99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam986Nie polecam3

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

NOWE SZLAKI W GMINIE BOLKÓW 0
NOWE SZLAKI W GMINIE BOLKÓW
W Gminie Bolków powstaje wiele ciekawych rzeczy; trasy spacerowe, punkt widokowy Józkowa Góra z małą architekturą, tablice informacyjne o obiektach i punkt węzłowy z parkingiem i małą architekturą w Mysłowie, skąd rozpoczynają się wszystkie szlaki spacerowe. Dodatkowo na trzech szczytach będą pieczątki do potwierdzania na trasie. Szlaki spacerowe w ramach projektu:
  1. zielony Szlak Lubrzy. Dość wymagający miejscami szlak, ale kilka fajnych punktów widokowych i oczywiście zdobywamy górę Lubrza. Do tego fajne skałki; Lubrzańska Ambona, Karczmisko .... .
  2. niebieski szlak Wapienników, prosta trasa na której są wapienniki (piece do wypalania wapna), punkt widokowy z małą architekturą oraz malownicze kamieniołomy.
  3. czerwony Starej Góry, gdzie powędrujemy pasmem Żeleźniaka (wschodniego grzbietu Gór Kaczawskich) i możemy zobaczyć stare sztolnie. A w Radzimowicach Dom Chleba i Szklana Manufaktura. Oznakowane dojście do Żeleźniaka, należącego do odznaki Korony Kaczawskiej - https://www.gorykaczawskie.pl/korona-kaczawska/
My również przyczyniamy się do realizacji tego projektu, wykonując oznakowanie malowane szlaków (rok temu pracowaliśmy nad ich koncepcją).
LUBUSKIE - RENOWACJA SZLAKÓW W LUBIENICACH 0
LUBUSKIE - RENOWACJA SZLAKÓW W LUBIENICACH

Podsumowanie ostatnich dni pracy znakarskiej w Województwo Lubuskie, Powiat Sulęciński, Gmina Lubniewice. Na zlecenie Klubu Sportowego "Active Life", organizatora Zachodniej Liga MTB , który pozyskał środki finansowe, zrealizowałem renowację szlaków turystycznych. Szlaki są często uczęszczane przez turystów, biegaczy i miłośników jazdy terenowej.

Pierwszym poddanym renowacji był czerwony szlak pieszy Lubniewice Urząd Miejski - Szosa Jarnatów (jez. Lubniewsko), o długości 9,8km. Bardzo fajny szlak z trudniejszym odcinkiem nad jeziorem Krzywym, ale bardzo malowniczy. Szczegółowy opis szlaku znajdziecie pod linkiem https://wedrujznami.pl/P-C-FSU-134 . Drugim był szlak wokół jeziora Krajnik o długości 4,1km. Opis pod linkiem https://wedrujznami.pl/P-S-FSU-135 . Dodatkowo, aby pętla była pełna, oznakowałem blisko 3 kilometrowy odcinek żółtego szlaku pieszego E11 na odcinku Szosa Jarnatów (jez. Lubniewsko - Lubniewice Urząd Miejski. Tym samym zrobiła się fajna pętla pieszo-rowerowa o długości lekko ponad 13km.

Do tego odnowiono wspólne przebiegi z innymi szlakami pieszymi. W sumie wyszło prawie 20 kilometrow. Mam nadzieję, że kilka dni pracy od rana do nocy, miało swój sens, i wraz z Klubem przyczyniliśmy się do aktywnego poznawania okolic Lubniewic.


Zapraszam na moja mapę szlaków on-line, gdzie szlaki są już wprowadzone - bezpośredni link https://umap.openstreetmap.fr/pl/map/wwwwedrujznamipl-serwis-szlakow-turystycznych-i-sk_841598#14/52.5195/15.2365

Oczywiście są również w aplikacji mapa-turystyczna.pl wraz z innymi szlakami pieszymi Lubniewic i Sulęcina - https://mapa-turystyczna.pl/#52.51616/15.23469/14

18.02.2023 - 80 WYPRAWA Z WIKINGIEM ŚLADAMI WAŁU POMORSKIEGO 0
18.02.2023 - 80 WYPRAWA Z WIKINGIEM
UWAGA !!! ZAPOWIADANE SĄ SILNE WIATRY, JEŚLI KTOŚ CHCE MI TOWARZYSZYĆ NIECH SOBIE MOCNO PRZEMYŚLI SPRAWĘ !!!
 
80 Wyprawa z Wikingiem to istna, turystyczno-historyczna petarda !!!! Do tego w sumie dzienno-nocna i prawie w całości lasami Pojezierza Wałeckiego. Jak zwykle, celem wyprawy jest promocja znakowanych szlaków turystycznych, połączona z inwentaryzacją szlaku, którym wędrujemy. Start Wałcz PKP godzina 9:35.
 
Z Wałcza ruszymy czerwonym szlakiem pieszym im. IV Dywizji Piechoty, aż do Przemyku Śmierci w okolicach Zdbic. Odcinek mocno bunkrowy, w leśnej otoczce. Pierwszym obiektem będzie Grupa Warowna Cegielnia. Następnie ruszamy dawną linią kolejową. Zaliczamy Grupę Warowną Marianowo, wraz z pojedynczymi schronami bojowymi pomiędzy jeziorami; Chmiel Duży, Chmiel Mały. Na wysokości mostu, czerwonym szlakiem przebijamy się w kierunku Jeziora Łubianka - po drodze również pojedyncze bunkierki oraz malownicze doliny rzek leśnych. Wzdłuż brzegu jeziora i lasem docieramy do Przesmyku Śmierci. Znowu zwiedzanko. Powrót zaplanowałem prostym szlakiem żółtym do Wałcza PKP. Jak widzicie obowiązkowo zabieramy LATARKI !!!! Oj szykuje się zacna wyprawa. Sama trasa jakieś 27km, ale doliczam 2km na eksplorację i błędy GPS. Aktualności, ZASADY i więcej szczegółów na stronie wydarzenia - Facebook.
 
Wędrujemy szlakami:
1 - czerwony szlak pieszy im. IV Dywizji Piechoty (inwentaryzowany)
2 - żółty szlak pieszy Wałcz - Ostrowiec https://wedrujznami.pl/P-Y-ZWA-085
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA WKRZAŃSKA 0
PROJEKT PUSZCZE SZCZECIŃSKIE - PUSZCZA WKRZAŃSKA

Po Puszczy Bukowej on-line, nadszedł czas na drugi kompleks leśny. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy opis Puszczy Wkrzańskiej na naszej nowej podstronie serwisu szlaków. Podstrona zawiera podstawowe informacje o lesie, spis szlaków turystycznych wprowadzonych do naszego serwisu na jej terenie, linki do Zielonego Punktu Kontrolnego na Wzgórzu Kupały - zabawy na orientację, oraz co najważniejsze mapy on-line. Jest nasze rekomendowane i zawsze aktualizowane narzędzie mapowe, jako główny element pracy. Ale udostępniamy także zestawienie w Traseo.pl oraz Mapy.cz (te dwie pozycje rzadziej aktualizowane). Jak widać zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby ułatwić Wam wędrowanie po Szczecińskich Puszczach. 

Jako że niebawem będzie wydana mapa Puszczy Wkrzańskiej, będzie również na niej QR-code, do jej strony w naszym serwisie, co umożliwi Wam wędrowanie z opisem konkretnego szlaku i łatwe odnalezienie się w terenie. To nasza nowość. Zapraszamy - https://wedrujznami.pl/puszczawkrzanska .

#puszczawkrzanska #okoliceszczecina #gminadobraszczecińska #gminapolice #powiatpolicki #gminanowewarpno #nadleśnictwotrzebież #szlakipiesze #szlakirowerowe #szlakiturystyczne #wędrujznami #sklepturystyczny #szlakiszczecin

czytaj całość »
3.12.22 - 72 WYPRAWA Z WIKINGIEM - OD WIEŻY, DO WIEŻY 0
3.12.22 - 72 WYPRAWA Z WIKINGIEM - OD WIEŻY, DO WIEŻY
No to jak na razie pierwsza wyprawa w tym sezonie. Zapraszam na wędrówkę pieszą po Lasach Miejskich Szczecina - południowym krańcem Puszczy Wkrzańskiej. Nie wiem jak będzie z kolejnymi, więc zapraszam na wspólne spotkanie. Planowane jest ognisko, więc zabierzcie jakieś szczapki drewna i żarełko.
 
START 10:00 pętla Gocław
META 15:00 pętla Las Arkoński
 
Jadę o 9:21 tramwajem 6, z Bramy Portowej.
 
Pozdrawiam Robert Filipski
czytaj całość »
PODSTRONA PUSZCZY BUKOWEJ 0

Puszcza Bukowa - Szczeciński Park Krajobrazowy

Kilka ładnych godzin pracy, ale myślę, że warto. Na stronie stworzyłem zakładkę "Szczecińskie Puszcze". Pierwsza gotowa - PUSZCZA BUKOWA - www.puszczabukowa.pl .

Aby nie szukać szlaków w serwisie, zebrałem je w jednym miejscu. Są linki do opisów szlaków, mapy papierowej, trzy mapy on-line do wybrania swojej najwygodniejszej, link do aplikacji puszczy, a nawet Zielony Punkt w Puszczy Bukowej .... Jak widać Puszcza Bukowa czeka na Was.

PS. Puszcza Wkrzańska, jest również powoli zbierana do kupy https://wedrujznami.pl/puszczawkrzanska , tak samo Goleniowska - już niebawem.

#puszczabukowa, #wzgórzabukowe #górybukowe #szczecińskiparkkrajobrazowy #gminagryfino #szczecin #gminastareczarnowo #okoliceszczecina #powiatgryfiński #szlakiturystyczne #szlakipiesze #wędrujznami #sklepturystyczny #nadleśnictwogryfino

Szlak Graniczny im. A.Marcinkowskiego 0
Szlak Graniczny i. A.Marcinkowskiego
Kolejny szlak w naszej bazie - Graniczny im. Andrzeja Marcinkowskiego. Jedyny szlak pieszy na zachód od Szczecina. Niestety zapomniany przez ich twórców. Zapraszam na wędrówki - https://wedrujznami.pl/P-N-ZPL-110
 
Szlak powstał w 2006 roku. Patronem szlaku jest Andrzej Marcinkowski - działacz Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK, Prezes Koła Turystycznego PTTK „Sami Swoi” w Policach, Przewodniczący Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej PTTK, przodownik turystyki pieszej, instruktor krajoznawstwa, znakarz szlaków, znawca i propagator pięknej ziemi polickiej i polskiej. Na 889 miast w Polsce zwiedził 847 - zabrakło mu tylko 42 (stan na 2006 rok). Zmarł w 2006 roku. Był inicjatorem wytyczenia tego szlaku- to jego ostatni szlak przed śmiercią. Ciężka choroba, nie przeszkodziła mu wyznakowania szlaku wraz z Krzysztofem Marciszewskim.
 
Opisywany szlak należy do szlaków łatwych. Posiada jednak kilka trudniejszych odcinków. Jest drugim szlakiem pieszym przebiegającym na zachód od Szczecina - biegnie wzdłuż granicy RP. W większości przebiega terenem otwartym. Korzysta też z pozostałości po rozebranej linii Kolei Randowskiej (Stobno-Nowe Warpno).
 
W przypadku rowerzystów, szlak będzie trudniejszy i typowo MTB, szczególnie na drogach gruntowych.
czytaj całość »
ROWEROWY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA 0
ROWEROWY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA
Druga część Szlaku Pogranicza Gminy Dobra Szczecińska. Tym razem szlak rowerowy. Długość szlaku 19,5 km. Jednak z odbiciami,wariantem trasy i dojazdem, wyjdzie od 22 do 23km.Szczegółowy opis szlaku - https://wedrujznami.pl/R-Z-ZPL-302
 
Stworzony w formie pętli z dojazdem, szlak rowerowy prowadzi nas po zachodnich i północnych terenach Gminy Dobra Szczecińska. Na odcinku Dobra Szczecińska - Stolec, wędrujemy asfaltem i ciągiem pieszo-rowerowy wzdłuż granicy z Niemcami. Od Stolca do Rzędzin mamy drogę gruntową o złej nawierzchni - nierówna i po deszczach błotniste odcinki. Od Rzędzin do Buku dość dobra droga gruntowa, oraz asfalt. Główną atrakcją na szlaku (dojazd od szlaku - 500m), jest wieś Stolec z zabytkowymi zespołem pałacowo-parkowym, kościołem oraz pozostałą zabudową folwarczną. Nieopodal wsi jezioro Stolsko z plażą - idealne miejsce na odpoczynek podczas wędrówki. Połowa szlaku w otoczeniu leśnym i połowa szlaku na terenie otwartym. Na szlaku liczne węzły z pozostałymi szlakami turystycznymi (słabo oznakowanymi oprócz zielonej wersji pieszej naszego szlaku), umożliwiające wariantowość wędrówek w kierunku Dołuj, Tanowa czy Trzebieży Szczecińskiej, łączące z siecią szlaków Puszczy Wkrzańskiej.Oczywiście po szlaku można wędrować pieszo, co polecamy.
 
czytaj całość »
PIESZY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA 0
PIESZY SZLAK POGRANICZA - GMINA DOBRA SZCZECIŃSKA
W niedzielę inwentaryzowałem nowe szlaki w gminie Dobra (Szczecińska). Jak inwentaryzacja wykonana, to i wrzucam opis. Trasa przyjemna, długość w sam raz na całodniową wędróweczkę pieszo, lub krócej rowerkiem. Choć w tym drugim przypadku raczej MTB na połowie szlaku. Zapraszam na wędrówki szlakiem - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZPL-015 . Mam nadzieję że podane dane, ułatwią Wam w trudniejszych miejscach przejście szlaku. Niestety znakarze ROS PTTK, dość słabo wykonali swoją pracę.

Stworzony w formie pętli szlak pieszy prowadzi nas po zachodnich i północnych terenach Gminy Dobra Szczecińska. Na odcinku Dobra Szczecińska - Stolec, wędrujemy asfaltem i ciągiem pieszo-rowerowy wzdłuż granicy z Niemcami. Od Stolca do Płochocina mamy drogi gruntowe o dobrej nawierzchni, miejscami nierówne i po deszczach błotniste odcinki. Główną atrakcją na szlaku jest wieś Stolec z zabytkowymi zespołem pałacowo-parkowym, kościołem oraz pozostałą zabudową folwarczną. Nieopodal wsi jezioro Stolsko z plażą - idealne miejsce na odpoczynek podczas wędrówki. Jest również ośrodek dydaktyczno-muzealny w Bolkowie, jednak raczej dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym umówieniu się z Nadleśnictwem Trzebież. Połowa szlaku w otoczeniu leśnym i połowa szlaku na terenie otwartym. Na szlaku liczne węzły z pozostałymi szlakami turystycznymi (słabo oznakowanymi), umożliwiające wariantowość wędrówek w kierunku Dołuj, Tanowa czy Trzebieży Szczecińskiej, łączące z siecią szlaków Puszczy Wkrzańskiej.

W przypadku rowerzystów, odcinek Dobra - Stolec od strony zachodniej dla każdego roweru (asfalt + ciąg pieszo-rowerowy). Odcinek Stolec - Bolków - Płochocin, typowo MTB, głównie drogi gruntowe. Pieszo i nordicowo nie ma problemu moim zdaniem.

 
 
czytaj całość »
PRACE NAD NOWYM SZLAKIEM ROWEROWYM "WOKÓŁ JEZIORA BYTYŃ WIELKI" - ZAKOŃCZONE 0
PRACE NAD NOWYM SZLAKIEM ROWEROWYM "WOKÓŁ JEZIORA BYTYŃ WIELKI" - ZAKOŃCZONE
Informuję, że prace znakarskie nad niebieskim szlakiem rowerowym "Wokół Jeziora Bytyń Wielki", zostały zakończone. Uzupełniłem właśnie oznakowanie na szlakach, co pozwala mam nadzieję, na spokojne wędrówki szlakiem.Oczywiście, nie chodziło tu tylko o szlak niebieski. Odnowiono pozostałe szlaki, włączone do trasy wokół jeziora:
  • Fragment czerwonego szlaku rowerowego Morzyca - Miłogoszcz, który doprowadzi Was z Nakielna do Magicznej (Czarodziejskiej) Górki
  • Czarny szlak pieszy, który na odcinku Próchnowo - Nakielno, stał się wersją terenową głównego szlaku. A przy okazji został odnowiony. Do tego odnowiono wspólny przebieg z czerwonym szlakiem pieszym.
  • Wszystkie wspólne przebiegi innych szlaków rowerowych; zielony i żółty, które przebiegają wraz z nowym szlakiem.
Łącznie to leciutko ponad 73km znakowanych tras. Teraz z czystym sercem mogę się podzielić stroną, która zawiera opisy szlaków na terenie gminy Mirosławiec - www.wedrujznami.pl/miroslawiec wraz z nowym niebieskim szlakiem rowerowym, przechodzącym dodatkowo przez gminy Wałcz i Tuczno. Zapraszamy do wędrówek pieszych i rowerowych.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl