P-Y-ZK-025, szlak pieszy żółty, Koszalin - Chełmska Góra, 10,8km

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień roboczy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,00 zł
bez kosztów dostawy
0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wiking
Kod produktu: P-Y-ZK-025

Opis


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....

Kup kawę Wikingowi

Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.


  1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Y-ZK-025
  2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1027-y
  3. PRZEBIEG SZLAKU: ul. Gdańska Koszalin - Chełmska Góra
  4. NAZWA SZLAKU: Pętla Tatrzańska
  5. POWIAT: Koszaliński
  6. GMINA: Koszalin, Sianów
  7. NAWIERZCHNIE: głównie ścieżki i  drogi gruntowe
  8. KOLOR: żółty pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
  9. ROK POWSTANIA: nieznany
  10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: nieznany
  11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2011
  12. DŁUGOŚĆ: 10,8 km (według pomiaru GPS)
  13. WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2011 roku oznakowanie oceniliśmy jako bardzo dobre. Szlak raczej typowo pieszy, przejazd możliwy jedynie rowerem górskim, przy dość dobrej kondycji - szlak jest łatwiejszy w pokonaniu w odwrotnym kierunku jak nasz opis – większa ilość zjazdów. Trasa również dla bardziej zaawansowanych miłośników Nordic Walking.

SZLAK ZNAJDZIESZ NA NA NASZEJ MAPIE OGÓLNEJ ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH (zawsze aktualizowana pełna mapa)



Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU  

Szlak żółty przebiega przez tereny południkowego wzniesienia morenowego do złudzenia przypominające dolny regiel tatrzański. Prowadzi przez dziewięć wzgórz morenowych leśnymi drogami. Kończy się na największym wzniesieniu Krzyżance (Góra Chełmska). Po drodze mijamy głaz poświęcony Tadeuszowi Surmińskiemu. Trasa trudna z wieloma wysokimi i stromymi podejściami/zejściami. Na ten szlak należy przeznaczyć znacznie więcej czasu niż na inny szlak podobnej długości. Opinia ze jednej stron internetowych - Szlak trudny z wieloma wysokimi i stromymi zjazdami (podjazdami), jazda rowerem gwarantuje wzrost poziomu adrenaliny. Nie polecam jazdy dla osób bez kondycji i bez dobrych umiejętności. Za przejazd całego szlaku poniżej 1 godz. można sobie pogratulować, natomiast na przejście pieszo trzeba zaplanować sobie ok. 4 godz. Atrakcje: prawie pionowe zjazdy, miejsca do odpoczynku, tablica z zakazem wstępu na teren wojskowy.

OPIS TECHNICZNY

Odcinek pierwszy, Ulica Gdańska (E28) – Ulica Słupska - 4,2 km (2,3,3). Odcinek trudny, biegnący przez dość spore wzniesienia, drogami i duktami leśnymi. Miejscami drogi troszkę piaszczyste.

Początkowo szlak idzie razem ze szlakiem pieszym niebieskim „Szlak Porwanego Księcia” przez około 300m. Skręcamy w dukt leśny w lewo zaś szlak niebieski idzie dalej prosto. Od momentu odejścia szlaku niebieskiego w zależności od kierunku pokonywania ostre zejścia lub podejścia. Mijamy ok. 11 skrzyżowań (3 z dyktami-przecinkami leśnymi). Skręcamy w prawo. Po około 600 metrach duktem leśnym dochodzimy do szlaku niebieskiego. Przecinamy go i idziemy dalej już drogami leśnymi. Po około 300 metrach skręcamy w lewo - przechodzimy koło pamiątkowego głazu poświęconemu Tadeuszowi Surmińskiemu. Dochodzimy do duktu leśnego i skręcamy w prawo. Ponownie poruszamy się wraz z szlakiem niebieskim pieszym i dochodzimy do szosy (ul. Słupska) wyjazdowej z Koszalina w kierunku Sianowa. Tutaj też węzeł szlaków pieszych; nas żółty i wspominany niebieski oraz rowerowych idących szosą; żółty „Trakt Rybogryfa”.

Odcinek drugi, Ulica Słupska – Droga 206 (Koszalin-Maszkowo) - 3,2 km (2,3,3. Odcinek trudny, ostre podejścia i zejścia. Drogi i dukty leśne, ścieżki leśne.

Po przejściu przez szosę, po około 200m (na tym odcinku sporo błota – przecinamy strumień) szlak pieszy niebieski „Porwanego Księcia”, odbija w lewo. Kierujemy się dalej drogą leśną w kierunku południowo-wschodnim. Dochodzimy do skrzyżowania – tutaj spotykamy się ze  ścieżką dydaktyczną „Góra Chełmska”, a następnie dochodzimy wraz z nią do węzła ze szlakiem pieszym czarnym pielgrzymkowym. Skręcamy w lewo i przez ok. 600 metrów idziemy duktem wraz z ścieżką dydaktyczną i szlakiem czarnym. Na skrzyżowaniu duktów leśnych skręcamy w prawo wraz ze ścieżką dydaktyczną, zas szlak czarny odchodzi dalej prostu w kierunku Maszkowa. Po 300 metrach przecinam pieszy szlak czerwony im. J. Chrząszczyńskiego. Idziemy dalej duktem. Po chwili skrzyżowanie duktów, później kolejne dwa skrzyżowania. Po około 450 metrach na skrzyżowaniu z droga leśną skręcamy w lewo. Idąc za znakami szlaku po prawie kilometrze docieramy do szosy asfaltowej nr 206 (ul. Zwycięstwa), łączącej Koszalin z Polanowem.

Odcinek trzeci, Droga 206 (Koszalin-Polanów) – Ulica Słupska - 3,1 km (2,3,3).  Odcinek trudny, ostre podejścia i zejścia.

Tu szlak zawraca (szlak nie przechodzi przez jezdnie) i prowadzi w kierunku ulicy Słupskiej.  Droga leśna, po drodze łączy się na chwilę z szlakiem czerwonym.

Odcinek czwarty, Ulica Słupska – węzeł szlaków Góra Chełmska – 0,6 km (1,2,3).  Odcinek średni, podejścia/zejścia. Droga i dukt leśny.

Będąc przy drodze - znaków szlaku należy szukać na skarpie po drugiej stronie jezdni (skarpa dość mocno zarośnięta). Zataczamy łuk na północny zachód i na skrzyżowaniu, wchodzimy w dość dobry dukt leśny. Poruszamy się nim ponad 2 kilometry w kierunku północno-zachodnim- za drugim skrzyżowaniem z duktem (przecinką) leśnym z prawej strony dochodzi do nas pieszy szlak czerwony im. J. Chrząszczyńskiego. Wspólny przebieg, aż do skrzyżowania przed dawnym wyrobiskiem. Na skrzyżowaniu szlak czerwony odbija w prawo, zaś my wchodzimy w drogę leśną i lekkim łukiem okrążamy wyrobisko. Wracamy na dukt i droga leśną dochodzimy do asfaltu – ul. Słupska. Tutaj ponownie spotykamy się ze szlakami rowerowymi żółty „Trakt Rybogryfa” i zielony „Bike the Baltic”. Przecinamy asfalt i kierujemy się na wprost w kierunku sanktuarium. Przed samą Górą Chełmską dołączają szlaki piesze: czarny pielgrzymkowy, niebieski „Porwanego Księcia” oraz czerwony im. J. Chrząszczyńskiego. Na Krzyżance (najwyższe wzgórze Góry Chełmskiej, Krzyżanka – 136,2m n.p.m.) znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, pełniące funkcję sanktuarium diecezjalnego oraz zbudowana w 1888 r. wieża widokowa dostępna dla zwiedzających. 

Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi, umożliwiających różne warianty wędrówek.

  1. P-N-ZK-024 (PTTK ZP-1026-n), niebieski, SIANÓW - KOSZALIN, ul. Gdańska, 12,2 km
  2. P-C-ZK/ZBI-026 (PTTK ZP-1028-c), czerwony, KOSZALIN Góra Chełmska – TYCHOWO, kościół, 50,2 km
  3. P-S-ZK-106, Szlak czarny (żółto-biało-żółty) pielgrzymkowy im Jana Pawła II "Szlak Świętych Gór", Koszalin, Chełmska Góra-Polanów, Święta Góra Polanowska, 46,10 km
  4. R-Y-ZK-303, żółty, Trakt Rybogryfa
  5. P/R-DJ-ZP-0600, Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba, nitka główna, Pałowo granica - Sławno - Koszalin - Kołobrzeg - Trzebiatów - Kamień Pomorski - Wolin - Świnoujście granica, długość 337km
  6. P/R-DJ-ZP-0601, Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba, nitka Polanowska, Sławno - Polanów - Góra Chełmska, długość 90km

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA –2
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 3
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING – 3

1 – łatwy bez utrudnień
2 – z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka

Kup kawę Wikingowi

Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.

 


Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl