MAPY SZLAKÓW ON-LINE
Nasza mapa Szlaków Pomorza Zachodniego
Aplikacja szlaków mapa-turystyczna.pl
Mapa umocnień Wału Pomorskiego
Pomorska Droga Świętego Jakuba
Europejski Szlak Gotyku Ceglanego
Szlakiem Mapy Lubinusa
Szlaki Pomorskie
Szlaki Lubelszczyzny
Szlaki Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Szlaki Dolnego Śląska
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza Kolejowa
Archiwum Map Zachodniej Polski
Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik Turystyczny
CIEKAWE LINKI
Architektura Sakralna Pomorza
Architektura Pomorza
Serwis Zabytek.pl
West is the best - przewodnik
Pomniki Poległych z Pomorza Środkowego
Kościoły drewniane w Polsce
Chatki i Bazy Akademickie
PROGNOZA POGODY
Niemiecka pogoda
Burzowo.info
Windy.com
ICM Polska
WSPÓŁPRACA
R-C-ZGL/ZLO-341, szlak rowerowy czerwony, Nowogard - Nowogard, 118km
Opis
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....
Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.
- NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: R-C-ZGL/ZLO-341
- NUMER SZLAKU WG PTTK: ZGL-101c
- PRZEBIEG SZLAKU: Nowogard UM - Miętno - Laskowo - Maszkowo - Konarzewo - Jachlino - Kulice - Wierzbięcin - Osowo - Rogowo - Dobra (Nowogardzka) - Krzemienna - Wojtaszyce - Bagna - Dębice - Godowo - Maszewo - Jarosławki - Maciejewo - Przypólsko - Osina - Krzywice - Bodzęcin - Węgorza - Strzelewo - Ogorzele - Karsk - Nowogard
- NAZWA SZLAKU: Szlak Równiny Nowogardzkiej
- POWIAT: Goleniowski, Łobeski
- GMINA: Nowogard, Radowo Małe, Dobra, Maszewo, Osina
- NAWIERZCHNIE: drogi asfaltowe, utwardzone, bruk i gruntowe.
- KOLOR: czarny rower na białym tle, ze znakiem kierunkowym - czerwony
- ROK POWSTANIA: 2002
- ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2002
- ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2010
- DŁUGOŚĆ: 118 km (według pomiaru GPS)
- WAŻNE UWAGI: szlak o charakterze pętli, oznakowanie dwustronne. W 2010 roku oznakowanie oceniałem jako niedostateczne, jednak po tylu latach nie dotykania szlaku, podejrzewam że w 2022 roku, jest praktycznie niewidoczne. Szkoda, że porozumienie samorządów, które przed laty powołało i sfinansowało ten szlak, po wyborach i zmianach na stołkach zapomniało o nim. Gdy w 2010 roku jechałem szlakiem i odwiedzałem od razu gminy, jedynie Osina, była zainteresowana wówczas renowacją szlaku na swoim terenie. Szlak kilkukrotnie przecina S6, co wymusza zmianę przebiegu.
- LINKI ZEWNĘTRZNE:
Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.
CHARAKTERYSTYKA SZLAKU
Szlak rowerowy Równiny Nowogardzkiej, jest długim szlakiem w formie pętli, z początkiem/końcem w Nowogardzie. W jeden dzień, pokonają go naprawdę wprawni turyści rowerowi. Mniej wprawni mogą podzielić go na kilka części, w formie 2-3 dniowego wyjazdu, z noclegiem na szlaku (w terenie lub pensjonatach). Droga forma to skorzystanie z linii kolejowej i starty z przystanków/stacji w Osinie, Nowogardzie lub Żabowie. Większość trasy przebiega drogami asfaltowymi, utwardzonymi i brukiem. Jednak zdarzają się również odcinki dróg polnych i leśnych dość mocno zniszczone przez rolników, lub piaszczyste. Szlak wiedzie przez odcinki płaskie, ale także amatorzy dynamicznych podjazdów znajdą tu odcinki dla siebie. Czy warto pokonać ten szlak ? Myślę, że tak i kiedyś go dokładnie opiszę. Jest na nim moc zabytkowych wiejskich i miejskich kościołów w różnych formach. Do tego wiele malowniczych pałaców i dworów (niektóre w ruinie) wraz z przypałacowymi (przydworskimi) parkami krajobrazowymi z cennym starodrzewem. Jak założenia pałacowo/dworsko - parkowe, to znajdzie się również zabudowa folwarczna wsi. Jeśli wieś, to zabytkowe budynki mieszkalno-gospodarcze i pamiątki po jej mieszkańcach, w formie poniemieckich cmentarzy ewangelickich i pomników poświęconych mieszkańcom, którzy zginęli podczas I Wojny Światowej. Na trasie również dwa średniowieczne zamki; malownicza ruina w Dobrej oraz ukryty za murami więzienia w Nowogardzie. Dodając do tego starą zabudowę miejską, średniowieczne obwarowania miejskie, grodziska mamy sporo atrakcji historycznych na szlaku. Do tego malownicze rolnicze i leśne krajobrazy, jeziora leśne i większe w miastach, [rzy których odpoczniemy podczas wycieczki no i pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę na Waszą pomoc w opisie szlaku i obiektów na nich i życzę udanych wędrówek.
Na szlaku węzły ze szlakami turystycznymi, umożliwiające przygotowanie wielu wariantów wędrówek:
- Szlaki rowerowe Gminy Goleniów
OPIS SZLAKU
POMÓŻ MI STWORZYĆ OPIS SZLAKU
OBIEKTY NA SZLAKU
POMÓŻ MI STWORZYĆ OPIS OBIEKTÓW SZLAKU
POWIĄZANE SZLAKI I MAPY: aby sprawdzić z jakimi szlakami turystycznymi, krzyżujemy naszą wędrówkę, kliknij w zakładkę "produkty powiązane". Znajdziesz tam również mapy, na których znajduje się szlak, a mamy je w sprzedaży. Zakładka w ciągłej rozbudowie, w miarę wprowadzania szlaków i wydawnictw do bazy.
SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA TRUDNOŚCI NORDIC WALKING – 1
1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe
SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka
Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie