99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1590Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

P-Y-ZPL-033, szlak pieszy żółty, Police Rynek - Bartoszewo, 10,9km

Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2,00 zł 2.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-Y-ZPL-033

Opis


Cena, to koszt pobrania plików GPS - dochód przeznaczamy na rozwój części szlakowej strony. Stan aktualności plików GPS jest zgodny z datami podanymi w punkcie 10 lub 11.


 1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Y-ZPL-033
 2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1042-y
 3. PRZEBIEG SZLAKU:  Bartoszewo - Stare Leśno - Trzeszczyn - Police
 4. NAZWA SZLAKU: Policki
 5. POWIAT: Policki
 6. GMINA: Police
 7. NAWIERZCHNIE: wszystkie rodzaje dróg
 8. KOLOR: żółty pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
 9. ROK POWSTANIA: nieznany
 10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: nieznany
 11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2016
 12. DŁUGOŚĆ: 10,9 km
 13. WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2016 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na niedostateczne. Znaki rzadko umieszczone, bardzo stare oznakowanie i trzeba je wypatrywać.

Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Szlak ma charakter liniowy. Na swoim przebiegu spotyka się  z szlakami: czerwony pieszy  "Puszczy Wkrzańskiej" im. Stefana "Taty" Kaczmarka w Bartoszewie, czarnym pieszym ZP-1043 w Starym Leśnie, czerwonym pieszym "Ścieżkami Dzików" na rynku w Policach oraz rowerowym czerwonym "Puszczy Wkrzańskiej".  Oznakowanie w 2016 roku oceniamy jako niedostateczne.


OPIS CAŁOŚCI SZLAKU

Odcinek 1, Bartoszewo skrzyżowanie - parking leśny droga nr 115, 0,9 km (1,1,1)

Szlak rozpoczyna (kończy) swój bieg w Bartoszewie na skrzyżowaniu (węzeł szlaków). Nieopodal umiejscowiona jest gospoda z pysznym jedzeniem. Tutaj możemy skorzystać z parkingu, czy wypoczynku nad pięknym jeziorem z małą niestrzeżoną plażą. Rozpoczynamy marsz na wschód. Odcinek asfaltowy z ruchem samochodowym. Na poboczy wybudowano ostatnio chodnik łączący funkcję z ścieżką rowerową. Dochodzimy do drogi asfaltowej nr 115 i przechodzimy ją. W okolicach tego skrzyżowania umiejscowione są przystanki MZK linii 103 - możemy dojechać do tego miejsca i rozpocząć tutaj wędrówkę. Po przejściu na druga stronę umiejscowiony jest parking leśny oraz wiata pełniąca funkcję miejsca odpoczynku.

Odcinek 2, parking leśny droga nr 115 - Stare Leśno, 1,6 km (1,1,1)

Po krótkim odpoczynku ruszamy szeroką, drogą leśną używana jako droga dojazdowa do Starego Leśna. Miejscami droga jest piaszczysta i z lekkimi wybojami, a miejscami z dziurami. Idąc za znakami dochodzimy do zabudowy Starego Leśna. Po lewej stronie mijamy leśniczówkę i skręcamy w drogę leśną, w prawo skos. Za skrzyżowaniem, z lewej strony dochodzi do nas na chwilę czarny szlak pieszy Tanowo-Leśno Górne. Pkoło 200 metrach do krzyżówki, szlak czarny idzie dalej prosto, zaś my skręcamy w lewo, tak aby po prawej minąć budynki gospodarstw.

Odcinek 3, Stare Leśno - Trzeszczyn pomnik, 2,9 km (2,2,2)

Po skręcie, poruszamy się drogą szeroką, miejscami piaszczystą, a miejscami podmokła. Prowadzi nas w kierunku Trzeszczyna. Idąc cały czas główną drogą, dochodzimy do skrętu w małą drogę leśną w lewo. Poruszając się nią, dochodzimy do skrzyżowania w Trzeszczynie, gdzie umiejscowiony jest pomnik. Został wzniesiony ku czci ofiar obozów koncentracyjnych, które w latach 1939-45 znajdowały się w tej okolicy (pomnik wykonany przez rzeźbiarza Mieczysława Waltera). Obok znajdują się pamiątkowe tablice w językach dawnych jeńców pracujących w fabryce benzyny syntetycznej w Policach. W tym miejscu na chwilę spotykamy się z czerwonym szlakiem rowerowym.

Odcinek 3, Trzeszczyn pomnik - Police rynek (informacja turystyczna), 5,4 km (1,2,2)

Wracamy na szlak. Po 100 metrach w kierunku Polic, skręcamy ponownie w drogę leśną w prawo, następnie w lewo i poruszając się równolegle do szosy, dochodzimy do wsi Trzeszczyn - chwilowy wspólny przebieg z rowerowym szlakiem czerwonym. Skręcamy w prawo i na odcinku około 150 metrów, poruszamy się drogą asfaltową. Skręcamy w prawo skos, a po chwili w lewo. Idąc cały czas drogą leśną, miejscami piaszczystą, przecinamy szeroką przecinkę z liniami wysokiego napięcia. Idąc dalej prosto przechodzimy przez drogę asfaltową z rurociągiem (ulica Piłsudskiego w Policach). Dalej w kierunku zachodnim zmierzamy w kierunku cmentarza. Idąc wzdłuż ogrodzenia (z lewej strony) poruszamy się miejscami lekko błotnistą po deszczach drogą leśną. Mając po prawej osiedle,  za znakami do ulicy Tanowskiej - w tym miejscu ponownie spotykamy się z rowerowym szlakiem koloru czerwonego. Po drodze mijamy również zniszczony bunkier żelbetowy. Skręcamy w prawo i idąc ulicą Tanowską przechodzimy przez przejazd kolejowy.  prawej nieczynny obecnie dworzec PKP w Policach. Po kilku minutach dochodzimy do pętli autobusowej w Policach. Możemy również podziwiać zabytkową kruchtę, która ostała się po zniszczeniu kościoła. Z tego miejsca możemy pojechać MZK do Szczecina lub do Jasienicy, lub też wrócić czerwonym szlakiem pieszym do Szczecina (Lasek Arkoński), kierując się do jego początku (końca) na przystanku MZK linii 101,107 w Mścięcinie (przy parku). W Policach można skorzystać również z Lini Samorządowej. Niewątpliwą atrakcją turystyczną w Policach są ruiny po dawnej fabryce benzyny syntetycznej oraz Muzeum Ziemi Polickiej - www.skarb.police.pl .

Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów, z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi, umożliwiających różne warianty wędrówek.

 1. P-C-ZS/ZPL/005 (PTTK ZP-106-c), czerwony, TRZEBIEŻ d.DWORZEC - SZCZECIN GŁĘBOKIE MPK, 43,6 km
 2. P-S-ZPL-034 (PTTK ZP-1043-s), czarny, TANOWO MPK - LEŚNO GÓRNE MPK, 6,2 km
 3. P-C-ZS/ZPL-038 (PTTK ZP-1047-c), czerwony, SZCZECIN MŚCIĘCINO PKP - SZCZECIN LAS ARKOŃSKI, 15,2 km
 4. R-C-ZS/ZPL-009, czerwony rowerowy "Dookoła Puszczy Wkrzańskiej" 100km

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 2

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe

 

Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl