99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1739Nie polecam9

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

P-Z-ZKO-023, szlak pieszy zielony, Kołobrzeg - Budzistowo, 5,5km

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2,00 zł 2.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-Z-ZKO-023

Opis


Cena, to koszt pobrania plików GPS - dochód przeznaczamy na rozwój części szlakowej strony. Stan aktualności plików GPS jest zgodny z datami podanymi w punkcie 10 lub 11.


 1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Z-ZKO-023
 2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1022-z
 3. PRZEBIEG SZLAKU: Kołobrzeg latarnia - Budzistowo kościół
 4. NAZWA SZLAKU: Szlak imienia Jana Frankowskiego
 5. POWIAT: Kołobrzeski
 6. GMINA: Kołobrzeg
 7. NAWIERZCHNIE: asfalt, bruk, chodnik, aleje parkowe
 8. KOLOR: zielony pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
 9. ROK POWSTANIA: nieznany
 10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: nieznany
 11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2011
 12. DŁUGOŚĆ: 5,5 km (według pomiaru GPS)
 13. WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2011 roku oznakowanie oceniliśmy jak słabe. Największy problem oznakowania na mieście i na wyremontowanych ulicach.

Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.


Jest to jeden z najkrótszych szlaków turystycznych w województwie zachodniopomorskim. Poświęcony jest zmarłemu w 1972r., wielkiemu miłośnikowi Kołobrzegu, bibliotekarzowi, autorowi pierwszego przewodnika po mieście, a także inicjatorowi powołania w Kołobrzegu muzeum - Janowi Frankowskiemu. Prowadzi ścieżkami i ulicami, którymi przed laty spacerował pan Jan, zwany przez kołobrzeżan "Dziadkiem". Szlak, oznakowany kolorem zielonym, zaczyna się przy forcie Ujście, na którym stoi latarnia morska. Prowadzi dalej na południe, przechodzi obok przystani statków pasażerskich, budynku Kapitanatu Portu i wychodzi przez ulice Towarową i Spacerową do pięknego parku. Mijając kolejowe przejście skręcamy w prawo, w ulicę Solną. Przed mostem na Parsęcie, schodzimy w lewo, na Bulwar im. Marynarzy Okrętów Pogranicza. Po lewej stronie mijamy gmach biblioteki publicznej, gdzie Jan Frankowski pracował oraz cmentarz jeńców francuskich. Po przejściu skrzyżowania idziemy dalej ulicą Rzeczną i skręcamy przy Muzeum Oręża Polskiego w ulicę Emilii Gierczak. Zwiedzamy muzeum i zabytkową kamieniczkę mieszczańską z XV wieku. Stąd już niedaleko do Ratusza. W piwnicach, piwnicach dokładniej w kawiarni muzycznej znajdziemy pozostałości starych, gotyckich sklepień. W pobliżu widoczna bryła zabytkowej katedry. Szlak Frankowskiego prowadzi dalej przez Nową Bramę, ulicami Kamienną, Bogusława X i Krzywoustego, Krzywoustego kierunku Białogardu. Zielony szlak łączy się tam ze szlakiem Solnym i biegnie razem aż do Budzistowa. Kończy się przy zabytkowym kościółku z XIII w.  (opracowano na podstawie "Kołobrzeg i okolice - Przewodnik" Jerzy Patan - www.koszalin.pttk.pl )

Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi, umożliwiających różne warianty wędrówek.

 1. P-C-E9-004 (PTTK ZP-107-c oraz ZP-5-c), czerwony, ŚWINOUJSCIE GR. PAŃSTWA.– ZŁAKOWO WIADUKT, 243 km
 2. P-C-ZKO/ZBI/ZSD/ZDR-011 (PTTK ZP-633-c), czerwony, KOŁOBRZEG Baszta Prochowa - CZAPLINEK PKS, 152,4 km
 3. R-10-PL-300, Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10 (EV-10) Świnoujście granica - Gdańsk "Szlak Wokół Bałtyku": (7980 km)
 4. SM-N-ZKO-0504, Miejski Szlak Turystyczny - Szlak Fortyfikacji w Kołobrzegu, oznakowanie biały kwadrat z niebieskim widokiem baszty, szlak w formie pętli.
 5. P/R-DJ-ZP-0600, Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba, nitka główna, Pałowo granica - Sławno - Koszalin - Kołobrzeg - Trzebiatów - Kamień Pomorski - Wolin - Świnoujście granica, długość 337km
 6. P/R-DJ-ZP-0601, Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba, nitka Polanowska, Sławno - Polanów - Góra Chełmska, długość 90km

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 1
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING – 1

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe

 

Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl