P-Z-ZWA/ZDR-117, zielony, Jezioro Kosiakowo - Łowicz Wałecki, 8,2km

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień roboczy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,00 zł
bez kosztów dostawy
0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-Z-ZWA/ZDR-117

Opis


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....

Kup kawę Wikingowi

Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.


  1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-Z-ZWA/ZDR-117
  2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1162z
  3. PRZEBIEG SZLAKU: Jezioro Kosiakowo (Korytnickie) - Stara Korytnica - Łowicz Wałecki
  4. NAZWA SZLAKU:
  5. POWIAT: Wałecki, Drawski
  6. GMINA: Mirosławiec, Kalisz Pomorski
  7. NAWIERZCHNIE: asfalt, drogi gruntowe i utwardzone.
  8. KOLOR: zielony pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
  9. ROK POWSTANIA: nieznany
  10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2018 po zmianach.
  11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2018 po zmianach
  12. DŁUGOŚĆ:  8,2 km
  13. WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze liniowym, oznakowanie dwustronne. W 2022 roku, oznakowanie dobre. Obecnie jest to mocno skrócony szlak - wcześniej miał 30km i był szlakiem okrężnym. Oznakowanie szlaku jeszcze funkcjonuje w terenie. W 2018 roku skrócono szlak, gdyż mocno pokrywał się z istniejącymi rowerowymi i pieszymi szlakami na terenie Gminy Mirosławiec. Trwają jeszcze uzgodnienia odnośnie ostatecznej wersji szlaku. Obecnie łączy on największą plażę z miejscem rekreacyjnym nad jeziorem Kosiakowo, z Łowiczem Wałeckim, zamykając od południowego zachodu gminę Mirosławiec. Łączy również sieć mirosławieckich szlaków ze szlakami Kalisza Pomorskiego.
  14. LINKI ZEWNĘTRZNE:

SZLAK ZNAJDZIESZ NA NA NASZEJ MAPIE OGÓLNEJ ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH (zawsze aktualizowana pełna mapa)



Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. W 2018 roku został zreorganizowany i nie podjęto się jego dalszego utrzymywania i renowacji. Szlak miał wspólne przebiegi i mocno pokrywał się z innymi szlakami turystycznymi. Jako, że funkcjonuje jeszcze na mapach, pozostawiono stare oznakowanie oraz drogowskazy w terenie, odnawiając jedynie węzły szlaków oraz funkcjonujący w terenie odcinek.W sumie cały czas można wędrować starym szlakiem, chociaż stan jego oznakowania oceniamy jako dostateczny. W plikach do pobrania udostępniamy aktualny i historyczny przebieg szlaku. Stary przebieg szlaku można pobrać >>tutaj<<.

Obecnie szlak zamyka południowo-wschodnie krańce gminy Mirosławiec. Łączy Jezioro Kosiakowo z Łowiczem Wałeckim (tutaj łączy się z niebieskim szlakiem pieszym), i jednocześnie sieć mirosławieckich szlaków turystycznych, z rozbudowaną siecią Kalisza Pomorskiego. Wędrując po szlakach Gminy Mirosławiec, nie możecie nie dotrzeć nad jezioro Kosiakowo i skorzystać z jego oferty odpoczynku. Obojętnie, jaki gminny szlak wybierzecie, planujcie tutaj swoje miejsce odpoczynku. Zapraszamy do wspólnej wędrówki.


OPIS TECHNICZNY

Jezioro Kosiakowo (Korytnickie), położone niedaleko Mirosławca, jest obecnie miejscem z najbardziej rozwiniętą infrastrukturą rekreacyjną, budowaną w latach 2021-2022. Posiada piękną plażę z pomostem, parking leśny, infrastrukturę sportową, zabudowę gospodarczą. W sumie nie ma przeszkód nawet na awaryjne biwakowanie podczas wędrówek. Dotrzecie do niego z każdego szlaku na terenie gminy Mirosławiec bezpośrednio lub korzystając z miksu szlaków. Z tego miejsca rozpoczyna się szlak kajakowy Korytnicą oraz znajduje się węzeł szlaków turystycznych:

  • niebieski pieszy "Pętla Mirosławiecka", Mirosławiec muzeum - Mirosławiec PKS
  • czerwony rowerowy "Rosiczki Mirosławieckie", Mirosławiec muzeum - Mirosławiec PKS
  • zielony pieszy, Jez. Kosiakowo - Łowicz Wałecki

Ruszamy na zachód. Czeka nas odcinek leśny, początkowo dojazdem pożarowym nr 3. Za przepustem, na rozwidlenie dróg, skręcamy w prawo. Wyjeżdżamy z lasu. Nawierzchnia gruntowa i bruk. Mostem przechodzimy nad rzeką Korytnica - szlak kajakowy, i wchodzimy do Starej Korytnicy. Możemy podziwiać starszą zabudowę wsi, pamiętającej średniowieczne wieki. Mijamy piękny młyn wodny na Korytnicy, z początków XX wieku. Dochodzimy do asfaltu i skręcamy w prawo. We wsi dobra baza noclegowo-żywieniowa oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Korytnicą, można spływać od Jeziora Kosiakowo, do samej Drawy, której jest dopływem. Na głównej ulicy węzeł z czerwonym szlakiem rowerowym "Kaliskie Lasy", Kalisz Pomorski - Kalisz Pomorski. Na końcu wsi, schodzimy z asfaltu w drogę gruntową (szlak rowerowy odbija w lewo asfaltem) o nawierzchni różnej jakości. Początkowo lasem, potem polami i łąkami, docieramy do stacji benzynowej i baru przy drodze krajowej nr 10. Tutaj możemy się posilić i ruszyć w dalszą wędrówkę. Przecinamy krajówkę i asfaltem wchodzimy do Łowicza Wałeckiego. Po chwili, na skrzyżowaniu za kościołem, nasz szlak kończy/rozpoczyna swój bieg na węźle z niebieskim szlakiem pieszym "Pętla Mirosławiecka", Mirosławiec Muzeum - Mirosławiec PKS.. Wieś posiada rodowód średniowieczny. Była wówczas wsią po polskiej stronie granicy z Brandeburgią, przez co rodziły się liczne Konflikty. Przechodził tu ważny wówczas Trakt Marchijski. W XVIII wieku należała do Prus. W 1939 powstało tu polowe lotnisko niemieckie, skąd Luftwaffe startowało do lotów nad Polskę. W roku 1945 miejscowość była zaciekle broniona, walki toczyły się o każdy dom. Po ciężkich walkach, Łowicz Wałecki został zdobyty wieczorem 12 lutego 1945 roku. Wydarzenia te upamiętnia granitowy głaz znajdujący się u podnóża kościoła. Kościół ten, wymurowany z polnych kamieni, przy użyciu form neogotyckich wzniesiono w roku 1837 w miejscu starszej, drewnianej jeszcze świątyni. Poświęcony został w 1946 roku, ponieważ wzniesiony został jako świątynia ewangelicka. Wnętrze kościoła jest współczesne. Przy kościele znajduje się również zachowana część pomnika poświęconego mieszkańcom wsi poległym w I wojnie światowej. Warto nadmienić, że mamy tu dobrą bazę noclegową - kilka agroturystyk i kwater prywatnych.


CO DALEJ ??

Gdy spojrzymy na mapę (Link wyżej), mamy wiele możliwości zaplanowania wędrówek.

Z Łowicza Wałeckiego możemy powędrować niebieskim szlakiem pieszym do Mirosławca. Kierujemy się na północ, mijamy 7 Ogrodów i lasem dochodzimy do drogi asfaltowej Orle - Mirosławiec. Jeśli mamy czas, możemy podejść kilkaset metrów do Jeziora Harcerskiego, gdzie na plaży możemy polenuichować i dopiero wrócić do Mirosławca. Przy wyprawach rowerowych, można też wydłużyć wędrówkę przez Orle i przez jezioro Harcerskie (plaża i miejsce odpoczynku), wrócić do Mirosławca.

Z Jeziora Kosiakowskiego mamy dobrą drogę do miasta, którą prowadzi niebieski szlak pieszy oraz czerwony szlak rowerowy. Jednak zawsze sugerujemy wydłużenie wędrówek, w oparciu o sieć szlaków turystycznych Gminy Mirosławiec.

PODSUMOWANIE.

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 1

1 – łatwy bez utrudnień
2 – z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka

Kup kawę Wikingowi

Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.

 


Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl