99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam958Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

SPŁYWY INĄ - SPŁYWY INDYWIDUALNE, GRUPOWE, WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW 0
Spływy Iną

XIV SEZON KAJAKOWY WIKINGA SZCZECIN ROZPOCZĘTY - ZAPRASZAMY NA SZLAK KAJAKOWY MEANDRY INY, CZEKA NA CIEBIE - https://wycieczki.szczecin.pl/ina

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Iny, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Stargard - Goleniów, jest rzeką z małą ilością przeszkód stałych, jednak bobry czuwają i wiatr wieje, więc na pewno trafimy na jakieś zwalone drzewka. Szczególnie na odcinku leśnym bliżej Goleniowa (za Bącznikiem - tutaj większa ilość przeszkód w rzece). Do Waszej dyspozycji są kajaki dwuosobowe. Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na start i metę spływu. Najbardziej popularna trasa, to odcinek Łęsko (Bącznik) - Goleniów, idealny na niedzielną rekreację. Oczywiście będą również inne odcinki w sezonie.  CENA 95,00 ZA KAJAK
 
Oprócz zorganizowanych Mobilnych Punktów Wypożyczania Kajaków, obsługujemy również grupy zorganizowane na zlecenie. Jednorazowo, na przyczepie przewozimy 12 kajaków dwuosobowych.

 

79 WYPRAWA Z WIKINGIEM - LASAMI KALISZA POMORSKIEGO 0
79 WYPRAWA Z WIKINGIEM - LASAMI KALISZA POMORSKIEGO

Tym razem zmieniam kierunek wypraw, z Pojezierza Drawskiego, bardziej na południe. Co nas czeka ? Fajna wyprawa zielonym szlakiem pieszym Wokół Kalisza Pomorskiego, oraz niebieskim pieszym (mocno zapomnianym) wzdłuż Drawy. Koniec trasy w Prostyni - przy Drawie jest punkt wodowania kajaków więc może się uda zmontować jakieś ognicho, w oczekiwaniu na pociąg ? A może gdzieś po drodze, jak będzie fajne miejsce. A może poszukamy jeszcze jakiś dodatkowych obiektów w okolicy szlaku.

Wędrujemy szlakami:

  1. zielony szlak pieszy Wokół Kalisza Pomorskiego
  2. zapomniany niebieski szlak pieszy Miradz/most na Płocicznej - Prostynia
TRASA do książeczek turystycznych; Biały Zdrój Południowy PKP - szlak zielony - Jez Szerokie - Jez. Krzywe Dębsko - szlak zielony - Dębsko - Mąkowary - szlak zielony - rz. Mąkowarka - szlak niebieski - Prostynia PKP . Ilość 22km.
 
Start wyprawy o godzinie 10:53 na przystanku PKP w Białym Zdroju Południowym.
Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:53. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:30, przy kasach. Sugeruję zakup karnetu mikroRegio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto. Meta w Prostyni na przystanku PKP - odjazd o 16:51. W Szczecinie o 18:30. Pociąg z przesiadką w Stargardzie, mamy 7 minut na przejście do pociągu relacji Słupsk - Szczecin. Aktualności i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
4.02.2023 - 78 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
4.02.2023 - 78 WYPRAWA Z WIKINGIEM

W sobotę, rusza trzeci i ostatni etap wędrówki Pojezierzem Drawskim, zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej. Startujemy o godzinie 10:50 z Rzęśnicy i ruszamy do jeziora Lubie (w tych okolicach wędrowaliśmy rok temu). Tutaj zaliczymy Grodzisko Gudowo, którego nie udało się nam zdobyć rok temu podczas wędrówki czarnym szlakiem pieszym Drawskich Grodzisk Wczesnośredniowiecznych. Po powrocie na szlak, powędrujemy, wzdłuż jeziora do Drawy. Potem już prosta droga do Drawska Pomorskiego. Jak zwykle, podczas wypraw, inwentaryzuję szlaki.

Wędrujemy szlakami:
1 - zielony szlak pieszy Jezior Drawskich - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZDR/ZLO-0010
2 - niebieski szlak pieszy I Warszawskiej Dywizji Kawalerii - https://wedrujznami.pl/P-N-ZDR/ZWA-075
3 - czarny (żółte dojścia) szlak pieszy Drawskich Grodzisk Wczesnośredniowiecznych - https://wedrujznami.pl/P-S-ZDR/ZLO/ZST-O47
 
Start wyprawy o godzinie 10:50 na przystanku PKP w Rzęśnicy. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:43. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:30, przy kasach. Sugeruję zakup karnetu Regio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto. Meta w Drawsku Pomorskim na PKP - odjazd o 17:35. W Szczecinie o 19:18. Aktualności i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
 

 

28.01.2023 - 77 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
28.01.2023 - 77 WYPRAWA Z WIKINGIEM
W sobotę, rusza drugi etap wędrówki Pojezierzem Drawskim, zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej https://wedrujznami.pl/P-Z-ZK/ZSZ/ZDR-010 . Wracamy do Łubowa, skąd ruszymy do ostatnio opuszczonego szlaku w Rakowskim Młynie. Następnie ruszymy do Rakowa. Stąd wędrówka nieopodal południowych brzegach jeziora Komorze. Mam nadzieję, że będą malownicze widoczki. Dochodzimy do Sikor i schodzimy z zielonego szlaku, na niebieski pieszy Szwajcarii Połczyńskiej https://wedrujznami.pl/P-N-ZSD/ZSZ/ZDR-072 . Dalej wędrówka wzdłuż brzegów jeziora Dołgie WIelkie, z Zamkową Górą i Diabelskim Kamieniem. Drugie jezioro na szlaku to Nątlino. Za nim wchodzimy do centrum Czaplinka. Potem już tylko dojście do przystanku PKP w Czaplinku. Jak widać będzie miło, fajnie i przyjemnie.Strona wydarzenia na Facebook-u.
21.01.2023 - 76 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
21.01.2023 - 76 WYPRAWA Z WIKINGIEM
Na 76 Wyprawie z Wikingiem ruszamy na pogranicze dwóch Pojezierzy; Szczecineckiego i Drawskiego. Ruszamy zielonym szlakiem pieszym, wzdłuż malowniczych jezior i lasów. Od Rakowskiego Młynu, wędrówka bez szlaku - zobaczymy co wyjdzie. Zapowiada się zacnie. Wyprawa krótka z powodu beznadziejnych połączeń kolejowych na linii Szczecin - Szczecinek (mamy 5,5h). Ale myślę, że warto powędrować. Jeśli się uda czasowo, to zmontujemy jakieś małe ognisko, przed Łubowem, nad jeziorem Lubicko Wielkie - stąd już tylko 20 minut do przystanku PKP. Wędrujemy zielonym szlakiem pieszym Wzniesieniami Moreny Czołowej - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZK/ZSZ/ZDR-010
 
TRASA do książeczek turystycznych; Silnowo PKP - szlak zielony - jezioro Pile/Piława - szlak zielony - Międzylesie - szlak zielony - Strzeszyn - szlak zielony - Rakowski Młyn - Łubowo. Ilość 18 km.
 
Start wyprawy o godzinie 11:30 na przystanku PKP w Silnowie. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:43. Spotykamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o 8:30, przy kasach. Sugeruję zakup minikarnetRegio (są to wybrane 3 dni, jeżdżenia przez 2 miesiące w cenie 77,00). W sumie przy biletach normalnych zwraca się prawie 1 wyjazdem. A wyprawy szykują się wyjazdowe do końca lutego. Więc na pewno warto.Meta w Łubowie - odjazd o 16:54. W Szczecinie o 19:18.
 
Strona wydarzenia na Facebook-u.
 
14.01.2023, 75 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Akcja Inwentaryzacja 0
14.01.2023, 75 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Akcja Inwentaryzacja
Jest to pierwsza z wypraw pod hasłem Akcja - Inwentaryzacja. Powędrujemy szlakiem pieszym, wykonując jednocześnie inwentaryzację ciekawych obiektów przy szlaku (GPS i zdjęcia). nie zabraknie widoków na jezioro, miasto Szczecinek, wyspy i wysepki, zabytki, bunkry, leśne ścieżki .... Po prostu moc atrakcji. Mamy mało czasu bo w sumie 4,5 godziny, pomiędzy pociągami. Więc musimy się sprężać. Tym bardziej, że nie znam szlaku. Wędrujemy szlakiem - żółty pieszy Dookoła Jeziora Trzesiecko - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZSZ-074
 
TRASA do książeczek turystycznych; Szczecinek PKP - szlak żółty - Świątki - szlak żółty - Trzesieka - Szczecinek Zamek - Szczecinek PKP - wpiszemy pewnie 16km. Ile wyjdzie sprawdzę po wyprawie.
 
Start wyprawy o godzinie 11:50 na dworcu PKP w Szczecinku. Ze Szczecina odjazd pociągu o godz. 8:43. Więc spotykamy się na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie o godzinie 8:15. Jeśli nie macie zniżek, to warto zebrać się w 4 osoby i kupić bilety promocyjne Polregio Ty i raz, dwa, trzy. Wyjazd ze Szczecinka 16:30. W Szczecinie o 19:18. Oczywiście można się dosiadać do pociągu na trasie - zapraszam.  Strona wydarzenia na Facebook-u.
 
7.01.2023 - 74 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W poszukiwaniu ZIMY 0
7.01.2023 - 74 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W poszukiwaniu ZIMY
Kolejna piesza wyprawa. Tym razem ruszamy z Głębokiego, niebieskim szlakiem pieszym "Pokoju" - https://wedrujznami.pl/P-N-ZS/ZPL-036 . W Leśnie Górnym przechodzimy na czarny szlak "Komorzych Gór" - https://wedrujznami.pl/P-S-ZPL-034 . W Starym Leśnie zmiana szlaku na żółty "Policki" - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZPL-033 , którym docieramy do Bartoszewa. Tutaj ogrzejemy się i posilimy w Gospodzie Uroczysko. Ten etap ma około 13 km.
 
Kto nie będzie miał sił, może tu zakończyć wędrówkę i wrócić na Głębokie autobusem 103. Bardziej twardzi, ruszą czerwonym szlakiem "Puszczy Wkrzańskiej" - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZPL-005 do Szczecina Głębokie - dodatkowo 7km. W opisach szlaków znajdziecie szczegółowe przebiegi i opisy szlaków
 
Zapraszam również na podstronę Puszczy Wkrzańskiej - www.wedrujznami.pl/puszczawkrzanska - gdzie zebrałem wszystkie szlaki i przygotowałem mapkę szlaków on-line. Można również kupić nowiutką Mapę Turystyczną Puszczy Wkrzańskiej.
1.01.2023 - 73 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Walka z Kacem Zabójcą 0
73 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Walka z Kacem Zabójcą
Kacowa wędrówka odbędzie się tym razem po morenowych wzniesieniach Puszczy Bukowej. Zaplanowałem trasę o długości 12-13 km, aby zniszczyć kaca. Na trasie planowane małe ognisko. Zabieramy kawałki drewna i żarełko. Wędrujemy szlakami:

1 - czarny Górski na Bukowiec - https://wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-053
2 - czerwony Nadodrzański - https://www.wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZGR-059
3 - czerwony Przez Słupi Głaz im. Lipniackiego - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZGR-054
4 - czarny VADAM - https://www.wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-055

TRASA do książeczek turystycznych; Szczecin Bukowe - szlak czarny - Głaz Grońskiego - szlak czarny - Głaz Serce - szlak czarny - Góra Bukowiec - szlak czerwony - Źródełko - Droga Dolinna - szlak czerwony - Brama Czwójdzińskiego - szlak czarny - Droga Górska - szlak czarny - Góra Niedźwiadek - Szlak czarny - głaz Błażej - Kijewko - szlak czarny - Szczecin Kijewo.
 
Start wyprawy o godzinie 10:05 na pętli autobusowej Szczecin Bukowe. Jadę autobusem B o 9:41, z przystanku Brama Portowa. Więcej informacji na stronie wydarzenia - facebook.
 

70 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Klify, przyroda i moŻe ... 0
70 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Klify, przyroda i moŻe ...
ZAKOŃCZENIE SEZONU 2021/2022 WYPRAW Z WIKINGIEM
 
Zapraszam na wspólne wędrowanie miksem szlaków pieszych nad naszym przepięknym Bałtykiem. Czeka na nas około 30 kilometrowa wyprawa w towarzystwie jezior, lasów, nadmorskich klifów .... Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 4-5 km/h . Do tego będzie pewnie trochę postojów.
 
Impreza przeniesiona z 19.02.2022 roku.
 
Wędrujemy szlakami:
1 - czarny pieszy Warnowski - https://wedrujznami.pl/P-S-ZKA-016
2 - zielony pieszy Leśny Pojezierza Warnowsko-Kołczewskiego - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZKA-012
3 - czerwony pieszy Nadmorski im. Cz. Piskorskiego - https://wedrujznami.pl/P-C-E9-004
 
Start wyprawy o godzinie 6:45 na przystanku PKP Warnowo. Niestety nie ma najwygodniejszego pociągu w okolicy 8:00.
Koniec dworzec PKP w Międzyzdrojach. Odjazd pociągu na Szczecin o godzinie 16:22. W razie "W", mamy pociąg TLK o 17:22 i Regio o 18:30. Przyjeżdżający samochodami proponujemy zostawić je w Warnowie przy stacji PKP i wrócić do nich pociągiem Regio.
 
Dojeżdżający ze mną ze Szczecina, zapraszam na zbiórkę o godzinie 4:59 na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie. Odjazd pociągu 5:18. Można kupić bilet promocyjny TY i 1,2,3 . Zawsze kilka złotych w kieszeni.
 
czytaj całość »
71 WYPRAWA Z WIKINGIEM - BUNKROWA WYSPA WOLIN 0
71 WYPRAWA Z WIKINGIEM - BUNKROWA WYSPA WOLIN
Po trzech wyprawach po Pojezierzu Drawskim, obieram kierunek północny, łącząc przyjemność z inwentaryzacją szlaków. Tym razem poszwendamy się kilkoma szlakami, wędrując śladami bunkrów na Wyspie Wolin. Zaliczymy 17 Baterię Artylerii Stałej oraz leśną Baterię Goeben (może być mokro). Po drodze może i jeszcze kilka innych schronów i obiektów wojskowych ... Poszwendamy się również po terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Może nawet wstąpimy do Zagrody Żubrów (wejście płatne). Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 4-5 km/h . Do tego będzie pewnie trochę postojów. Na pewno przydadzą się chwilowo latarki.
 
Uwaga. W przypadku silnych wiatrów, uniemożliwiających zorganizowanie wyprawy 19.02.2022, niniejsza wędrówka będzie awaryjnie realizowana tydzień wcześniej, a w tym terminie odbędzie się przeniesiona 70 Wyprawa z Wikingiem z 15.02.2022 - https://www.facebook.com/events/900734783874812 . Będzie oczywiście o tym informacja.
 
Wędrujemy szlakami:
1 - czarny pieszy Warnowski - https://wedrujznami.pl/P-S-ZKA-016
2 - zielony pieszy Leśny Pojezierza Warnowsko-Kołczewskiego - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZKA-012
3 - czarny szlak pieszy na Kawczą Górę - https://wedrujznami.pl/P-S-ZKA-013
4 - Pomorska Droga Świętego Jakuba - https://wedrujznami.pl/P/R-DJ-ZP-0605
 
Kilka słów o baterii Goeben - https://pl.wikipedia.org/wiki/Bateria_Goeben
 
Start wyprawy o godzinie 6:45 na przystanku PKP Warnowo. Niestety nie ma najwygodniejszego pociągu w okolicy 8:00.
Koniec dworzec PKP w Świnoujściu Warszowie. Odjazd pociągu na Szczecin o godzinie 16:07. W razie "W", mamy Regio o 18:16. Przyjeżdżający samochodami proponujemy zostawić je w Warnowie przy stacji PKP i wrócić do nich pociągiem.
Dojeżdżający ze mną ze Szczecina, zapraszam na zbiórkę o godzinie 4:59 na dworcu PKP w Szczecinie, przy poczcie. Odjazd pociągu 5:18. Można kupić bilet promocyjny TY i 1,2,3 . Zawsze kilka złotych w kieszeni.
 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl