99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1673Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

P-S-ZDR/ZLO/ZST-047, pieszy szlak czarny, Drawsko Pom. PKP - Drawsko Pom. PKP - 58,3+17,6km

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,00 zł 2.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wiking
Kod produktu: P-S-ZDR/ZLO/ZST-O47

Opis


Cena, to koszt pobrania plików GPS - dochód przeznaczamy na rozwój części szlakowej strony. Stan aktualności plików GPS jest zgodny z datami podanymi w punkcie 10 lub 11.


 1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-S-ZDR/ZLO/ZST-047
 2. NUMER SZLAKU WG PTTK: brak danych
 3. PRZEBIEG SZLAKU: Drawsko Pomorskie PKP - grodzisko Drawsko - Zarańsko - Roztoki - grodzisko Żółte - Grajewo - Grajewko - Kumki - rz. Brzeźnicka Węgorza - grodzisko Brzeźniak - Brzeźniak - grodzisko Węgorsko - Wiewiecko - grodzisko Wiewiecko - Ginawa punkt postoju - Ginawa - Ziemsko - Oleszno - grodzisko Oleszno - Dzikowo - grodzisko Mielenko Drawskie - Mielenko Drawskie - rz. Drawa - Gudowo - grodzisko Gudowo - Drawsko Pomorskie PKP.
 4. NAZWA SZLAKU: Szlak Drawskich Grodzisk Wczesnośredniowiecznych
 5. POWIAT: Drawski. Łobeski, Stargardzki
 6. GMINA: Drawsko Pomorskie, Węgorzyno, Ińsko
 7. NAWIERZCHNIE: wszystkie rodzaje dróg
 8. KOLOR: czarny pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie na szlaku głównym. Żółty pasek na szlakach dojściowych do grodzisk
 9. ROK POWSTANIA: 2017
 10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2017
 11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2021
 12. DŁUGOŚĆ: 75,9 km (według pomiaru GPS) - ze względu na różne urządzenia pomiarowe, należy brać pod uwagę różnice w długości szlaku od 1 do 3%. Szlak główny ma długość 58,3km. Dojścia do grodzisk (tam i z powrotem) - 17,8km
 13. WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze okrężnym, oznakowanie dwustronne. W 2021 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na dobre w obu kierunkach. W kilku miejscach trzeba uważać i poszukać oznakowania. Drogi polne i leśne często po deszczach zabłocone.


MAPA SZLAKU GŁÓWNEGO I DOJŚCIA DO GRODZISK NA TRASEO.PL - https://www.traseo.pl/moja-mapa/id/6274

MAPA SZLAKU GŁÓWNEGO I DOJŚCIA DO GRODZISK NA MAPY.CZ

Szlak znajduje się na terenie Pojezierza Drawskiego - tereny gmin Drawsko Pomorskie, Węgorzyno oraz Ińsko. Głównym celem szlaku jest poprowadzenie turystów do drawskich grodzisk wczesnośredniowiecznych, stąd jego nazwa. Jest to długi szlak pieszy, który trzeba podzielić na 2-3 odcinki. Główny szlak o długości 58,3 kilometra oznakowano kolorem czarnym. Dojścia do grodzisk o długości 17,8 kilometra (tam i powrót), oznakowano kolorem żółtym. Oprócz tych obiektów wiele pięknych widoków i zabytków oraz zaliczymy spore odcinki "Berlinki" lub "Chociwelki", czyli autostrady budowanej przez  Niemców z Berlina do Królewca - jednej z oficjalnych przyczyn najazdu Hitlera na II RP. Wędrujący rowerami, muszą przygotować się na zwalone drzewa, oraz miejscami podmokłe i błotniste (szczególnie po deszczach i roztopach) drogi leśne i polne. Po drodze nasz liczne węzły ze szlakami pieszymi i rowerowymi Ziemi Drawskiej. Uwaga - pomiędzy Ziemskiem a Dzikowem, szlak przechodzi przez Poligon Drawski. Absolutny zakaz schodzenia ze szlaku - szlak również może być zamknięty. Zapraszamy do wspólnej wędrówki.

Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.


OPIS TECHNICZNY - w opracowaniu, pomóż nam i stwórz opis merytoryczny szlaku.

 

PODSUMOWANIE.

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2 (miejscami błotniste drogi i zwalone drzewa)
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING – 2

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe

 

Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

6 lutego 2022

Szlak dość dobrze oznakowany. Raczej na 2 solidne wypady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl