99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1404Nie polecam6

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

NOWOŚCI W SKLEPIE
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA WKRZAŃSKA 0
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA WKRZAŃSKA

Po Puszczy Bukowej on-line, nadszedł czas na drugi kompleks leśny. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy opis Puszczy Wkrzańskiej na naszej nowej podstronie serwisu szlaków. Podstrona zawiera podstawowe informacje o lesie, spis szlaków turystycznych wprowadzonych do naszego serwisu na jej terenie, linki do Zielonego Punktu Kontrolnego na Wzgórzu Kupały - zabawy na orientację, oraz co najważniejsze mapy on-line. Jest nasze rekomendowane i zawsze aktualizowane narzędzie mapowe, jako główny element pracy. Ale udostępniamy także zestawienie w Traseo.pl oraz Mapy.cz (te dwie pozycje rzadziej aktualizowane). Jak widać zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby ułatwić Wam wędrowanie po Szczecińskich Puszczach. 

Jako że niebawem będzie wydana mapa Puszczy Wkrzańskiej, będzie również na niej QR-code, do jej strony w naszym serwisie, co umożliwi Wam wędrowanie z opisem konkretnego szlaku i łatwe odnalezienie się w terenie. To nasza nowość. Zapraszamy - https://wedrujznami.pl/puszczawkrzanska .

#puszczawkrzanska #okoliceszczecina #gminadobraszczecińska #gminapolice #powiatpolicki #gminanowewarpno #nadleśnictwotrzebież #szlakipiesze #szlakirowerowe #szlakiturystyczne #wędrujznami #sklepturystyczny #szlakiszczecin

czytaj całość »
3.12.22 - 72 WYPRAWA Z WIKINGIEM - OD WIEŻY, DO WIEŻY 0
3.12.22 - 72 WYPRAWA Z WIKINGIEM - OD WIEŻY, DO WIEŻY
No to jak na razie pierwsza wyprawa w tym sezonie. Zapraszam na wędrówkę pieszą po Lasach Miejskich Szczecina - południowym krańcem Puszczy Wkrzańskiej. Nie wiem jak będzie z kolejnymi, więc zapraszam na wspólne spotkanie. Planowane jest ognisko, więc zabierzcie jakieś szczapki drewna i żarełko.
 
START 10:00 pętla Gocław
META 15:00 pętla Las Arkoński
 
Jadę o 9:21 tramwajem 6, z Bramy Portowej.
 
Pozdrawiam Robert Filipski
czytaj całość »
PODSTRONA PUSZCZY BUKOWEJ 0

Puszcza Bukowa - Szczeciński Park Krajobrazowy

Kilka ładnych godzin pracy, ale myślę, że warto. Na stronie stworzyłem zakładkę "Szczecińskie Puszcze". Pierwsza gotowa - PUSZCZA BUKOWA - www.puszczabukowa.pl .

Aby nie szukać szlaków w serwisie, zebrałem je w jednym miejscu. Są linki do opisów szlaków, mapy papierowej, trzy mapy on-line do wybrania swojej najwygodniejszej, link do aplikacji puszczy, a nawet Zielony Punkt w Puszczy Bukowej .... Jak widać Puszcza Bukowa czeka na Was.

PS. Puszcza Wkrzańska, jest również powoli zbierana do kupy https://wedrujznami.pl/puszczawkrzanska , tak samo Goleniowska - już niebawem.

#puszczabukowa, #wzgórzabukowe #górybukowe #szczecińskiparkkrajobrazowy #gminagryfino #szczecin #gminastareczarnowo #okoliceszczecina #powiatgryfiński #szlakiturystyczne #szlakipiesze #wędrujznami #sklepturystyczny #nadleśnictwogryfino

Szlak Graniczny im. A.Marcinkowskiego 0
Szlak Graniczny i. A.Marcinkowskiego
Kolejny szlak w naszej bazie - Graniczny im. Andrzeja Marcinkowskiego. Jedyny szlak pieszy na zachód od Szczecina. Niestety zapomniany przez ich twórców. Zapraszam na wędrówki - https://wedrujznami.pl/P-N-ZPL-110
 
Szlak powstał w 2006 roku. Patronem szlaku jest Andrzej Marcinkowski - działacz Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK, Prezes Koła Turystycznego PTTK „Sami Swoi” w Policach, Przewodniczący Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej PTTK, przodownik turystyki pieszej, instruktor krajoznawstwa, znakarz szlaków, znawca i propagator pięknej ziemi polickiej i polskiej. Na 889 miast w Polsce zwiedził 847 - zabrakło mu tylko 42 (stan na 2006 rok). Zmarł w 2006 roku. Był inicjatorem wytyczenia tego szlaku- to jego ostatni szlak przed śmiercią. Ciężka choroba, nie przeszkodziła mu wyznakowania szlaku wraz z Krzysztofem Marciszewskim.
 
Opisywany szlak należy do szlaków łatwych. Posiada jednak kilka trudniejszych odcinków. Jest drugim szlakiem pieszym przebiegającym na zachód od Szczecina - biegnie wzdłuż granicy RP. W większości przebiega terenem otwartym. Korzysta też z pozostałości po rozebranej linii Kolei Randowskiej (Stobno-Nowe Warpno).
 
W przypadku rowerzystów, szlak będzie trudniejszy i typowo MTB, szczególnie na drogach gruntowych.
czytaj całość »
ROWEROWY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA 0
ROWEROWY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA
Druga część Szlaku Pogranicza Gminy Dobra Szczecińska. Tym razem szlak rowerowy. Długość szlaku 19,5 km. Jednak z odbiciami,wariantem trasy i dojazdem, wyjdzie od 22 do 23km.Szczegółowy opis szlaku - https://wedrujznami.pl/R-Z-ZPL-302
 
Stworzony w formie pętli z dojazdem, szlak rowerowy prowadzi nas po zachodnich i północnych terenach Gminy Dobra Szczecińska. Na odcinku Dobra Szczecińska - Stolec, wędrujemy asfaltem i ciągiem pieszo-rowerowy wzdłuż granicy z Niemcami. Od Stolca do Rzędzin mamy drogę gruntową o złej nawierzchni - nierówna i po deszczach błotniste odcinki. Od Rzędzin do Buku dość dobra droga gruntowa, oraz asfalt. Główną atrakcją na szlaku (dojazd od szlaku - 500m), jest wieś Stolec z zabytkowymi zespołem pałacowo-parkowym, kościołem oraz pozostałą zabudową folwarczną. Nieopodal wsi jezioro Stolsko z plażą - idealne miejsce na odpoczynek podczas wędrówki. Połowa szlaku w otoczeniu leśnym i połowa szlaku na terenie otwartym. Na szlaku liczne węzły z pozostałymi szlakami turystycznymi (słabo oznakowanymi oprócz zielonej wersji pieszej naszego szlaku), umożliwiające wariantowość wędrówek w kierunku Dołuj, Tanowa czy Trzebieży Szczecińskiej, łączące z siecią szlaków Puszczy Wkrzańskiej.Oczywiście po szlaku można wędrować pieszo, co polecamy.
 
czytaj całość »
PIESZY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA 0
PIESZY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA
W niedzielę inwentaryzowałem nowe szlaki w gminie Dobra (Szczecińska). Jak inwentaryzacja wykonana, to i wrzucam opis. Trasa przyjemna, długość w sam raz na całodniową wędróweczkę pieszo, lub krócej rowerkiem. Choć w tym drugim przypadku raczej MTB na połowie szlaku. Zapraszam na wędrówki szlakiem - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZPL-015 . Mam nadzieję że podane dane, ułatwią Wam w trudniejszych miejscach przejście szlaku. Niestety znakarze ROS PTTK, dość słabo wykonali swoją pracę.

Stworzony w formie pętli szlak pieszy prowadzi nas po zachodnich i północnych terenach Gminy Dobra Szczecińska. Na odcinku Dobra Szczecińska - Stolec, wędrujemy asfaltem i ciągiem pieszo-rowerowy wzdłuż granicy z Niemcami. Od Stolca do Płochocina mamy drogi gruntowe o dobrej nawierzchni, miejscami nierówne i po deszczach błotniste odcinki. Główną atrakcją na szlaku jest wieś Stolec z zabytkowymi zespołem pałacowo-parkowym, kościołem oraz pozostałą zabudową folwarczną. Nieopodal wsi jezioro Stolsko z plażą - idealne miejsce na odpoczynek podczas wędrówki. Jest również ośrodek dydaktyczno-muzealny w Bolkowie, jednak raczej dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym umówieniu się z Nadleśnictwem Trzebież. Połowa szlaku w otoczeniu leśnym i połowa szlaku na terenie otwartym. Na szlaku liczne węzły z pozostałymi szlakami turystycznymi (słabo oznakowanymi), umożliwiające wariantowość wędrówek w kierunku Dołuj, Tanowa czy Trzebieży Szczecińskiej, łączące z siecią szlaków Puszczy Wkrzańskiej.

W przypadku rowerzystów, odcinek Dobra - Stolec od strony zachodniej dla każdego roweru (asfalt + ciąg pieszo-rowerowy). Odcinek Stolec - Bolków - Płochocin, typowo MTB, głównie drogi gruntowe. Pieszo i nordicowo nie ma problemu moim zdaniem.

 
 
czytaj całość »
PRACE NAD NOWYM SZLAKIEM ROWEROWYM "WOKÓŁ JEZIORA BYTYŃ WIELKI" - ZAKOŃCZONE 0
PRACE NAD NOWYM SZLAKIEM ROWEROWYM "WOKÓŁ JEZIORA BYTYŃ WIELKI" - ZAKOŃCZONE
Informuję, że prace znakarskie nad niebieskim szlakiem rowerowym "Wokół Jeziora Bytyń Wielki", zostały zakończone. Uzupełniłem właśnie oznakowanie na szlakach, co pozwala mam nadzieję, na spokojne wędrówki szlakiem.Oczywiście, nie chodziło tu tylko o szlak niebieski. Odnowiono pozostałe szlaki, włączone do trasy wokół jeziora:
  • Fragment czerwonego szlaku rowerowego Morzyca - Miłogoszcz, który doprowadzi Was z Nakielna do Magicznej (Czarodziejskiej) Górki
  • Czarny szlak pieszy, który na odcinku Próchnowo - Nakielno, stał się wersją terenową głównego szlaku. A przy okazji został odnowiony. Do tego odnowiono wspólny przebieg z czerwonym szlakiem pieszym.
  • Wszystkie wspólne przebiegi innych szlaków rowerowych; zielony i żółty, które przebiegają wraz z nowym szlakiem.
Łącznie to leciutko ponad 73km znakowanych tras. Teraz z czystym sercem mogę się podzielić stroną, która zawiera opisy szlaków na terenie gminy Mirosławiec - www.wedrujznami.pl/miroslawiec wraz z nowym niebieskim szlakiem rowerowym, przechodzącym dodatkowo przez gminy Wałcz i Tuczno. Zapraszamy do wędrówek pieszych i rowerowych.

 

czytaj całość »
GMINA STEPNICA - ZESTAWIENIE SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH 0

Gmina Stepnica

Gmina Stepnica oraz serwis WedrujzNami.pl zapraszają na wycieczki piesze i rowerowe po Ziemi Stepnickiej. Specjalnie dla Was, przygotowano sieć znakowanych szlaków turystycznych; pieszych i rowerowych, przechodzących przez tereny Gminy Stepnica i gmin ościennych, w formie liniowej oraz pętli. Łącznie to blisko 163 kilometry znakowanych szlaków turystycznych. Umożliwia ona przygotowanie różnych wariantów wędrówek pieszych i rowerowych, lub pokonywanie tych szlaków pojedynczo. Gminna sieć szlaków jest z sieciami; Wolina, Przybiernowa, Goleniowa, Szczecina, oraz wojewódzkim trasami rowerowymi i Pomorską Drogą Świętego Jakuba.

 SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA - www.WedrujzNami.pl/stepnica

czytaj całość »
ROWEREM PO GMINIE MIROSŁAWIEC .... 0
ROWEREM PO GMINIE MIROSŁAWIEC ....
Istna płodność we wprowadzaniu szlaków na Pojezierzu Wałeckim. Tym razem szlak rowerowy Orle - Drzewoszewo, przebiegający prawie w całości po terenach gminy Mirosławiec - fragment mamy w gminie Wierzchowo. Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Klasyfikujemy go jednak jako szlak MTB, czyli rowery szosowe i z wózkami mogą mieć problem z nawierzchnią na kilku odcinkach szlaku. Długość szlaku pozwala na miłą całodzienną wycieczkę, nawet dla niezbyt wprawionych rowerzystów. Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów z innymi szlakami turystycznymi. Szlak ma charakter liniowy. Łączy on ze sobą sieci szlaków Pojezierza Wałeckiego - gminach; Wałcz, Mirosławiec i Kalisz Pomorski. W dużej części przebiega lasami, po drogach o różnym rodzaju nawierzchni, od asfaltu po drogi gruntowe. Do atrakcji na szlaku można zaliczyć kościółek w Toporzyku, pomniki w Mirosławcu Górnym oraz jeziora leśne z plażami i miejscami odpoczynku. Mamy również fragment w rezerwacie przyrody Wielki Bytyń, z największym jeziorem Bytyń Wielki. Możemy również spotkać wolno żyjące stado żubrów, a może spotkać się z płochliwym wilkiem ? A wszystko to w bardzo zdrowym mikroklimacie leśnym. Szlak nadaje się oczywiście do wędrówek pieszych i nordic walking. Gmina Mirosławiec i Nadleśnictwo Mirosławiec zapraszają.
 
Szczegółowy opis szlaku - https://wedrujznami.pl/R-Z-ZWA/ZDR-307
 
czytaj całość »
SZLAK ROWEROWY "ROSICZKI MIROSŁAWIECKIE" 0
SZLAK ROWEROWY "ROSICZKI MIROSŁAWIECKIE"

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Klasyfikujemy go jednak jako szlak MTB, czyli rowery szosowe i z wózkami mogą mieć problem z nawierzchnią na kilku odcinkach szlaku. Pomysł szlaku i pierwsze oznakowanie Nadleśnictwo Mirosławiec, we współpracy z gminą Mirosławiec. Długość szlaku pozwala na miłą całodniową wycieczkę, nawet dla niezbyt wprawionych rowerzystów. Na szlaku wiele wspólnych przebiegów oraz węzłów z innymi szlakami turystycznymi. Szlak ma charakter pętli rozpoczyna/kończy swój bieg w Mirosławcu. Ma charakter przyrodniczej ścieżki edukacyjnej, na której umieszczono 11 tablic. Największą atrakcją szlaku jest rezerwat przyrody Rosiczki Mirosławieckie, od którego pochodzi nazwa trasy. Do tego dużo ciekawostek militarnych; Muzeum Walk o Wał Pomorski w Mirosławcu, gminny Ośrodek Kultury z wystawami, zabytki Mirosławca, pomnik Lotnika, Pomnik CASA ... .W przypadku grup zorganizowanych Nadleśnictwo Mirosławiec oferuje przejazd trasy z przewodnikiem i zapoznania się z obiektami niedostępnymi. Szlak nadaje się oczywiście do wędrówek pieszych i nordic walking. Gmina Mirosławiec i Nadleśnictwo Mirosławiec zapraszają. Szczegółowy opis szlaku - https://wedrujznami.pl/R-C-ZWA/ZDR-306  .

Szlaki turystyczne Ziemi Mirosławieckiej z jeziorem Bytyń Wielki - MAPA UMAP - MAPA MAPY.CZ

#mirosławieckierosiczki #nadleśnictwoMirosławiec #gminamiroslawiec #gminawierzchowo #powiatwałecki #szlakiturystyczne #szlakipiesze #szlakirowerowe #jeziorokosiakowo #rezerwatprzyrodybytyń #wędrujznami #sklepturystyczny #składnicaturystyczna #pomorzezachodnie #pojezierzewałeckie #wałpomorski1945 #pomnikCASA

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl