MAPY SZLAKÓW ON-LINE
Nasza mapa Szlaków Pomorza Zachodniego
Aplikacja szlaków mapa-turystyczna.pl
Mapa umocnień Wału Pomorskiego
Pomorska Droga Świętego Jakuba
Europejski Szlak Gotyku Ceglanego
Szlakiem Mapy Lubinusa
Szlaki Pomorskie
Szlaki Lubelszczyzny
Szlaki Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Szlaki Dolnego Śląska
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza Kolejowa
Archiwum Map Zachodniej Polski
Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik Turystyczny
CIEKAWE LINKI
Architektura Sakralna Pomorza
Architektura Pomorza
Serwis Zabytek.pl
West is the best - przewodnik
Pomniki Poległych z Pomorza Środkowego
Kościoły drewniane w Polsce
Chatki i Bazy Akademickie
PROGNOZA POGODY
Niemiecka pogoda
Burzowo.info
Windy.com
ICM Polska
WSPÓŁPRACA

P-Y-ZPL-033, szlak pieszy żółty, Police Rynek - Bartoszewo, 10,9km
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....
Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.
- NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Y-ZPL-033
- NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1042-y
- PRZEBIEG SZLAKU: Bartoszewo - Stare Leśno - Trzeszczyn - Police
- NAZWA SZLAKU: Policki
- POWIAT: Policki
- GMINA: Police
- NAWIERZCHNIE: wszystkie rodzaje dróg
- KOLOR: żółty pasek, pomiędzy dwoma białymi w poziomie
- ROK POWSTANIA: nieznany
- ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: nieznany
- ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2016
- DŁUGOŚĆ: 10,9 km
- WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2016 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na niedostateczne. Znaki rzadko umieszczone, bardzo stare oznakowanie i trzeba je wypatrywać.
Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.
CHARAKTERYSTYKA SZLAKU
Szlak ma charakter liniowy. Na swoim przebiegu spotyka się z szlakami: czerwony pieszy "Puszczy Wkrzańskiej" im. Stefana "Taty" Kaczmarka w Bartoszewie, czarnym pieszym ZP-1043 w Starym Leśnie, czerwonym pieszym "Ścieżkami Dzików" na rynku w Policach oraz rowerowym czerwonym "Puszczy Wkrzańskiej". Oznakowanie w 2016 roku oceniamy jako niedostateczne.
OPIS CAŁOŚCI SZLAKU
Odcinek 1, Bartoszewo skrzyżowanie - parking leśny droga nr 115, 0,9 km (1,1,1)
Szlak rozpoczyna (kończy) swój bieg w Bartoszewie na skrzyżowaniu (węzeł szlaków). Nieopodal umiejscowiona jest gospoda z pysznym jedzeniem. Tutaj możemy skorzystać z parkingu, czy wypoczynku nad pięknym jeziorem z małą niestrzeżoną plażą. Rozpoczynamy marsz na wschód. Odcinek asfaltowy z ruchem samochodowym. Na poboczy wybudowano ostatnio chodnik łączący funkcję z ścieżką rowerową. Dochodzimy do drogi asfaltowej nr 115 i przechodzimy ją. W okolicach tego skrzyżowania umiejscowione są przystanki MZK linii 103 - możemy dojechać do tego miejsca i rozpocząć tutaj wędrówkę. Po przejściu na druga stronę umiejscowiony jest parking leśny oraz wiata pełniąca funkcję miejsca odpoczynku.
Odcinek 2, parking leśny droga nr 115 - Stare Leśno, 1,6 km (1,1,1)
Po krótkim odpoczynku ruszamy szeroką, drogą leśną używana jako droga dojazdowa do Starego Leśna. Miejscami droga jest piaszczysta i z lekkimi wybojami, a miejscami z dziurami. Idąc za znakami dochodzimy do zabudowy Starego Leśna. Po lewej stronie mijamy leśniczówkę i skręcamy w drogę leśną, w prawo skos. Za skrzyżowaniem, z lewej strony dochodzi do nas na chwilę czarny szlak pieszy Tanowo-Leśno Górne. Pkoło 200 metrach do krzyżówki, szlak czarny idzie dalej prosto, zaś my skręcamy w lewo, tak aby po prawej minąć budynki gospodarstw.
Odcinek 3, Stare Leśno - Trzeszczyn pomnik, 2,9 km (2,2,2)
Po skręcie, poruszamy się drogą szeroką, miejscami piaszczystą, a miejscami podmokła. Prowadzi nas w kierunku Trzeszczyna. Idąc cały czas główną drogą, dochodzimy do skrętu w małą drogę leśną w lewo. Poruszając się nią, dochodzimy do skrzyżowania w Trzeszczynie, gdzie umiejscowiony jest pomnik. Został wzniesiony ku czci ofiar obozów koncentracyjnych, które w latach 1939-45 znajdowały się w tej okolicy (pomnik wykonany przez rzeźbiarza Mieczysława Waltera). Obok znajdują się pamiątkowe tablice w językach dawnych jeńców pracujących w fabryce benzyny syntetycznej w Policach. W tym miejscu na chwilę spotykamy się z czerwonym szlakiem rowerowym.
Odcinek 3, Trzeszczyn pomnik - Police rynek (informacja turystyczna), 5,4 km (1,2,2)
Wracamy na szlak. Po 100 metrach w kierunku Polic, skręcamy ponownie w drogę leśną w prawo, następnie w lewo i poruszając się równolegle do szosy, dochodzimy do wsi Trzeszczyn - chwilowy wspólny przebieg z rowerowym szlakiem czerwonym. Skręcamy w prawo i na odcinku około 150 metrów, poruszamy się drogą asfaltową. Skręcamy w prawo skos, a po chwili w lewo. Idąc cały czas drogą leśną, miejscami piaszczystą, przecinamy szeroką przecinkę z liniami wysokiego napięcia. Idąc dalej prosto przechodzimy przez drogę asfaltową z rurociągiem (ulica Piłsudskiego w Policach). Dalej w kierunku zachodnim zmierzamy w kierunku cmentarza. Idąc wzdłuż ogrodzenia (z lewej strony) poruszamy się miejscami lekko błotnistą po deszczach drogą leśną. Mając po prawej osiedle, za znakami do ulicy Tanowskiej - w tym miejscu ponownie spotykamy się z rowerowym szlakiem koloru czerwonego. Po drodze mijamy również zniszczony bunkier żelbetowy. Skręcamy w prawo i idąc ulicą Tanowską przechodzimy przez przejazd kolejowy. prawej nieczynny obecnie dworzec PKP w Policach. Po kilku minutach dochodzimy do pętli autobusowej w Policach. Możemy również podziwiać zabytkową kruchtę, która ostała się po zniszczeniu kościoła. Z tego miejsca możemy pojechać MZK do Szczecina lub do Jasienicy, lub też wrócić czerwonym szlakiem pieszym z Mścięcina, do Szczecina (Lasek Arkoński), kierując się do jego początku (końca) na przystanku MZK linii 101,107 w Mścięcinie (przy parku). W Policach można skorzystać również z Lini Samorządowej. Niewątpliwą atrakcją turystyczną w Policach są ruiny po dawnej fabryce benzyny syntetycznej oraz Muzeum Ziemi Polickiej - www.skarb.police.pl .
Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów, z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi, umożliwiających różne warianty wędrówek.
SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 2
1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka
Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie