę sobie połazić po szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie.

 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl