99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1673Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

NOWOŚCI W SKLEPIE
1.01.2022 - 62 KACOWA WYPRAWA Z WIKINGIEM, 16km 0
62 KACOWA WYPRAWA Z WIKINGIEM
Tradycyjnie, jak co roku, zapraszam na wspólną wyprawę kacową, co by ubić kaca mordercę, po zabawie sylwestrowej. Proponuję trasę Arkonka - Wieża Gocławska o długości około 16km . W planie ognisko przy platformie widokowej przy Wodozbiorze. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 3-3,5km/h. Zbiórka o godzinie 10:00 przed wejściem na kąpielisko Arkonka. Koniec pętla ZDiTM Szczecin Gocław.

Wędrujemy trzema szlakami pieszymi:

  1. Zielony przez Las Arkoński i Wzgórza Warszewskie - https://wedrujznami.pl/P-Z-ZS/ZPL-039
  2. Czerwony Ścieżkami Dzików - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZPL-038
  3. Żółty Gocławski - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZS-041
czytaj całość »
26.12.21 - 61 WYPRAWA Z WIKINGIEM 0
61 WYPRAWA Z WIKINGIEM
Dość spontanicznie, gdyż okazało się że szybciej wykonam swoje prace, zapraszam na wspólną łazęgę po Puszczy Bukowej, gdzie spalimy trochę świątecznych kalorii. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych. Średnie tempo marszu 3km/h .
 
Zbiórka o godzinie 10:00 na pętli ZDiTM na Osiedlu Bukowym. Koniec w Kijewie.
 
Proponowana trasa około 12km, ale za to bardzo malowniczymi partiami Wzgórz Bukowych. Startujemy z pętli autobusowej i ruszamy czarnym szlakiem pieszym "Na Bukowiec" https://wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-053 . Zdobywamy najwyższy szczyt Bukowej i schodzimy do źródełka na ognisko - tutaj zbieramy chrust ! Następnie Drogą Dolinną (szlak czerwony "Przez Słupi Głaz - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZGR-054 ) dochodzimy do Bramy Cwojdzińskiego i wbijamy się na czarny szlak pieszy "Vadam" https://wedrujznami.pl/P-S-ZS/ZGR-055 . Naszą wędrówkę kończymy na pętli autobusowej Szczecin Kijewo.
czytaj całość »
18.12.21 - 60 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Do Krzywego Lasu 0
60 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Do Krzywego Lasu
60 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się w całości czarnym szlakiem pieszym Czepińskim - https://wedrujznami.pl/P-S-ZGR-063 , z dojściem do Krzywego Lasu. Czeka na nas około 22 kilometrowa trasa, której celem jest Krzywy Las. Przy okazji sprawdzimy zmiany oraz jakość odświeżenia szlaku, wykonanego przez Gryfino. Tempo marszu 4-5 km/h.
Start godzina 9:00 z przystanku PKP w Czepinie. Dla jadących ze Szczecina, zbiórka o g. 8:11 na dworcu PKP w Szczecinie przy poczcie. Dobieramy się w grupki, aby skorzystać z biletu promocyjnego Regio - Ty i 1,2,3 . Odjazd pociągu 8:37.
Zakończenie do 14:55 na przystanku PKS Dolna Odra. Odjazd Autobusu na Szczecin godzina 14:55. Niby na tabliczce jest jeszcze 15:40 podawany w soboty ale ma oznaczenie że jeździ od PN do PT. Więc nie wiem po co go podają. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych.
czytaj całość »
4.12.21 - 57 WYPRAWA Z WIKINGIEM - Szlakiem Fortyfikacji i Templariuszy 0
57 WYPRAWA Z WIKINGIEM - ODWOŁANA ODWOŁANA

Zapraszamy na kolejną wędrówką trasą, którą z powodu znakowania szlaków, musieliśmy odwołać. 57 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na na granicach województw; Lubuskiego i Zachodniopomorskiego. Czeka na nas około 21 kilometrowa trasa z historią w tle. Jest to wyprawa organizowana corocznie z niewielkimi modyfikacjami. Ruszamy z Kostrzyna do Fortu pod Sarbinowem. Tutaj postój i .... . Następnie ruszamy na tereny dawnej prochowni i odwiedzamy ćwiczebny panzerwerk z okresu II WŚ. Lasem przebijamy się do sarbinowskich pól i dojdziemy do miejsca najkrwawszych walk wojny siedmioletniej. Stąd wkraczamy w okres średniowiecza, gdyż podążymy do kaplicy Templariuszy w Chwarszczanach i tutaj postój w karczmie (jeśli będzie czynna). W położonym niedaleko sklepie spożywczym, można zaopatrzyć się w pitne miody Piwowarów. Z Chwarszczan, kierujemy się do Namyślina, mijając zabytkowe elektrownie wodne. Warto zabrać latareczkę. Koszty to przejazd koleją tam i z powrotem. Tempo marszu 4 km/h.

czytaj całość »
59 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W poszukiwaniu zajączków 0
59 WYPRAWA Z WIKINGIEM - W poszukiwaniu zajączków
59 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na terenach Puszczy Wkrzańskiej. Czeka na nas około 14 kilometrowa trasa szlakami pieszymi o średnim tempie marszu 3,5-4km/h. Ma charakter liniowy i jest dość malownicza, prowadząca borem mieszanym i sosnowym. Planujemy również ognisko, więc zabrać wiktuały i kilka kawałków drewna na rozpałkę. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta) - zapraszam wszystkich chętnych. Udział bezpłatny.
 
Start godzina 10:05, z przystanku Tanowo Policka. Odjeżdżamy autobusem 103 z Głębokiego o godz. 9:47 . Autobus z Polic przyjeżdża o 9:56 (czekamy)
Zakończenie około 15:00 na Głębokim .

czytaj całość »
58 WYPRAWA Z WIKINGIEM - 11.11.2021r. 0
58 WYPRAWA Z WIKINGIEM - 11.11.2021r.

Tak jestem zapracowany, że nie zauważyłem 11 listopada - dnia wolnego. Tym samym idę na spacer żółtym szlakiem pieszym "Ireny i Karola" - i tu psuje się numeracja porządkowa Wypraw. Czeka nas spacer 9,5km trasą po Puszczy Wkrzańskiej. Szlak dość fajny i myślę, że da nam trochę frajdy z wędrówki. A do tego piękna jesień. Jeśli zechcecie, na Polanie Harcerskiej można zrobić ognisko. Nic dłuższego nie planuję, gdyż już w kolejny dzień mamy wieczorną wyprawę, a w niedzielę wędrujemy szlakiem do Mścięcina. Szczegółowy opis i przebieg szlaku - https://wedrujznami.pl/P-Y-ZS-037 . Nie ma zapisów (wyprawa otwarta i bezpłatna) - zapraszam wszystkich chętnych.

Start godzina 10:00. Zbiórka przed wejściem do lasu na pętli Głębokie.
Zakończenie do 14:00, na pętli Las Arkoński
czytaj całość »
56 WYPRAWA Z WIKINGIEN - 14.11.2021r. 0
56 WYPRAWA Z WIKINGIEN - 14.11.2021r.
56 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na terenach Puszczy Wkrzańskiej. Czeka na nas około 15 kilometrowa spacerowa trasa, czerwonym szlakiem pieszym "Ścieżkami Dzików" - https://wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZPL-038 . Ma charakter liniowy i jest dość malownicza. Częściowo prowadzi nas malowniczymi wąwozami, częściowo borem mieszanym i sosnowym. Planujemy również ognisko, więc zabrać wiktuały i kilka kawałków drewna na rozpałkę. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta) - zapraszam wszystkich chętnych. Udział bezpłatny. Start godzina 10:30, z pętli komunikacyjnej Las Arkoński. Zakończenie około 15:00 w Mścięcinie. Tempo marszowe około 3,5-4 km/h.

 

czytaj całość »
55 WYPRAWA Z WIKINGIEM (WIECZORNA) - 12.11.2021r. 0
55 WYPRAWA Z WIKINGIEM (WIECZORNA) - 12.11.2021r.
55 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na terenach Puszczy Bukowej. Czeka na nas około 12 kilometrowa wieczorna trasa, mixem szlaków. Będzie dość urozmaicona i zaliczymy 4 punkty widokowe na Szczecin. Oby pogoda dopisała. Nie zapomnijcie latarek. Start godzina 17:00. Zbiórka na przystanku ZDiTM Złota w Podjuchach. Zakończenie do 22:00, aby na spokojnie skorzystać z komunikacji publicznej. Nie ma zapisów (wyprawa otwarta) - zapraszam wszystkich chętnych. Udział bezpłatny.

 

czytaj całość »
54 WYPRAWA Z WIKINGIEM - 6.11.2021r. 0
54 WYPRAWA Z WIKINGIEM - 6.11.2021r.

54 Wyprawa z Wikingiem, odbędzie się na terenach Wysoczyzny Łobeskiej. Czeka na nas około 21 kilometrowa trasa, żółtym szlakiem pieszym, który powstał w 2016 roku. Szlak jest mi całkowicie nieznany, ale warto poznawać nowe. Trasa ma charakter liniowy - początek w Łobzie przy dworcu PKP, koniec w Radowie Małym przy wiacie rekreacyjnej nad jeziorem. Planujemy ognisko (choć nie wiem jak będzie z czasem i miejscem na mecie), można więc zabrać wiktuały i kilka kawałków drewna Szlak prowadzi Wysoczyzną Łobeską, przez powiat łobeski – gminę Łobez i Radowo Małe. Teren Nadleśnictwa Łobez. Trasa łatwa, krajobrazowo urozmaicona, wiedzie terenem pagórkowatym, polami, lasami, łąkami, wśród zadrzewień z miejscami widokowymi, starymi drogami, ścieżkami nad jeziorami, przez wsie o rodowodzie średniowiecznym z wiekowymi budowlami i zabytkami. Start godzina 9:00 z przed dworca PKP w Łobzie. Dla jadących ze Szczecina, zbiórka o g. 6:15 na dworcu PKP w Szczecinie przy poczcie. Dobieramy się w grupki aby skorzystać z biletu promocyjnego Regio - Ty i 1,2,3 . Odjazd pociągu 6:45.

czytaj całość »
53 WYPRAWA Z WIKINGIEM, 30.10.2021r 0
53 WYPRAWA Z WIKINGIEM

53 Wyprawa z Wikingiem - Puszczą Bukową w jesiennych barwach, odbędzie się 30 października 2021 roku, na terenach Puszczy Bukowej. Czeka na nas około 14 kilometrowa trasa, mixem szlaków. Start godzina 10:00 - zakończenie 15:00. Trasa ma charakter okrężny - początek i koniec przy Jeziorze Szmaragdowe, więc swobodnie można podjechać również autami. Planujemy również ognisko, więc zabrać wiktuały i kilka kawałków drewna :) 

Na wspólne wędrowanie nie ma zapisów i odpłatności.

OPIS TRASY:
Jezioro Szmaragdowe - szlak zielony - Skórcza Góra - węzeł szlaków pod Grodziskiem Chojna - szlak niebieski - Głaz Grońskiego - szlak czarny - szlak czerwony -Szwedzki Kamień - szlak żółty - Psia Polana/Dąb Myśliwych - szlak niebieski - Wzgórze Artylerzystów - szlak żółty - Jezioro Szmaragdowe. Długość około 14km.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl