99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam972Nie polecam3

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

P-Y-ZPL-033, szlak pieszy żółty, Police Rynek - Bartoszewo, 10,9km

Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,50 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
0.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-Y-ZPL-033

Opis


Cena, to koszt pobrania plików GPS - dochód przeznaczamy na rozwój części szlakowej strony, za co dziękuję. Stan aktualności plików GPS jest zgodny z datami podanymi w punkcie 10 lub 11.

Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.


 1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Y-ZPL-033
 2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1042-y
 3. PRZEBIEG SZLAKU:  Bartoszewo - Stare Leśno - Trzeszczyn - Police
 4. NAZWA SZLAKU: Policki
 5. POWIAT: Policki
 6. GMINA: Police
 7. NAWIERZCHNIE: wszystkie rodzaje dróg
 8. KOLOR: żółty pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
 9. ROK POWSTANIA: nieznany
 10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: nieznany
 11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2016
 12. DŁUGOŚĆ: 10,9 km
 13. WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2016 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na niedostateczne. Znaki rzadko umieszczone, bardzo stare oznakowanie i trzeba je wypatrywać.

SZLAK ZNAJDZIESZ NA NA NASZEJ MAPIE OGÓLNEJ ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH (zawsze aktualizowana pełna mapa)Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Szlak ma charakter liniowy. Na swoim przebiegu spotyka się  z szlakami: czerwony pieszy  "Puszczy Wkrzańskiej" im. Stefana "Taty" Kaczmarka w Bartoszewie, czarnym pieszym ZP-1043 w Starym Leśnie, czerwonym pieszym "Ścieżkami Dzików" na rynku w Policach oraz rowerowym czerwonym "Puszczy Wkrzańskiej".  Oznakowanie w 2016 roku oceniamy jako niedostateczne.


OPIS CAŁOŚCI SZLAKU

Odcinek 1, Bartoszewo skrzyżowanie - parking leśny droga nr 115, 0,9 km (1,1,1)

Szlak rozpoczyna (kończy) swój bieg w Bartoszewie na skrzyżowaniu (węzeł szlaków). Nieopodal umiejscowiona jest gospoda z pysznym jedzeniem. Tutaj możemy skorzystać z parkingu, czy wypoczynku nad pięknym jeziorem z małą niestrzeżoną plażą. Rozpoczynamy marsz na wschód. Odcinek asfaltowy z ruchem samochodowym. Na poboczy wybudowano ostatnio chodnik łączący funkcję z ścieżką rowerową. Dochodzimy do drogi asfaltowej nr 115 i przechodzimy ją. W okolicach tego skrzyżowania umiejscowione są przystanki MZK linii 103 - możemy dojechać do tego miejsca i rozpocząć tutaj wędrówkę. Po przejściu na druga stronę umiejscowiony jest parking leśny oraz wiata pełniąca funkcję miejsca odpoczynku.

Odcinek 2, parking leśny droga nr 115 - Stare Leśno, 1,6 km (1,1,1)

Po krótkim odpoczynku ruszamy szeroką, drogą leśną używana jako droga dojazdowa do Starego Leśna. Miejscami droga jest piaszczysta i z lekkimi wybojami, a miejscami z dziurami. Idąc za znakami dochodzimy do zabudowy Starego Leśna. Po lewej stronie mijamy leśniczówkę i skręcamy w drogę leśną, w prawo skos. Za skrzyżowaniem, z lewej strony dochodzi do nas na chwilę czarny szlak pieszy Tanowo-Leśno Górne. Pkoło 200 metrach do krzyżówki, szlak czarny idzie dalej prosto, zaś my skręcamy w lewo, tak aby po prawej minąć budynki gospodarstw.

Odcinek 3, Stare Leśno - Trzeszczyn pomnik, 2,9 km (2,2,2)

Po skręcie, poruszamy się drogą szeroką, miejscami piaszczystą, a miejscami podmokła. Prowadzi nas w kierunku Trzeszczyna. Idąc cały czas główną drogą, dochodzimy do skrętu w małą drogę leśną w lewo. Poruszając się nią, dochodzimy do skrzyżowania w Trzeszczynie, gdzie umiejscowiony jest pomnik. Został wzniesiony ku czci ofiar obozów koncentracyjnych, które w latach 1939-45 znajdowały się w tej okolicy (pomnik wykonany przez rzeźbiarza Mieczysława Waltera). Obok znajdują się pamiątkowe tablice w językach dawnych jeńców pracujących w fabryce benzyny syntetycznej w Policach. W tym miejscu na chwilę spotykamy się z czerwonym szlakiem rowerowym.

Odcinek 3, Trzeszczyn pomnik - Police rynek (informacja turystyczna), 5,4 km (1,2,2)

Wracamy na szlak. Po 100 metrach w kierunku Polic, skręcamy ponownie w drogę leśną w prawo, następnie w lewo i poruszając się równolegle do szosy, dochodzimy do wsi Trzeszczyn - chwilowy wspólny przebieg z rowerowym szlakiem czerwonym. Skręcamy w prawo i na odcinku około 150 metrów, poruszamy się drogą asfaltową. Skręcamy w prawo skos, a po chwili w lewo. Idąc cały czas drogą leśną, miejscami piaszczystą, przecinamy szeroką przecinkę z liniami wysokiego napięcia. Idąc dalej prosto przechodzimy przez drogę asfaltową z rurociągiem (ulica Piłsudskiego w Policach). Dalej w kierunku zachodnim zmierzamy w kierunku cmentarza. Idąc wzdłuż ogrodzenia (z lewej strony) poruszamy się miejscami lekko błotnistą po deszczach drogą leśną. Mając po prawej osiedle,  za znakami do ulicy Tanowskiej - w tym miejscu ponownie spotykamy się z rowerowym szlakiem koloru czerwonego. Po drodze mijamy również zniszczony bunkier żelbetowy. Skręcamy w prawo i idąc ulicą Tanowską przechodzimy przez przejazd kolejowy.  prawej nieczynny obecnie dworzec PKP w Policach. Po kilku minutach dochodzimy do pętli autobusowej w Policach. Możemy również podziwiać zabytkową kruchtę, która ostała się po zniszczeniu kościoła. Z tego miejsca możemy pojechać MZK do Szczecina lub do Jasienicy, lub też wrócić czerwonym szlakiem pieszym z Mścięcina, do Szczecina (Lasek Arkoński), kierując się do jego początku (końca) na przystanku MZK linii 101,107 w Mścięcinie (przy parku). W Policach można skorzystać również z Lini Samorządowej. Niewątpliwą atrakcją turystyczną w Policach są ruiny po dawnej fabryce benzyny syntetycznej oraz Muzeum Ziemi Polickiej - www.skarb.police.pl .

Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów, z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi, umożliwiających różne warianty wędrówek.

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 2

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe

 

Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl