MAPY SZLAKÓW ON-LINE
Nasza mapa Szlaków Pomorza Zachodniego
Aplikacja szlaków mapa-turystyczna.pl
Mapa umocnień Wału Pomorskiego
Pomorska Droga Świętego Jakuba
Europejski Szlak Gotyku Ceglanego
Szlakiem Mapy Lubinusa
Szlaki Pomorskie
Szlaki Lubelszczyzny
Szlaki Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Szlaki Dolnego Śląska
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza Kolejowa
Archiwum Map Zachodniej Polski
Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik Turystyczny
CIEKAWE LINKI
Architektura Sakralna Pomorza
Architektura Pomorza
Serwis Zabytek.pl
West is the best - przewodnik
Pomniki Poległych z Pomorza Środkowego
Kościoły drewniane w Polsce
Chatki i Bazy Akademickie
PROGNOZA POGODY
Niemiecka pogoda
Burzowo.info
Windy.com
ICM Polska
WSPÓŁPRACA

P-N-ZWA/ZCH/ZDR-121, szlak pieszy niebieski Płociczna most. Miradza - Prostynia, 43,2km
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....
Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.
- NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-N-ZWA/ZCH/ZDR-121
- NUMER SZLAKU WG PTTK:
- PRZEBIEG SZLAKU: Most Płociczna DPN - Miradz - Jelenie -jezioro Szerokie - jezioro Dębsko - jezioro Dominikowskie - Dominikowo - Drawno - pole biwakowe nad Drawą - wzdłuż Drawy - Rościn - rzeka Mąkowarka most - wzdłuż Drawy - Prostynia PKP
- NAZWA SZLAKU:
- POWIAT: Wałecki, Choszczeński, Drawski
- GMINA: Człopa, Drawno, Kalisz Pomorski
- NAWIERZCHNIE: drogi asfaltowe, bruk, utwardzone i gruntowe, ścieżki.
- KOLOR: niebieski pasek, pomiędzy dwoma białymi w poziomie.
- ROK POWSTANIA: przełom XX/XXI wieku
- ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA:
- ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2021-2022
- DŁUGOŚĆ: 43,2 km (według pomiaru GPS)
- WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2023 roku oznakowanie oceniam na niedostateczne. Oznakowanie stare i sporo braków. Z wizji lokalnej wynika, że nie odnawiano go od jego powstania, co najmniej 20 lat. Brak mostku nad rzeką pomiędzy jeziorami; Dębsko, Dominikowskie. Latem nie jest to problemem i można przejść brodem, w miejscu starego mostu. W zimniejsze dni, polecam jednak wędrówkę wzdłuż południowego brzegu jeziora Dominikowskiego.
Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.
CHARAKTERYSTYKA SZLAKU
Niniejszy szlak, należy do grupy szlaków przyrodniczych, co oznacza przebieg głównie po terenach leśnych. I nie zawiedziemy się. Oprócz tego w połowie przebiega doliną Drawy i wzdłuż jezior leśnych zachodniej części Pojezierza Wałeckiego. Łączy sieć szlaków Drawieńskiego Parku Narodowego oraz gmin; Tuczno i Człopa, ze szlakami Drawna i Kalisza Pomorskiego. Idealnie nadaje się na wędrówkę pieszą dwu-trzydniową. Na trasie pola biwakowe i ośrodki wypoczynkowe. Szczególnie polecam pole biwakowe Szuwarek w Nowej Korytnicy, pole biwakowe Rybacka Chata nad jeziorem Szerokim oraz pole biwakowe Gościn nad Drawą - www.goscin.pl . Oczywiście można również wybrać nocowanie w Drawnie. Co jest wskazane, gdyż czeka tu na nas kilka ciekawych zabytków oraz muzeum. Również na szlaku, znajdziemy kilka ciekawych zabytków architektury, oraz pomników przyrody. Szlak nadaje się na wycieczkę rowerową, jednak czasami drogi gruntowe są dość trudne. No i brakuje mostku nad rzeczką Słopica. Ale bez takich "kwiatków", nie ma turystycznej przygody. Zapraszam na wędrówkę i do zobaczenia na szlaku.
Na szlaku węzły ze szlakami turystycznymi, umożliwiające przygotowanie wielu wariantów wędrówek:
- Czerwony pieszy im. IV Dywizji Piechoty, jezioro Dobre - Człopa
- Czerwony pieszy im. Hetmana Stefana Czarnieckiego, Stargard - Kostrzyn n. Odrą
- Zielony pieszy, Zatom - Nowa Studnica
- Zielony pieszy Wokół Kalisza Pomorskiego, pętla Kalisz Pomorski
- Żółty pieszy Drawieńskich Jezior, pętla Drawno
- Niebieski rowerowy Pętla Barnimie, Drawnik - Drawnik
- Zielony rowerowy, Marcinkowice - Tuczno
- Zielony rowerowy Greenway Naszyjnik Północy
OPIS SZLAKU
POMÓŻ MI STWORZYĆ OPIS SZLAKU
OBIEKTY NA SZLAKU
POMÓŻ MI STWORZYĆ OPIS OBIEKTÓW NA SZLAKU
Muzeum Elektryczności w Drawnie, powstało w 2006 roku z inicjatywy elektryków z rejonu dystrybucyjnego w Choszcznie. Muzeum tworzone jest dzięki ludziom z pasją i to właśnie dzięki tej pasji udało się ocalić od zapomnienia wiele wartościowych przedmiotów. Muzeum znajduje się w Zakładzie Energetycznym przy ul. Energetyków 1, jest to równoległa ulica do głównej ul. Choszczeńskiej prowadzącej do centrum Drawna. Muzeum znajduje się w pobliżu jeziora Dubie. Adres: Energetyków 1, 73-220 Drawno, telefon: Telefon:+48 608 62 2 464. Godziny otwarcia: w dni robocze w godz. 9:00-15:00 po uprzednim kontakcie telefonicznym. W swoich zbiorach muzeum posiada kolekcję ponad 100-letnich mierników tablicowych wskazujących parametry energii elektrycznej oraz różne typy mierników przenośnych. Posiada całą gamę liczników energii elektrycznej, tablic licznikowych, bezpieczników i elementów instalacji elektrycznych, źródeł i odbiorników energetycznych. Na uwagę zasługuje kolekcja silników elektrycznych, z których najstarszy pochodzi z roku 1913 i jest w doskonałym stanie technicznym. Wśród zbiorów znajduje się kabel prądu stałego z 1896 roku, który został wydobyty spod dna rzeki Drawy. Osobny dział stanowią zbiory dokumentacji technicznej i fachowej literatury z zakresu ogólnie pojętej elektryczności. Ciekawostką jest projektor filmowy pochodzący z pierwszego w mieście kina, do dzisiaj znajduje się w nim taśma filmowa z hitem sprzed lat - "Fantomasem". Muzeum współpracuje z elektrownią w Kamiennej, jest to chluba elektryków z Drawna i Choszczna, jest to najstarsza tego typu elektrownia w Europie. Elektrownia ma ponad sto lat, a wszystkie części, które w niej działają są częściami oryginalnymi. Muzeum znajduje się w jednym z pomieszczeń Zakładu Energetycznego w Drawnie, pomieszczenie to aktualnie nie jest w stanie pomieścić wszystkich zbiorów, zwłaszcza, że kolekcja eksponatów stale się powiększa. Muzeum w Drawnie to atrakcja przede wszystkim dla pasjonatów elektryczności, ale dzięki zaangażowaniu i pasji osób prowadzących muzeum nawet dla laika z pozoru zwykły kabel stanie się wyjątkowym eksponatem.
POWIĄZANE SZLAKI I MAPY: aby sprawdzić z jakimi szlakami turystycznymi, krzyżujemy naszą wędrówkę, kliknij w zakładkę "produkty powiązane". Znajdziesz tam również mapy, na których znajduje się szlak, a mamy je w sprzedaży. Zakładka w ciągłej rozbudowie, w miarę wprowadzania szlaków i wydawnictw do bazy.
SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA TRUDNOŚCI NORDIC WALKING 2
1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka
Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie