MAPY SZLAKÓW ON-LINE
Nasza mapa Szlaków Pomorza Zachodniego
Mapa umocnień Wału Pomorskiego
Pomorska Droga Świętego Jakuba
Europejski Szlak Gotyku Ceglanego
Szlakiem Mapy Lubinusa
Szlaki Pomorskie
Szlaki ok. Lublina
Szlaki Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Szlaki Dolnego Śląska
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
Chatki i bazy studenckie
PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza Kolejowa
Archiwum Map Zachodniej Polski
Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik Turystyczny
CIEKAWE LINKI
Architektura Sakralna Pomorza
Architektura Pomorza
Serwis Zabytek.pl
Pomniki Poległych z Pomorza Środkowego
Kościoły drewniane w Polsce
PROGNOZA POGODY
Niemiecka pogoda
Burzowo.info
Windy.com
ICM Polska
WSPÓŁPRACA

P-Y-ZCH-077, szlak pieszy żółty Drawieńskich Jezior, Drawno - Drawno, 13,4km
Opis
Cena, to koszt pobrania plików GPS - dochód przeznaczamy na rozwój części szlakowej strony. Stan aktualności plików GPS jest zgodny z datami podanymi w punkcie 10 lub 11.
- NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Y-ZCH-077
- NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1111-y
- PRZEBIEG SZLAKU: Drawno Rynek - Pszczewko - Pole biwakowe nad Drawą - Jez. Rudno - Nadleśnictwo Drawno - Drawno - Pole Biwakowe Drawnik - Jez. Dubie - Drawno Rynek
- NAZWA SZLAKU: Szlak Drawieńskich Jezior
- POWIAT: Choszczeński
- GMINA: Drawno
- NAWIERZCHNIE: wszystkie rodzaje dróg i bezdroża
- KOLOR: żółty pasek, pomiędzy dwoma białymi w poziomie
- ROK POWSTANIA: lata 90-te XX wieku
- ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2009
- ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2012
- DŁUGOŚĆ: 13,4 km (według pomiaru GPS) - ze względu na różne urządzenia pomiarowe, należy brać pod uwagę różnice w długości szlaku od 1 do 3%.
- WAŻNE UWAGI: Szlak ma charakter pętli. W 2009 roku ostatnio poddawany renowacji. W 2014 roku, oznakowanie oceniamy jako niedostateczne.
- LINKI ZEWNĘTRZNE: brak
Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.
Szlak Drawieńskich Jezior, poprowadzi turystów wokół dwóch jezior w Drawnie; Dubie i Rudno, przez które prowadzi szlak kajakowy rzeką Drawą. Na trasie są dwa miejsca biwakowe;DPN Drawnik nad Drawą oraz prywatne nad Drawą - północny skraj jez. Rudno. Generalnie szlak należy do łatwych, oprócz odcinka Drawnik - strumień łączący jeziora; Dubie i Krzywy Róg. Nie zabraknie nam ładnych widoków na Drawno, jeziora, ciekawych leśnych odcinków szlaku, a nawet pozostałości grodziska. Warto również zwiedzić samo miasteczko z ciekawymi zabytkami oraz Muzeum w Spichlerzu i Muzeum Elektryczności. Oprócz wskazanych pól biwakowych, Drawno posiada dobrą infrastrukturę noclegowo-żywieniową. Serdecznie zapraszam do wędrówki i odpoczynku w Drawnie.
OPIS TECHNICZNY
POMÓŻ MI GO STWORZYĆ
OBIEKTY NA SZLAKU
Muzeum Elektryczności w Drawnie, powstało w 2006 roku z inicjatywy elektryków z rejonu dystrybucyjnego w Choszcznie. Muzeum tworzone jest dzięki ludziom z pasją i to właśnie dzięki tej pasji udało się ocalić od zapomnienia wiele wartościowych przedmiotów. Muzeum znajduje się w Zakładzie Energetycznym przy ul. Energetyków 1, jest to równoległa ulica do głównej ul. Choszczeńskiej prowadzącej do centrum Drawna. Muzeum znajduje się w pobliżu jeziora Dubie. Adres: Energetyków 1, 73-220 Drawno, telefon: Telefon:+48 608 62 2 464. Godziny otwarcia: w dni robocze w godz. 9:00-15:00 po uprzednim kontakcie telefonicznym. W swoich zbiorach muzeum posiada kolekcję ponad 100-letnich mierników tablicowych wskazujących parametry energii elektrycznej oraz różne typy mierników przenośnych. Posiada całą gamę liczników energii elektrycznej, tablic licznikowych, bezpieczników i elementów instalacji elektrycznych, źródeł i odbiorników energetycznych. Na uwagę zasługuje kolekcja silników elektrycznych, z których najstarszy pochodzi z roku 1913 i jest w doskonałym stanie technicznym. Wśród zbiorów znajduje się kabel prądu stałego z 1896 roku, który został wydobyty spod dna rzeki Drawy. Osobny dział stanowią zbiory dokumentacji technicznej i fachowej literatury z zakresu ogólnie pojętej elektryczności. Ciekawostką jest projektor filmowy pochodzący z pierwszego w mieście kina, do dzisiaj znajduje się w nim taśma filmowa z hitem sprzed lat - "Fantomasem". Muzeum współpracuje z elektrownią w Kamiennej, jest to chluba elektryków z Drawna i Choszczna, jest to najstarsza tego typu elektrownia w Europie. Elektrownia ma ponad sto lat, a wszystkie części, które w niej działają są częściami oryginalnymi. Muzeum znajduje się w jednym z pomieszczeń Zakładu Energetycznego w Drawnie, pomieszczenie to aktualnie nie jest w stanie pomieścić wszystkich zbiorów, zwłaszcza, że kolekcja eksponatów stale się powiększa. Muzeum w Drawnie to atrakcja przede wszystkim dla pasjonatów elektryczności, ale dzięki zaangażowaniu i pasji osób prowadzących muzeum nawet dla laika z pozoru zwykły kabel stanie się wyjątkowym eksponatem.
SKALA TRUDNOŚCI PIESZA –2
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 2
1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe
Skorzystaj z aplikacji Drawieńskiego Parku Narodowego