P-N-ZSD/ZSZ/ZDR-072, szlak pieszy niebieski, Połczyn Zdrój PKS - Czaplinek PKS, 60,5km

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień roboczy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,00 zł
bez kosztów dostawy
0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-N-ZSD/ZSZ/ZDR-072

Opis


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....

Kup kawę Wikingowi

Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.


  1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-N-ZSD/ZSZ/ZDR-072
  2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1091-y
  3. PRZEBIEG SZLAKU: Połczyn Zdrój PKS - Ogartówko - Ogrodno - Szwajcaria Połczyńska - Dolina Pięciu Jezior (rz. Drawa) - Kluczewski Las - Nowe Koprzywno - Luboradza - Jezioro Koprzywno - Parchlino - Jezioro Dębno - Uradz - Rezerwat Przełom Dębnicy - Jezioro Kolbackie - Czarne Wielkie - Diabelski Wąwóz - Jezioro Komorze - Sikory - Jezioro Dołgie Wielkie - Łozice - Jezioro Nątlino - Czaplinek PKS
  4. NAZWA SZLAKU: Szlak Szwajcarii Połczyńskiej
  5. POWIAT: Świdwin, Szczecinek, Drawsko
  6. GMINA: Połczyn Zdrój, Czaplinek, Barwice, Borne Sulinowo
  7. NAWIERZCHNIA: asfalt, chodnik, bruk, drogi utwardzone, drogi polne, zanikające drogi i bezdroża.
  8. KOLOR: niebieski pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
  9. ROK POWSTANIA: nieznany
  10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2006
  11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2011
  12. DŁUGOŚĆ:  60,5 km
  13. WAŻNE UWAGI: Szlak ma charakter liniowy. Na trasie wiele węzłów ze szlakami pieszymi, konnymi i rowerowymi, co pozwala na pełną wariantowość naszych wędrówek. W 2011 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na niedostateczne. Oznaczenia były w większości stare, a wielu miejscach w ogóle ich brakuje. Jednak w 2018 roku zauważyliśmy kilka odnowionych odcinków - nie mamy jednak informacji o renowacji szlaku. W wielu miejscach, drogi  miejscowo zanikają - szlak wymaga korekt. Polne drogi po deszczach (zimie), dość błotniste i miejscami koleiny. Ale mimo wszystko szlak warty uwagi, zaś jego pokonani da dużo satysfakcji.

SZLAK ZNAJDZIESZ NA NA NASZEJ MAPIE OGÓLNEJ ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH (zawsze aktualizowana pełna mapa)



Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.

POWIĄZANE SZLAKI I MAPY: aby sprawdzić z jakimi szlakami turystycznymi, krzyżujemy naszą wędrówkę, kliknij w zakładkę "produkty powiązane". Znajdziesz tam również mapy, na których znajduje się szlak, a mamy je w sprzedaży. Zakładka w ciągłej rozbudowie, w miarę wprowadzania szlaków i wydawnictw do bazy.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Posiada jednak kilka trudniejszych fragmentów. Jest to dość długi szlak i warto przy planowaniu jego pokonania zaplanować noclegi. Informacje można uzyskać, choćby w Informacji Turystycznej na rynku w Połczynie Zdroju lub w Czaplinku. Szlak na sporej długości przebiega po terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Szwajcaria Połczyńska to nie tylko nazwa ale również i bardzo urozmaicony teren. Będziemy w okolicy przełomu rzeki Dębicy (rezerwat) i przetniemy trasy kajakowe. Atrakcją na szlaku jest również Rezerwat "Dolina Pięciu Jezior". Zapraszamy do spaceru, gdyż naprawdę warto, szczególnie gdyby został odnowiony na całej długości. Opis Połczyn Zdrój - Czaplinek.

OPIS TECHNICZNY

Odcinek pierwszy, Połczyn Zdrój PKS – Ogrodno. Odcinek bardzo łatwy. Poruszamy się ulicami miasta Połczyn Zdrój i drogą wyjazdową . Początek/koniec szlaku przy dworcu PKS w Połczynie. Tu również początek pozostałych szlaków pieszych - żółty "Połczyński", czarny "Przyrodniczy DPK" oraz przechodzi czerwony "Solny". Zapraszamy oczywiście do zwiedzenia miasta - a warto! Na całym odcinku nasz szlak zblokowany jest lub krzyżuje się z różnymi szlakami pieszymi i rowerowymi - szczególnie na terenie Połczyna Zdroju będzie wiele krzyżówek szlaków.

Ruszamy z Placu Tysiąclecia - tutaj umiejscowiony jest pomnik poświęcony poległym w walkach żołnierzom. Przecinamy plac i dochodzimy do Wojska Polskiego. Przechodzimy na drugą stronę ulicy i skręcamy w prawo. Od początku towarzyszą nam znaki szlaku pieszego w kolorze żółtym. Za szkołą skręcamy w lewo i po chwili ponownie w lewo w ulicę Grunwaldzką, przechodzącą w Kościuszki. Idziemy głównym deptakiem mijając urocze kamieniczki i zabytkowy kościół gotycki. Przy kościele jest rynek miejski a tam punkt informacji turystycznej z fachową obsługą, która na pewno pomoże przy przygotowaniu się do wędrówki turystycznej. Po dojściu do ulicy Zdrojowej skręcamy w lewo. Poruszamy się mijając po prawej uzdrowiskową dzielnicę z zabytkowymi obiektami i parkiem zdrojowym. Od tego miejsca do naszej trasy dołączają szlaki rowerowe; czerwony "Szwajcaria Połczyńska", niebieski "Pradolina Dębicy" i zielony "Greenway". Towarzyszą nam na sporej części naszego odcinka. Po dojściu do ronda skręcamy w prawu w ulicę Warszawską. Po chwili skręcamy w lewo w ulicę Strażacką zostawiając na główniej drodze oznaczenia żółtego szlaku pieszego "Połczyńskiego". Asfaltem, lekko pod górkę dochodzimy do Ogartówka. Tutaj niebieski szlak rowerowy odchodzi w lewo na Ogartowo. Możemy na chwilę zatrzymać się i zerknąć na opuszczony dworek z XIX wieku wraz z zaniedbanym parkiem, oraz dwa dęby szypułkowe, o obwodzie 400 metrów (obok biura PGR). My z pozostałymi szlakami rowerowymi idziemy do Ogrodna. Po prawej mijamy wzgórze na który umiejscowiony jest stary cmentarz. Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek drugi, Ogrodno – Zdroje. Odcinek bardzo łatwy. Poruszamy się cały czas (pod górkę) nową szosą asfaltową.

Mijamy Ogrodno i drogą asfaltową ruszamy do Zdrojów. W prawo odchodzi od naszego szlaku na kilka kilometrów czerwony szlak rowerowy "Szwajcaria Połczyńska" zaś dochodzi konny "Pojezierza Drawskiego".  Po prawej, na wzgórzu mijamy pomnikową lipę. Mijamy pojedyncze zagrody i transformator. Ciekawostka budowlana - szosa asfaltowa została wybudowany przez środek gospodarstwa, po jednej stronie jest dom a po drugiej stodoła. Za gospodarstwem wraz ze szlakiem rowerowym skręcamy w lewo, zaś szlak konny odchodzi w miedzową drogę w prawo. Po chwili dojeżdżamy do przydrożnego krzyża i skręcamy w starą drogę z Popielewa co Czarnkowie w prawo. Na lewo widzimy zabudowania wsi - jest tam również gospodarstwo agroturystyczne. Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek trzeci, Zdroje - jezioro Krąg. Odcinek z miejscowymi utrudnieniami na drogach polnych. Generalnie poruszamy się po drogach gminnych (polne i leśne). Na całej długości wspólny przebieg z niebieskim szlakiem rowerowym "Pradolina Dębnicy".

Schodzimy z asfaltu i kierujemy się na południe. Nasza droga jest trochę nierówna i błotnista, szczególnie po deszczach. Idziemy polami mijając trzy gospodarstwa i transformator. Na skraju lasu ponownie spotykamy się na chwilę z konnym szlakiem "Pojezierza Drawskiego". Wchodzimy do lasu, schodzimy w dół i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Tutaj na kilka metrów łączymy się z rowerowym szlakiem czerwonym "Szwajcaria Połczyńska". Po kilkudziesięciu metrach szlak konny i rowerowy odbijają w lewo a my schodzimy do "Doliny Pięciu Jezior". Pomiędzy jeziorami Krąg i Krzywe, groblą dochodzimy do drogi nr 163. Tutaj swój początek/koniec ma ścieżka dydaktyczna. Z ciekawostek - w dolinie swoje źródła ma rzeka Drawa. Możemy nawet rozpocząć spływ kajakowy do Czaplinka. Całość doliny to również rezerwat przyrody. Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek czwarty, jezioro Krąg - leśniczówka Kluczewko. Odcinek Bardzo łatwy - droga asfaltowa. Z uwagi na duży ruch samochodowy należy zwrócić szczególną uwagę podczas pokonywania tego odcinka. Przy grobli dochodzi do nas niebieski szlak rowerowy "Dolina Pięciu Jezior" który wraz z zielonym szlakiem rowerowym "Greenway" wspólnie przebiega na naszym odcinku. Skręcamy w lewo i lewym poboczem maszerujemy wzdłuż brzegów jezior. Po drodze mijamy parking, dochodzimy do przystanku PKS i leśniczówki Kluczewko. Szlak niebieski idzie dalej drogą wojewódzką a my skręcamy w lewo. Odcinek dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek piąty leśniczówka Kluczewko - węzeł szlaków. Odcinek dość długi ale bardzo łatwy. Na całym odcinku dobra droga utwardzona (pożarowa, betonowa trelinka). Problemem jest spora ilość podjazdów dla rowerów. Na całym odcinku wspólny przebieg z zielonym szlakiem rowerowym "Greenway" oraz inne węzły szlaków.

Skręcamy w lewo z wojewódzkiej drogi nr 163. Od tego miejsca przez kilka kilometrów nasz szlak przebiega wspólnie z pieszym szlakiem czerwonym "Solnym" oraz czerwonym rowerowym "Szwajcarii Połczyńskiej". Po lewej niewielkie wzniesienie z miejscem odpoczynku a i pewnie można spokojnie po biwakować. Tutaj również umiejscowiony jest parking. Ruszamy pod górę - czeka nas kilkudziesięciometrowe podejście bardzo dobrą drogą leśną (pożarową). Po osiągnięciu szczytu odbija od na s w lewo szlak rowerowy w lewo, a kilometr dalej pieszy w prawo. Po drodze mijamy największe wzniesienie na szlaku - ponad 222 metry. Teraz już czasami podchodząc a w większości schodząc w dół dochodzimy do węzła szlaku z rowerowym żółtym "Górna Dębnica". Tutaj również skręcają w lewo odchodzi rowerowy szlak zielony "Greenway". Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek szósty, węzeł szlaków - Nowe Koprzywno. Odcinek z dobrymi drogami. Bardzo mało utrudnień. Ruszamy dalej na wprost, przecinając asfaltową szosę. Poruszamy się brukiem. Następnie za kamiennym mostkiem mamy przed sobą drogę dojazdową do leśniczówki Misiołki. Tutaj też wiata i chwilka odpoczynku. My skręcamy w lewo i droga z aleją drzew dochodzimy do Nowego Koprzywna. Tutaj znajdziemy wiatkę oraz przystanek PKS oraz pozostałości cmentarza. We wsi spotykamy się ponownie z rowerowym szlakiem "Greenway" i konnym "Pojezierza Drawskiego". Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic.

Odcinek siódmy Nowe Koprzywno – Luboradza. Odcinek z miejscowymi utrudnieniami szczególnie dla rowerzystów. Poruszamy się drogą asfaltową i drogami leśnymi o różnej szerokości, miejscami mogą być rozjeżdżone.

Ruszamy dalej asfaltem w kierunku Barwic - uwaga droga jest kręta, poruszamy się poboczem, lewą stroną drogi !.. Na skraju lasy w lewo odchodzi od nas szlak konny. Po około 1 kilometrze, przed mostem nad rzeką Dębnica skręcamy w lewo - szlak rowerowy idzie dalej asfaltem. Wchodzimy w drogę leśną. Przez kilkaset metrów poruszamy się zarośniętą drogą leśną. Dochodzimy do dość dobrej drogi i skręcamy w prawo. Po prawej stronie okrążamy Zielnogórę 131 m. Poruszamy się łukiem w lewo. Mijamy trzy pomnikowe przydrożne dęby (Adam, Ewa i Kain) o obwodach 520, 650 i 400 centymetrów. Przy czteropiennym dębie, skręcamy w drogę asfaltową w prawo. Teraz to już dobra trasa do samego Luboradza. Po przejściu nad rzeką Dębnica, skręcamy w lewo, wchodząc do Luboradza. Z prawej mijamy położony nad niewielkim jeziorem ośrodek zakładów jedwabniczych w Łodzi obejmujący teren dawnego zespołu pałacowo - parkowego. Na uwagę zasługuje modernistyczny dwór z początku XX wieku, w którym rosną m.in. jodły jednobarwne, dęby szypułkowe i czerwone oraz żywotniki. Przy wschodnim ogrodzeniu parku okazały dąb szypułkowy o obwodzie 460 centymetrów. Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking - z wyjątkiem krótkiego odcinka wskazanego w opisie, który troszkę utrudnia nam wędrowanie a szczególnie jazdę.

Odcinek ósmy, Luboradza - jezioro Dębno. Odcinek dość łatwy. Szlak przebiega po drodze asfaltowej, utwardzonej i polnej. Miejscowe utrudnienia na drodze polnej i leśnej.

Wychodzimy z Luboradza drogą asfaltową w kierunku południowym. Idąc za znakami skręcamy w prawo w dróżkę i dochodzimy do jeziora Koprzywno. Tutaj miejsce odpoczynku. Skręcamy w lewo i zarastającą drogą dochodzimy z powrotem do asfaltu, mijając po lewej stronie boisko. W Parchlinie warto na chwilę się zatrzymać i zerknąć na modernistyczny dworek z XIX wieku wraz z przypałacowym parkiem z starodrzewem; dęby, graby, kasztanowce, klony i lipy. Umiejscowiona jest również barokowa kaplica dworska, a w niej krypta z trumnami byłych właścicieli wsi Glasenappów. Znajdziemy również pomnikowy głaz narzutowy w okolicach boiska przy drodze. Wracamy na nasz szlak. Na asfalcie skręcamy w prawo. Tutaj również węzeł szlaków i wspólny chwilowy przebieg na drodze asfaltowej z szlakami rowerowymi żółty "Górna Dębnica" i zielonym "Greenway". Po około 650 metrach, przy rozłożystym , pomnikowym dębię skręcamy w lewo. Przed nami droga polna kierująca nas na południe. Po przejściu niewielkiego strumienia idziemy łukiem w lewo i wchodzimy w las. Po prawej mijamy rzekę Dębnicę. Na skrzyżowaniu leśnym dochodzi do nas na chwilę szlak konny "Pojezierza Drawskiego", któy po chwili odchodzi w drogę w lewo. Mijamy ruiny młyna wodnego oraz gospodarstwo po lewej i dochodzimy do drogi asfaltowej. Skręcamy w pra wo aby po chwili dojść do skrzyżowania dróg przy jeziorze Dębno. Tutaj miejsce odpoczynku jak i mała plaża - fajne miejsce na odpoczynek lub nawet biwak. Na skrzyżowaniu węzeł szlaków - nasz szlak przecina żółty szlak rowerowy "Górna Dębnica". Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking z małymi utrudnieniami wskazanymi w opisie.

Odcinek dziewiąty, jezioro Dębno – Uradz. Odcinek typowo leśny, droga leśna z miejscowymi utrudnieniami.

Po odpoczynku ruszamy lewą strona jeziora drogą leśną obchodzącą całe jezioro, na południowym krańcu jeziora, obchodzimy podmokłe tereny. Po obejściu południowego krańca jeziora skręcamy za znakami w lewo i polami oraz lasem dochodzimy do wsi Uradz. We wsi odnajdziemy eklektyczny dworek, park krajobrazowy i kilka drzew pomnikowych. Na całej długości odcinka szlak dostępny dla rowerów i miłośników nordic walking z miejscowymi utrudnieniami.

Odcinek dziesiąty, Uradz - węzeł szlaków. Odcinek dość łatwy. Przebiega głównie drogami polnymi i leśnymi, miejscami piaszczystymi i brukiem.

Ruszamy drogą na południe. Po prawej stronie wzdłuż rzeki Dębnicy rozciąga się rezerwat przyrody "Przełom rzeki Dębnicy". Na odcinku około 800 metrów poruszamy się drogą polną. Po dojściu do skraju lasu, skręcamy w lewo i skrajem lasu. Następnie wchodzimy w las, przechodzimy przez rzekę Dębnica i lasem docieramy do szosy asfaltowej. Tutaj węzeł szlaku z rowerowym żółtym "Górna Dębnica". Odcinek dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking z miejscowymi utrudnieniami na drodze.

Odcinek jedenasty Węzeł szlaków - Czarne Wielkie. Odcinek idący po drogach polnych i leśnych. Miejscowe utrudnienia na drogach.

Skręcamy w prawo i poruszamy się asfaltem kilkadziesiąt metrów. Na skrzyżowaniu z droga polną skręcamy w lewo i idziemy na południe w stronę widocznego lasu. Po dojściu do lasu przechodzimy rzeką a na skrzyżowaniu kierujemy się na lewo skos, w kierunku południowym. Droga leśną dochodzimy do jeziora Kołbackiego. Skręcamy w prawo  a po chwili w lewo, aby przesmykiem przejść pomiędzy dwoma jeziorami. Na prawo,  przygotowane miejsce odpoczynku z wiatą, parkingiem i miejscem ogniskowym, dobrze nadające się również do biwakowania. Wchodzimy w bruk i dochodzimy do wsi Czarne Wielkie. We wsi umiejscowione są dwa zabytkowe cmentarze ewangelickie z XIX wieku, kościół z 1911 roku, otoczony okazałymi  lipami. Ponownie węzeł ze szlakiem rowerowym żółtym "Górna Dębnica". Odcinek na całej długości dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking. 

Odcinek dwunasty, Czarne Wielkie - węzeł szlaków. Odcinek dość łatwy z miejscowymi utrudnieniami na drodze.

Po odpoczynku w Czarnym Wielkim dochodzimy do skrzyżowania i skręcamy w drogę polną - lewo skos. Mijamy zabudowania gospodarstwa i wjeżdżamy w las. Dość dobrą drogą dochodzimy do szosy asfaltowej. Po lewej parking i miejsce odpoczynku. Na skrzyżowaniu z szosą węzeł ze szlakami rowerowymi; czerwonym "Kraina Zaklętego Trójkąta" i zielonym "Greenway". Odcinek dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking z miejscowymi utrudnieniami na drodze.

Odcinek trzynasty, węzeł szlaków - jez. Komorze. Odcinek z miejscowymi utrudnieniami, przebiega drogami leśnymi i polnymi.

Przecinamy szosę. Po prawej mijamy budynki o dobra drogę miejscami piaszczystą ruszamy w kierunku południowo-wschodnim. Poruszamy się skrajem lasu. Po wjechaniu do lasu skręcamy w prawo i drogą leśną dochodzimy do jeziora Komorze. Skręcamy w prawo i mając po prawej jezioro Komorze dochodzimy do ładnej plaży. Tutaj również miejsce odpoczynku i jeśli ktoś zapragnie biwakowania. Nad plażą ładny punkt widokowy na jezioro a nieopodal pozostałości po cmentarzu. Na Wyspie Wydrzej, znajdziemy dawne grodzisko. Ciekawostka - jezioro Komorze jest źródłem rzeki Pilawy. Odcinek dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking z miejscowymi utrudnieniami na drodze.

Odcinek czternasty jezioro Komorze - Sikory skrzyżowanie. Odcinek łatwy, poruszamy się drogą asfaltową.

Wychodzimy droga dojazdową do plaży na asfalt i skręcamy w lewo. Dochodzimy do centrum wsi. Tutaj węzeł ze szlakami; rowerowym czerwonym "Zaklętego Trójkąta" i pieszym zielonym "Wzniesień Moreny Czołowej". We wsi możemy zwiedzić neogotycki kościół z XIX wieku oraz trzy cmentarze ewangelickie z XIX wieku. Odcinek dostępny dla rowerzystów  i miłośników nordic walking.

Odcinek piętnasty, Sikory - jezioro Dołgie. Odcinek przebiega drogami polnymi i leśnymi. Miejscami drogi błotniste zaś droga polna, mocno wyboista i zarastająca - po deszczach błotnista.

Na skrzyżowaniu w Sikorach skręcamy w lewo i po kilkudziesięciu  metrach skręcamy w prawo skos w drogę polną. Na rozwidleniu przed samotną zagrodą skręcamy w prawo, mijamy kolejne gospodarstwo i osiągamy północny skraj śródleśnego jeziora Dołgie Wielkie. Obchodzimy je stroną wschodnią. Po drodze mijamy po lewej grodzisko z okresu VII-IX wieku. W pewnym momencie szlak odbija w lewo i dochodzimy do skrzyżowania z droga pożarowa brukowaną - z przydrożnym krzyżem. Tutaj skręcamy w prawo i drogą polną idziemy w kierunku południowo-wschodnim. na skrzyżowaniu (południowy kraniec jeziora), możemy skręcić na chwilkę w prawo i odpocząć nad brzegiem jeziora (fajne miejsce). Odcinek dostępny dla rowerzystów i nordic walking z miejscowymi  utrudnieniami na drodze. 

Odcinek szesnasty, jezioro Dołgie – Czaplinek. Przebiega głównie drogami leśnymi i dość nierównymi i zarastającymi drogami polnymi. Miejscowe utrudnienia dla rowerzystów.

Wchodzimy na wprost w drogę polną - jest ona nierówna i zarastająca - trudności dla rowerzystów. Poruszamy się w kierunku południowo wschodnim. Docieramy do opuszczonego gospodarstwa i wchodzimy w dobrą drogę leśną przy drodze z płyt betonowych. Ruszamy dalej docierając nad jezioro Natlino. Drogą leśną,  później polną docieramy do drogi krajowej nr 20 - uwaga ruch lewostronny dla pieszych i poboczem duży ruch samochodowy. Tutaj skręcamy w prawo i poruszając się szosą docieramy do przystanku PKS w Czaplinku mijając co chwila kolejne węzły ze szlakami rowerowymi i pieszymi. Jednak przed wyjazdem z Czaplinka, obowiązkowo musimy zwiedzić miasteczko z wieloma atrakcjami turystycznymi, zabytkami i dobrą bazą noclegowo-gastronomiczną. Odcinek dostępny dla rowerzystów i miłośników nordic walking. Czaplinek to również wielki węzeł szlaków turystyczny zarówno liniowych jak i w formie pętli, które umożliwią nam zwiedzenie okolicy jak i całej gminy - planowany pobyt między 3-7 dni.


Może nam pomożesz i stworzysz opis szlaku oraz obiektów na nim ?

SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 2
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2/3
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 2

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka

Kup kawę Wikingowi

Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.

 


Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl